Od czego ten kabel?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Od czego ten kabel?

Post autor: Gutekspc » wt cze 10, 2008 11:38

Witam, przy szukaniu awarii zapłonu znalazłem kabel, na odległośc pasujący do - w aku. Kabel biegnie tak jakby do dechy rozdzielczej, to jest ten po lewej, obok serwo, zamieszczony na foto:
Obrazek
Dodam, że jest czarny, co sugeruję masę, albo -
I od czego on jest?


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt cze 10, 2008 15:01

Witam :D
Jest to kabel od gaźnika. Z przodu gaźnika pierburg 2e2- taki jak ty masz , biegnie przewód. Dochodzi on do czujnika/włącznika czegoś na przedniej ściance tegoż gaźnika. Słyszałem że podobno podaje on mase na wentylator chłodnicy gdy gaźnik zbytnio sie nagrzeje. Myślę że to prawda. :D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt cze 10, 2008 16:58

na moje oko są to wtyczki od bocznych kierunków :)

Wlącz awaryjne i sprawdź czy będzie czasowe napięcie



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » wt cze 10, 2008 17:22

na moje oko są to wtyczki od bocznych kierunków :)

Wlącz awaryjne i sprawdź czy będzie czasowe napięcie
Bocznych kierunków nie mam - nie było w wyposażeniu. Wszystkie światła działają.
Maćkooo pisze:Witam :D
Jest to kabel od gaźnika. Z przodu gaźnika pierburg 2e2- taki jak ty masz , biegnie przewód. Dochodzi on do czujnika/włącznika czegoś na przedniej ściance tegoż gaźnika. Słyszałem że podobno podaje on mase na wentylator chłodnicy gdy gaźnik zbytnio sie nagrzeje. Myślę że to prawda. :D
Witam ponownie. :D
Chłodzenie gaźnika? Jest takie urządzenie w ogóle?
Ale wydaje mi się, że nie masz racji - przewód ten biegnie bezpośrednio od aku do blachy od strony deski rozdzielczej - poniżej foto, z dodaną strzałką o który kabel chodzi:
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2008 17:24 przez Gutekspc, łącznie zmieniany 1 raz.


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt cze 10, 2008 18:21

[quote="Gutekspc"]
Bocznych kierunków nie mam - nie było w wyposażeniu. Wszystkie światła działają. [/quote

nie masz, ale masz fabryczną wiązkę od tych kierunków. Golfy tak miały. Mówię, sprawdź napięcie na tych wtyczkach, i wtedy wykluczysz moją teorię.

Ja również nie miałem na wyposażeniu kierunków bocznych, ale już sobie dorobiłem do takich właśnie wtyczek :)

i ja mówię o wtyczkach, a teraz dopiero zrozumiałem, że chodzi Ci o inny przewod



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » wt cze 10, 2008 20:14

Mis pisze:nie masz, ale masz fabryczną wiązkę od tych kierunków. Golfy tak miały. Mówię, sprawdź napięcie na tych wtyczkach, i wtedy wykluczysz moją teorię.

Ja również nie miałem na wyposażeniu kierunków bocznych, ale już sobie dorobiłem do takich właśnie wtyczek :)

i ja mówię o wtyczkach, a teraz dopiero zrozumiałem, że chodzi Ci o inny przewod
Spoko wywód, szkoda, że nie na temat. :D Ale przy tej pogodzie to się zdarza. :pub:


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt cze 10, 2008 22:31

Ok więc specjalnie byłem sprawdzić jak to wygląda u mnie. No i niestety nie mam takiego przewodu w tym miejscu. tak wogóle to wydaje mi sie że ty masz skrzynie autoamata tak na marginesie. Ale do rzeczy, przewód o którym napisałem wczesniej to tez nie bedzie, bo biegnie on do wiązki tuz pod podszybiem. To musi byc cos dodatkowego, nie wiem może podświetlenie dzwigni zmiany biegów(widziałem takie cos w automatach). Chyba że ktoś coś dokładał i sobie tam puścił przewod. Naprawde cięzko to rozgryźc.
Najlepiej sprawdzic czy to masa czy +, jaki przewód ma grubość, kolor, gdzie dochodzi i po tym dojść.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » śr cze 11, 2008 00:05

Maćkooo pisze:Najlepiej sprawdzic czy to masa czy +, jaki przewód ma grubość, kolor, gdzie dochodzi i po tym dojść.
Po pierwsze - mam skrzynię manualną. Po drugie, jak pisałem, przewód jest czarny, z jednej strony dochodzi do aku na bank - końcówkę ma akurat, żeby założyć na gwint klemy. Nie wiem, czy to + czy masa, ale + to raczej nie, bo nie iskrzy przy przykładaniu do klem na aku, jednej, jak i drugiej. Jeśli to masa do czegoś, to szła by iskra? Napięcia na kablu nie sprawdzałem, bo moim zdaniem go nie ma, jeśli przewód zamyka czegoś obieg, czy coś.
A po trzecie - gdzie dochodzi z drugiej strony? Bez częściowej choćby rozbiórki deski rozdzielczej nie stwierdzę tego, bo nie jestem małym chińczykiem. :bajer:

Piszesz, że nie masz tego przewodu Maćkooo.. Hmm.. A ten co na zdjęciu jest po prawej od tego wskazanego masz?


Everyone dies. Not everyone lives.

jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » śr cze 11, 2008 00:46

Jest to częsć wiązki elektrycznej na światła przeciwmgielne i dochodzi ona do skrzynki bezpieczników.


Jacek

Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: forevwers » śr cze 11, 2008 01:01

to ma 100% nie jestkabel od oryginalnej instalacji. ktos kiedys cos zamontowal (tzn odciecie paliwa, zaplonu itd. itp. ) jesli nie ma na tym kablu pradu to go zostaw( nie ma ryzyka zwarcia. ja u siebie wydarlem okolo 10m niepotrzebnych kabli tego typu ale moj tata jest elektronikiem i orientuje sie gdzie coma isc


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr cze 11, 2008 01:08

od bieguna "+" akumulatora idą :
- dwie wiązki zasilające (jedna do rozrusznika, druga do zacisku D+ alternatora),
- dwie wiązki (w osobnych przewodach - zasilanie skrzynki bezpieczników) i za akumulatorem dochodzi do nich trzecia w osobnym przewodziedo tzw. prawa wiązka przewodów.
Wychodzi na to, że to kabel tzw. prawej wiązki gdyż ten czerwony jest od zasilania skrzynki bezpieczników i przekaźników.

[ Dodano: 11 Cze 2008 01:15 ]
zychu4 pisze:to ma 100% nie jestkabel od oryginalnej instalacji
widzę, że robi się zamieszanie i teraz to już sam zbaraniałem,
Gutekspc to który w końcu kabel chodzi:
ten gruby czarny po lewej stronie tego grubego czerwonego czy
ten cienki biegnący poziomo od strony serwa bo ta strzałka na fotce może wkazywać jeden jak i drugi, więc o który chodzi ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » śr cze 11, 2008 01:58

Sztomel pisze:widzę, że robi się zamieszanie i teraz to już sam zbaraniałem,
To wyjaśnijmy:
Sztomel pisze:ten gruby czarny po lewej stronie tego grubego czerwonego
to jest ten właśnie.
zychu4 pisze:to ma 100% nie jestkabel od oryginalnej instalacji. ktos kiedys cos zamontowal (tzn odciecie paliwa, zaplonu itd. itp. ) jesli nie ma na tym kablu pradu to go zostaw( nie ma ryzyka zwarcia. ja u siebie wydarlem okolo 10m niepotrzebnych kabli tego typu ale moj tata jest elektronikiem i orientuje sie gdzie coma isc
Ja mam sporo zbędnych przewodów - to wiem. Zresztą widać to na foto - te nie podpięte do niczego kostki są wiązką, która zastąpiła oryginalne mocowanie przewodów do blachy. :bigok:
Sztomel pisze:- dwie wiązki (w osobnych przewodach - zasilanie skrzynki bezpieczników) i za akumulatorem dochodzi do nich trzecia w osobnym przewodziedo tzw. prawa wiązka przewodów.
Jak to za akumulatorem dochodzi trzecia? Znaczy się idzie pod "-", czy idzie z drugiej strony do "+"? Trochę pogubiłem się w Twojej wypowiedzi..

Jutro może zrobię foto w lepszej rozdzielczości - powyższe jest robione telefonem. Przy okazji zrobię foto przy aku jak to wygląda.


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr cze 11, 2008 03:05

Gutekspc pisze:Jak to za akumulatorem dochodzi trzecia? Znaczy się idzie pod "-", czy idzie z drugiej strony do "+"? Trochę pogubiłem się w Twojej wypowiedzi..
z "+" aku idą wiązki w stronę przegrody czołowej auta i pomiędzy aku a przegrodą czołową do tych wiązek dochodzi jeszcze jedna, która biegnie z prawego boku auta również do przegrody czołowej z tymi wcześniej wymienionymi.


Obrazek

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » śr cze 11, 2008 17:21

Hm.. Zrobiłem foto, ale popatrzyłem, i już nic nie rozumiem.
1.Obrazek
Przewód zaznaczony na niebiesko, to ten, o który wyjściowo chodziło. Pod maską zaczyna się tam gdzie widać na powyższym zdjęciu, a kończy się taką końcówką:
2.Obrazek
Natomiast, przewód zaznaczony na zdjęciu nr. 1 na czerwono kończy się niespodziewanie obok zbiorniczka z płynem do spryskiwaczy. Jest ucięty. Tak po prostu. W związku z tym w głowie poleciało parę pomysłów, może to nie jest oryginalny przewód? Jeden z drugim?

Chociaż czy mogły by te przewody być np. zasilaniem do prędkościomierza, który mi nie działa?
Ostatnio zmieniony śr cze 11, 2008 17:22 przez Gutekspc, łącznie zmieniany 1 raz.


Everyone dies. Not everyone lives.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości