MK2 problem z licznikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kanclerz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 14:51
Lokalizacja: Poniatowa
Kontakt:

MK2 problem z licznikiem

Post autor: Kanclerz » czw cze 12, 2008 22:13

tak jak wyżej,problerm polega na tym iż licznik nie dziala mi kiedy jest cieplo dopiero jak sie ochlodzi to zaczyna liczyc przejechane kilometry,zaznaczam iż predkościomierz działa poprawnie,lecz zawyza predkosc o jakies 10-15km/h...moze ktos pomoze bo juz mam tego dosc



Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Post autor: rafus » czw cze 12, 2008 23:17

moze ci ślimak zdycha w skrzyni biegów, jakies przetarte zeby moze ma, albo linka do wymiany, jakas pordzewiała albo cuś w tym rodzaju



piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » pt cze 13, 2008 00:13

oj kolego przerabiałem to samo juz , rzecz polega na tym ze liczniki trzeba wyciagnac i miec rece jak ginekolog i mocne nerwy,trzeba rozebrac te kołeczka z przebiegiem wyciagnac oske na nich i popukac ja lekko młoteczkiem bo kołka sie slizgaja juz na niej i dlatego nie kreci.rozebrac nie jest trudno dasz sobie rade tylko troche precyzyjna robota pozdro
Ostatnio zmieniony pt cze 13, 2008 00:15 przez piter13, łącznie zmieniany 1 raz.



Akeb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 15:16
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: Akeb » pn cze 16, 2008 20:29

mam ten sam problem. linka ktora jest zakonczona takim plastikiem z zebatka wklada zakreca sie ( nie wiem jaka to jest czesc) i z racji tego ze sie koncowka kreci przetwarza informacje do licznika u mnie tego nie moge docisnac. raz mi sie udalo dokrecic ale po dniu dwoch jazdy znow sie zepsulo i nie pokazuje wogle predkosci. Co mozna z tym zrobic jakies proste instrukcje ? czy to moze wina linki ktora jest poluzowana gdzies przy liczniku ?


pozdrowionka dla wszystkich fanow Golfa;]

Awatar użytkownika
Wapno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lut 26, 2008 00:07
Lokalizacja: ....

Post autor: Wapno » wt cze 17, 2008 01:32

Akeb mówisz o tej białej nasadce co zakłada się na prędkościomierz?? Ostatnio ściągałem licznik i miałem podobny problem ze spadała ale ściągnąłem dolna półkę od bezpieczników włożyłem rękę od dołu i porządnie wcisnąłem ta nasadkę. Na dniach będę robił kumplowi licznik wiec mogę zrobić fotkę i powiesz dokładnie o co ci chodzi. Pozdrawiam Acha ta biała nasadka musi zaskoczyć tak jakby.



Akeb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 15:16
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: Akeb » wt cze 17, 2008 11:02

jakbys mogl bylo by super ja jeszcze nie rozkrecalem licznika w srodku. Po prostu mialem wymieniane tarcze sprzegla i mechaanik zle podlaczyl linke ktora idzie od licznika do silnika. I wlasnie konczy sie takim plastikiem plastukowym z zebatka . Bylbym wdzieczny jakbys mi napisal jak tam sie wszystko rozkreca albo musze tam zaroweczke wymienic ktora podswietla licznik. Pozdrawiam


pozdrowionka dla wszystkich fanow Golfa;]

Awatar użytkownika
Wapno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt lut 26, 2008 00:07
Lokalizacja: ....

Post autor: Wapno » wt cze 17, 2008 15:07

Jak rozkrecic licznik to jest wiele tematow na forum i nawet sa foto-porady na glownej wystarczy poszukac.Dzisiaj albo jutro bede montowal sam licznik to zrobie fotoporade jak krok po kroku go wyciagnac.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości