Lusterka el. w MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 13:16
Lokalizacja: Szczecin

Lusterka el. w MK3

Post autor: Dar » pt paź 14, 2005 13:28

Mam sterowane lusterka elektrycznie i podgrzewane. Potrzebuję podpowiedzi, gdzie znajduje się silniczek od lewego lusterka ponieważ pod tapicerką mam wolną kostkę i cięgna od sterowania lustrkiem a nie wiem do czego to podłączyć, tzn. domyślam się, że do jakiegoś silniczka, który powinien być w drzwiach ale być może się mylę Proszę o pomoc. :crazy:



greg

Post autor: greg » pt paź 14, 2005 14:26

silniczek lusterek elektrycznych jest w samym lusterku za szkłem lustra- z niego wychodzą 5 przewodów zakończonych kostką. 3 od sterowania i 2 od podgrzewania



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » pt paź 14, 2005 16:07

dokładnie silniczek jest pod szkłem lustra



Awatar użytkownika
Dar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 13:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dar » ndz paź 16, 2005 11:35

Niestety rozebrałem lusterko tzn. szkło i nic tam nie ma opoza cięgnami. ponadto znalazłem wolną kostę w drzwiach i końcówkę cięgien do sterowania i niewiem do czego to podłączyć. Z szkłem lustra jest tylko miejsce na dwa kable podgrzewania. Wiem że brzmi to dziwnie ale tak to wygląda jest to rok. prod. 1995r. początek więc czy może wtedy inaczej było to robione.



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz paź 16, 2005 14:13

Dar pisze:Niestety rozebrałem lusterko tzn. szkło i nic tam nie ma opoza cięgnami. ponadto znalazłem wolną kostę w drzwiach i końcówkę cięgien do sterowania i niewiem do czego to podłączyć. Z szkłem lustra jest tylko miejsce na dwa kable podgrzewania. Wiem że brzmi to dziwnie ale tak to wygląda jest to rok. prod. 1995r. początek więc czy może wtedy inaczej było to robione.

pewnie był mały wypadek i zostało założone zwykłe lusterko (ew tylko podgrzewane). Naprawa polega na kupieniu lusterka elektrycznego (używane 150pln), wdedy podłącza się go do istniejącej kostki pod tapicerką i działa sterowanie przyciskami. Lusterko el nie ma cięgien.



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » ndz paź 16, 2005 19:05

po co całe lusterko wystarczy kupić silniczek, nie powinien być droższy niż 30 zł takze uwaga na allegro bo podają kosmiczne ceny. Lusterko jesli ma dwie blaszki do podłaczenia kabli jets podgrzewane.Silniczek przykręca sie w tych samych miejscach co to mocowanie w ktorym są cięgna



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz paź 16, 2005 20:21

majkel pisze:po co całe lusterko wystarczy kupić silniczek, nie powinien być droższy niż 30 zł takze uwaga na allegro bo podają kosmiczne ceny. Lusterko jesli ma dwie blaszki do podłaczenia kabli jets podgrzewane.Silniczek przykręca sie w tych samych miejscach co to mocowanie w ktorym są cięgna

jeżeli można kupić sam silniczek z wiązką przewodów to wyjdzie to znacznie taniej, zasugerowałem się własnym przypadkiem.



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » pn paź 17, 2005 11:23

można można, i to jest najlepsze wyjście, mnie el lustra kosztowały (2szt) w sumie z przesyłką 60 zł



Awatar użytkownika
Dar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 13:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dar » wt paź 18, 2005 17:10

Dzięki Wam wszystkim, pytałem ponieważ pierwszy mój taki samochód ale jestem samoukiem, ale jeśli kiedyś będę się mógł odwdzięczyć to z przyjemnością to zrobię



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 491 gości