co to?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gu_stuff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 27, 2005 11:05
Lokalizacja: Warszawa

co to?

Post autor: gu_stuff » pn paź 17, 2005 19:34

witam. mam pytanie co to jest (patrz zdjecie) Jest to silnik 1.3 na wtrysku '91. w tej okolicy cos stuka lub tez pyka nie wiem jak to nazwac brzmi iak luzny glosno stukajacy zawor. poniewaz nie wiem co to, to rowniez nie wiem czy to powinno tak halasowac. dodam jeszcze ze silnik nierowno pracuje na wolnych obrotach i chyba troszke za duzo pali, moze to ma jakis zwiazek??? dzieki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Golf II 1,3 '91

Awatar użytkownika
mi5iek84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: mi5iek84 » pn paź 17, 2005 19:53

to co zaznczyles na zdjeciu to chyba nic innego jak miejsce w ktorym znajduje sie wtrysk paliwa :) u mnie tez halasuje w tej okolicy. mechanik powiedzial ze to wtryskiwacz tak glosno chodzi i ze tak po prostu jest w golfach ale czy to prawda???
jak to jest??? ten typ tak ma i nie nalezy sie zbytnio tym przejmowac czy moze tak nie powinno byc i ten halas oznacza ze moze wytryskiwacz jest padniety albo jakas uszczelka ?? Razem z gu_stuff czekamy na odpowiedzi:)
pozdrowienia :pub:


PozdroVWienia

[url=http://imageshack.us][img]http://img118.imageshack.us/img118/5306/logoeg5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » pn paź 17, 2005 20:06

Też chciałbym poznać opinię czy tak głośno powinien chodzić wtryskiwacz.Mechanik u którego byłem powiedział ,że TTTM (Ten Typ Tak Ma).Ale czy to prawda?



Awatar użytkownika
PRZEMOR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 19, 2004 23:07
Lokalizacja: MYSŁOWICE
Kontakt:

Post autor: PRZEMOR » pn paź 17, 2005 21:46

z tego co wiem to wtryski sa w tym silniku 4 i sa one z tyłu przy głowicy.Mozliwe ze to wlasnie ktorys z wtryskow ci cyka,u mniew tez tak jest ale jak na razie nie przejmuje sie tym zbytnio.pozdro :kufel:



Awatar użytkownika
mi5iek84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: mi5iek84 » pn paź 17, 2005 22:02

nie wiem jak 1.3 ale mysle ze podobnie jak moj jest na jednopunktowym wtrysku wiec chyba wtryskiwacz jest jeden. chyba ze sie myle:P no tak podejrzewa ze to wtyryskiwacz halasuje ale czy to nie jest szkodliwe czy moze sobie nie zawracac tym glowy???



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » wt paź 18, 2005 08:07

gu_stuff pisze:dodam jeszcze ze silnik nierowno pracuje na wolnych obrotach i chyba troszke za duzo pali, moze to ma jakis zwiazek???
Może mieć... Sprawdź stan uszczelki pod wtryskiem. Jak masz uszkodzoną, pękniętą albo spróchniałą to może brać lewe powietrze i objawy będą takie jak opisujesz



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt paź 18, 2005 10:30

A może mała regulacja składu mieszanki..jak dużo pali i nierówno pracuje...choć to na pewno nie ma nic wspólnego z cykaniem.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » wt paź 18, 2005 12:06

wtryski maja elektromagnesy z tego co gdzies wyczytalem ... to wlasnie to stukanie ( cykanie )... przyciaga i puszcza, przyciaga i puszcza... cykajac sobie przy tym z wolna :)
u mnie tez cyka ( 1.8 ABS )

proponuje nie zawracac sobie tym glowy... tak po prostu jest



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt paź 18, 2005 20:55

To jest mono-czyli jeden wtryskiwacz w gażniku.Tam też znajduje się tkzwany silniczek krokowy i one też hałasują a on jest odpowiedzialny za wolne obroty.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt paź 18, 2005 21:01

Tomasz Żaguń pisze:To jest mono-czyli jeden wtryskiwacz w gażniku.
A właśnie że nie prawda. Boto jest pełny wtrysk digijetronik. A to cykanie to jest normalka w tym modelu. Dokładnie tak jak pisali koledzy wyżej tak właśnie chodzą wtryskiwacze. Ale nie cyka ci tam gdzie zaznaczyłeś, tylko koło świeć:P

[ Dodano: Wto Paź 18, 2005 21:05 ]
gu_stuff pisze:dodam jeszcze ze silnik nierowno pracuje na wolnych obrotach i chyba troszke za duzo pali, moze to ma jakis zwiazek??? dzieki
Powiem ci tak że mi silnik również pracuje nierówno na wolnych obrotach, ma takie delikatne wachnięcia obrotów w dól. Ale naprawde delikatne, tyle że jest to odczówalne. Jeżeli maż taka możliwość i mógłbyś to dla mnie zrobić to spróbój odłączyć sonde lambde i wtedy zobacz, czy silnik dalej nierówno pracóje. Jeżeli bedzie pracował równo to masz to samo co ja, czyli nie wiadomo co jes :)


Obrazek

Awatar użytkownika
DamianCU
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 900
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 13:13
Lokalizacja: Ośvwięcim, Przeciszóvw

Post autor: DamianCU » wt paź 18, 2005 22:35

No wlasnie. To jest wielo punkt :grin:

[ Dodano: Wto Paź 18, 2005 22:39 ]
Tak jak wyzej pisali w ten sposob pracuja wtryskiwacze.


Każdy jest Kimś [VW]
Pozdrawiam DamianCU
GTI: viewtopic.php?f=88&t=346397" onclick="window.open(this.href);return false;

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt paź 18, 2005 22:40

Mono to napewno jeden wtrysk ale ten na zdjęciu to wielopunktowy macie rację nieprzyjrzałem się dobrze zdjęciu , macie rację przepraszam za niewiedzę.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt paź 18, 2005 23:02

Każdy ma prawo się pomylić. U mnie mechanicy w warsztatach twierdzili nawet, że to mono, bo w takich silnikach pełnych nie robili :panna:


Obrazek

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt paź 18, 2005 23:05

Robili pełne bo mój koleś takiego miał ale się poprostu nieprzypatrzyłem bo widać wtryski.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 403 gości