MFA, Obrotomierz i podświetlanie zegarów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

seba1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 19:10
Lokalizacja: Poznań

MFA, Obrotomierz i podświetlanie zegarów

Post autor: seba1976 » ndz paź 16, 2005 19:23

Witam wszystkich,
jak w temacie w moim MKII GTi wysiadły te 3 rzeczy ?
Nie wiem za co sie wziąść najpierw i gdzie szukać usterki. Czy MFA jest powiązany z obrotomierzem ? gdzie szukac przyczyny braku podświetlania deski rozdzieczej ?
Jedyną rzecz jaka sprwdziłem to bezpieczniki i wszystkie sa ok. Skąd wziąść żaróweczkę podświetlającą znaczek świateł awaryjnych ?
Z góry wielkie dzięki za jakieś sugestie.
Pozdrawiam
Sebastian



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz paź 16, 2005 22:12

Ad.1. MFA - co dokładnie Ci wysiadło?? jeżeli w ogóle nic nie ma na wyświetlaczu MFA to brak jest albo zasilania albo masy.
Ad.2. Obrotomierz - albo sygnał z cewki zapłonowej(zobacz czy przy cewce nie masaz wolnego kabla albo masa
Ad.3. Podświetlenie zegarów - jeżeli to tylko podświetlenie zegarów to albo kabelek (styk 58 we wszystkich przełącznikach) albo masa.
CZyli ja proponuję na początko podociskać wtyczki przy zegarach, a następnie sprawdzić masę we wtyczce od zegarów, gdyż ona mogła spowodować wszystkie 3 uszkodzenia.
Żaróweczkę taką (12V) można kupić w większości sklepów z elektryką samochodową lub alarmami i audio. musisz niestety wziąć starą na zapas bo jesdt kilka wymiarów. W autoryzowanym serwisie VW(ASO) raczej nie ma co szukać bo u nich można kupić tylko cały przełącznik(tak mi powiedzieli w Krakowie NA Armii Krajowej) . Jeżeli nie znajdziesz żaróweczki bez kłopotu możesz wziąć diodę świecądą na biało i stosowny rezystor(w sklepie elektronicznym ok 10KR(kilo ohmów)) i po kłopocie(nawet nie wiem czy to nie jest najlepszy pomysł). Pozdrawiam


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

seba1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 19:10
Lokalizacja: Poznań

usterki

Post autor: seba1976 » ndz paź 16, 2005 23:20

Usterka MFA wygląda tak że wyswietlacz pokazuje tylko godzinę i nie reaguje na przełącznik.
W sprawie obrotomierza to nie wiem. Przed wczoraj wymienił mi znajomy w sklepie przewody wysokiego napięcia, i od tego czasy dwa razy MFA i Obrotomierz działały i tak na przemian. Może rzeczywiście coś się polużnilo, normalnie masakra :(.
Dzięki i pozdrawiam
Seba



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » ndz paź 16, 2005 23:29

czyli sprawdź przewody przy cewce(może być naderwany pod osłonką wsuwki więc pociągnij za każdy i wewntualnie dociśnij. Jeżeli mfa nie reaguje na przyciśnięcia to może to być poluzowująca się wtyczka w liczniku lub biała wtyczka pod plastikową osłonką kierownicy i stacyjki. Wygląda podobnie jak wtyczka zasilająca od dysku twardego lub cr-rom w komputerze pc :)


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » pn paź 17, 2005 10:22

Ja miałem ten sam problem aż w końcu zrobione. Kupiłem drugi licznik i działa. Już nawet nie pamietam u ilu elektryków byłem i doszli do wniosku że padła płyta w liczniku. Nie miała przejscia prądu. Nie znalazłem chętnego który by to naprawił.
U mnie MFA nie przełączał obrotek nie działał nie świeciła kontrolka temp. wody i ciśnienia oleju. Licznik na 1 wtyke.

Możesz popróbować poruszać kablami w szkrzynce z przekażnikami kostką przy liczniku poczyścić mase po lewej od bezpieczników i pod maską gdzie się da.

Pozdrawiam i powodzenia. :pub:


VW RULEZ :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 411 gości