Pompa wodna a zmiana paska rozrządu w NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinhello1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr cze 11, 2008 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Pompa wodna a zmiana paska rozrządu w NZ

Post autor: marcinhello1 » śr cze 11, 2008 14:25

witam. Niebawem będe zmieniał pasek rozrządu bo jeszcze nie zmieniałem od zakupu gofera a przejechałem 15 tysięcy. Dzisiaj Rozebrałem obudowe i spojrzałem jak tam ma się mój pasek pompa organoleptycznie wszystko ok. Myśle że jak odkręce koło pasowe na wale korbowym, i poluznie pasek rozrządu popuszczając śróbe mocującą pompe wodną zdejme go ale czy jak popuszcze pompe i zdejme pasek chybą będe musiał wymienić uszczelke która moim zdaniem znajduje się tam gdzie wskazuje strzałka na zdjęciu to jest to miejsce tak???? i czy pasek i uszczelka pod pompe wody wystarczy przy wymianie paska jeśli nigdzie indziej na uszczelnieniach wału korbowego i wałka rozrządu nie ma wycieków??? Proszę o fachowe podejście do sprawy i sprecyzowane odpowiedzi:) dzięki :pub: Obrazek dodam jeszcze jedno zdjęcie jakby coś trzeba było pokazać:) Obrazek
Ostatnio zmieniony śr cze 11, 2008 15:28 przez marcinhello1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr cze 11, 2008 14:47

jak nic nie cieknie to nie musisz zmieniac tej uszczelki, ja u siebie wymienialem pasek a uszczelki pompy nie ruszalem i dalej nic nie cieknie


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
marcinhello1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr cze 11, 2008 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: marcinhello1 » śr cze 11, 2008 15:07

T.O.B.I. pisze:jak nic nie cieknie to nie musisz zmieniac tej uszczelki, ja u siebie wymienialem pasek a uszczelki pompy nie ruszalem i dalej nic nie cieknie
myślisz że jak porusze pompą to uszczelka bedzie cała i nadal nie bedzie cieknąć bo jeśli to nei skomplikowane to bym wymienił- ale co to za uszczelka- to oring tak??

[ Dodano: 11 Cze 2008 18:33 ]
mam pytanie poza tym jakie uszczelnienia kupić i pasek?? czy jeżeli pasek jest w bardzo dobrym stanie nie jest popękany jest poprostu jak nowy organoleptycznie tylko troche zakurzony to czy może on tak łatwo pęknąć?? Mój tata mówił że w swoim poprzednim fordzie miał takie samo rozwiązanie że napędzana nim była pompa wodna i był tak popękany i widac było że stary i go nei wymienił tylko sprzedał samochód anim zdażył go wymienić:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 128 gości