Po zmianie radia nie działa c. zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TasaK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: śr sty 24, 2007 21:42
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Po zmianie radia nie działa c. zamek

Post autor: TasaK » pn cze 16, 2008 23:29

Ktoś mi powiedział że jak w mk4 zmienie radio z seryjnego na jakieś inne nie będzie działał c. zamek z pilota. Ja w to nie wierzyłem ale gdy zmieniłem radio okazało sie że to prawda. Czemu tak się dzieje ? Jak ten problem rozwiązać ? Szukałem podobnych tematów ale niestety nic nie znalazłem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 16, 2008 23:47

szczegółów do mk4 nie znam, ale fabryczne kostki do radio mają inny układ kabli jak typowe radio. Może ktoś jeszcze odpowie konkretnie, a jeśli nie to musisz posiłkować się miernikiem, schematem instalacji auta i schematem nowego radia który zwykle jest na obudowie. tu masz sporo o tym http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... dolkab.htm


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn cze 16, 2008 23:52

TasaK problem z centralnym zamkiem po zmianie radia to problem ze złym podłączeniem masy a tym trochę tutaj na pierwszej stronie na początku tematu :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053&start=0


Obrazek

Awatar użytkownika
TasaK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: śr sty 24, 2007 21:42
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: TasaK » wt cze 17, 2008 00:27

Jest tam takie coś
"Najczęstsza przyczyna szczególnie w radiach firmy Pionner i ich wtyczkach jest zdublowana masa, wystarczy przeciąć kabel od masy przy radiu by wszytko wróciło do normy".
Wszystko rozumiem tylko że podłączyłem sobie Vdo Dayton. A w nim jest bezpośrednie wejście na kostki z orginalnej wiązki. Czyli rozumiem, że jak przetne orginalną mase wszystko powinno działać ?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt cze 17, 2008 00:39

TasaK pisze:Czyli rozumiem, że jak przetne orginalną mase wszystko powinno działać ?
tego nie mogę Ci zagwarantować ale musisz do tego dojść metodą prób i błędów,
w każdym razie jeśli masz zamiar przecinać kabel masowy to przetnij go w takim miejscu (dalej od wtyczki) abyś potem (gdyby to okazało się bezskuteczne) mógł go ponownie zlutować i zaizolować.
Autor tej ww. wypowiedzi cyt."szczególnie w radiach firmy Pionner i ich wtyczkach jest zdublowana masa" pewnie zrobił mały błąd a mianowicie napisał "i ich wtyczkach" a powinno chyba być "i ich gniazdkach" jest zdublowana masa.
Jakbyś chciał się upewnić zanim przetniesz kabel masowy, napisz lepiej do niego wiadomość na PW.


Obrazek

greg

Post autor: greg » wt cze 17, 2008 09:24

tak naprawdę problem jest prozaiczny - orginalne radio VW potrzebuje napięcia na 3 pinach tj na pinie 4, 5 i 7 - problem w tym ze radio innego producenta zaczyna mieć wtedy problemy - bo jedna nóżka która jest używana w innym celu ma zasilanie - wtedy też albo można uszkodzić radio albo właśnie dzieję się problem z alarmem - usuń zasilanie na pinie 5 i tyle :bigok:

Obrazek



Awatar użytkownika
TasaK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: śr sty 24, 2007 21:42
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: TasaK » wt cze 17, 2008 14:21

Wielkie dzięki greg, wszystko było tak jak napisałeś. Wystarczy przeciąć jeden kabelek. Po jego ucięciu zaczyna też działac funkcja "inteligentnego zapłonu". Zrobiłem od razu kilka fotek jak to wygląda i później je wrzuce. Może komuś kiedyś się przyda.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 373 gości