Wymiana klapy bagażnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Wymiana klapy bagażnika

Post autor: Andrzej1963 » sob cze 14, 2008 15:34

Czesc,noszę się z zamiarem wymiany klapy bagażnika co zapewne jest prostą czynnością. Jednak zastanawiam się jak "ugryzc" temat wyjęcia wszelkich przewodów elektrycznych ze starej klapy i włożenia jej do nowo zakładanej (oczywiście chodzi mi o te,które wchodzą u góry klapy). Jezeli ktoś już z tym się bawił i ma jakiś złoty środek to proszę o informacje. Dzięki.


Andrzej

Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Post autor: eastwood » sob cze 14, 2008 23:11

demontaż

1. odłączasz kabelki, wszystko jest na wtyczki
2. zdejmujesz gumowe osłony przy zagięciu klapy.
3. wyciągasz kable pomagając jednocześnie drugą ręką, tak by się nigdzie nie zahaczyły.
4. wężyk łatwo wyciągnąć i wsadzić bo jest sztywny.

montaż

1. trzeba przeciągnąć kable:) Można je zwyczajnie zacząć wpychać od strony dachu i łapą od środka macać i łapać:) Druga metoda to przełożenie czegoś sztywnego przez klapę, np drucika. Na końcu robisz pętelkę i przeciągasz powoli wszystkie kable.
2. oświetlenie numeru lepiej zamontować przed montażem mechanizmu wycieraczki, bo dostęp jest kiepski. To wykumasz przy demontażu.
3. ogrzewanie szyby - tu trzeba wyłapać kabelki przez otwory w środkowej części klapy. Pomocny będzie jakiś haczyk z drutu.

Generalnie to nie jest trudne. Tylko trochę męczące i można sobie łapy pochlastać majstrując w środku klapy:)
Nie bój się ciąć kabli. Mnie jak coś wkurzyło to ciąłem:) Tylko trzeba się zabezpieczyć kilkoma parami wsuwek i koszulkami termokurczliwymi.
Przy okazji obejrzyj kable na łączniu klapy z dachem. Lubią się tam łamać i przecierać.



Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Andrzej1963 » ndz cze 15, 2008 16:12

eastwood, Dzięki za informacje,na pewno będą pomocne.


Andrzej

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości