Rozszczelnienie chłodnicy po wymianie płynu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Padre80
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 12:18
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Rozszczelnienie chłodnicy po wymianie płynu

Post autor: Padre80 » pt paź 14, 2005 14:57

Witam właśnie wracam z garażu i jestem wkur******. Sprawa przedstawia sie następująco. Wczoraj wymieniłem płyn chłodniczy, zalałem petrygo (nie wiem co było wcześniej ponieważ auto sprowadzone z niemiec) wszystko pięknie ładnie zrobiłem tak jak jest opisywane na forum. Zaznaczma że przed wymianą płynu nic nie ciekło. Dziś pojechałem do garażu otwieram maske a tam pół zbiorniczka płynu ubyło, z chłodnicy tak płyn zaiwania że aż normalnie kapie.

Miał ktoś może podobny problem??
Powiedzcie co teraz z tym fantem zrobić, da sie to jakośuszczelnić?? Widziałem taki proszek co sie go wsypuje i on uszczelnia co o tym sądzicie??
Pozdro.


[url=http://imageshack.us][img]http://img514.imageshack.us/img514/7067/lubuskamj2wr1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt paź 14, 2005 18:07

a moze wystarczy sprawdzic czy obejmy zaciskowe sa dobrze założone?



Awatar użytkownika
Dawid 19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 16:28

Post autor: Dawid 19 » pt paź 14, 2005 18:47

Przerabiałem ten temat dosłownie kilka tygodni wcześniej.Po wymianie płynu chłodniczego(był barwy brązowej) i przejechaniu ok 100km zaczęły parować mi przednia szyba i zaczął ubywać płyn chłodniczy.Padła nagrzewnica,która wcześniej była zaklejona płynem (nie pamiętam nazwy),który miesza się z płynem chłodniczym i usuwa małe nieszczelności,a nowy płynik wypłukał i rozszczelnił.Skończyło się na wymianie nagrzewnicy.
P.S.
A tak się zastanawiałem czemu ten płyn , który wymieniałem jest takiego koloru.Uzyskałem odpowiedź po 100 km :grin:



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt paź 14, 2005 22:26

Albo opaski ale jednak jak kolega pisze wcześniej NOWKA chłodnica Cię czeka Lepiej niestosuj tych proszków bo zakleji Ci wszystko do oporu.



Awatar użytkownika
B_O_N_K
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 659
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:17
Lokalizacja: Bargłów Kościelny
Kontakt:

Post autor: B_O_N_K » sob paź 15, 2005 11:24

W moim Goferku zaczęła troszkę pocić się chłodnica. Poszedłem do sklepu, kupiłem płyn do uszczelniania chłodnic i po kłopocie. Tysiące kilometrów lecą a chłodnica wciąż sucha ;)


[url]http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=12306&start=0[/url] mk2 GTI...
[url]http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=19296&start=0[/url] Corrado G60...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/logo_bonk.jpg[/img]

doktor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 02, 2004 13:19
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

Post autor: doktor » sob paź 15, 2005 13:46

Ja wsypalem prosze jakiej sniemieckiej produkcji i u mnie jest oki ubytkow niema a tez cieklo i to nawet niezle bo odrazu kaluza sie robila i uszczelnil i nienzekam ja bym go polecil :D


narazie nic ciekawego :)

Duży
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 31, 2005 11:03
Lokalizacja: Karlino (zachodniopom.)
Kontakt:

Post autor: Duży » sob paź 15, 2005 14:48

doktor pisze:Ja wsypalem prosze jakiej sniemieckiej produkcji i u mnie jest oki ubytkow niema a tez cieklo i to nawet niezle bo odrazu kaluza sie robila i uszczelnil i nienzekam ja bym go polecil :D
Ja bym odradzał jakieś proszki - kiedyś miałem ubytki płynu, ciekła chłodnica (w passacie 91 r. 1,9TD) - wsypałem proszek i było cacy. Po jakimś czasie poszłą nagrzewnica - podobno od proszku.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz paź 16, 2005 21:57

Jaka jest nazwa tak inteligentnego proszku który wie że ma zalepić tylko nieszczelnośći w układzie :)))) ? To jest tak samo jak z proszkiem który odróżnia kolory ciuszków.Moja mama w to kiedyś uwierzyła no i po sprawie, miałem barwy wojskowe .Z tymi proszkami to niema cudów coś przy okazji predzej czy póżniej się wyłoży.



siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » ndz paź 16, 2005 22:27

Ciekła kiedyś chłodnica pomogła musztarda łyżeczką do chł. to nie żart poważnie pomogło nara



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz paź 16, 2005 22:57

A ja widziałem kiedyś jak Mac'Giver uszczelnił chłodnicę miodem i woskiem z ula pszczelego :) Możesz spróbować tego proszku bo on podobno jest całkowicei mieszalny z płynem chłodniczym i nie robi galaretki. Ale jeżeli będziesz miał droższy niż 80 zł to kup nową chłodnicę (to taki ekstremalny przypadek drogiego proszku) ;)


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz paź 16, 2005 23:02

Alatus pisze:A ja widziałem kiedyś jak Mac'Giver uszczelnił chłodnicę miodem i woskiem z ula pszczelego Smile Możesz spróbować tego proszku bo on podobno jest całkowicei mieszalny z płynem chłodniczym i nie robi galaretki. Ale jeżeli będziesz miał droższy niż 80 zł to kup nową chłodnicę (to taki ekstremalny przypadek drogiego proszku) Wink
a ja w tym samym filnie jak wrzucil do chlodnicy chyba dwa jajka i tez przestala cieknąć :wink:



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz paź 16, 2005 23:06

więc zasuwaj do spożywczego i sam zreperujesz wycieki :rotfl:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 382 gości