śmierdząca klima - co jeszcze można na to poradzić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

śmierdząca klima - co jeszcze można na to poradzić

Post autor: miras82 » pn cze 09, 2008 16:40

w sobotę postanowiłem walczyć ze śmierdzącą klimą w MKIII. Rozkręcięlm pół deski. powyciągałem kratki wentylacyjne, wyjąłem silnik wentylatora i wpuściłem gdzie tylko się dało piankę do odgrzybiannia. Pianka sobie w kanałach siedziała aż znikła. Zabieg poprawiłem po czy wziąłem szmatę na drut i czyściłem kanały, obudowe chłodnicy - tą pod schowkiem, obudowe filtra przeciwpyłkowego itp co tylko się dało. efekt jest taki że jest lepiej ale w dalszym ciągu śmierdzi-mokra szmatą.
DODAM jeszcze, że gdy klima chodzi jest ok, ładnie pachnie ale gdy wyłącze klimę zaczyna śmierdzieć.
Powiedzcie co to może być. co jeszcze należy czyścić, dezynfekować. nie znam się zbytnio na elementach klimatyzacji ale podobno jest jakis skraplacz czy coś. Może być w tym przyczyna? tego nie wyściełem i nawet nie wiem gdzie się to znajduje.
Jeszcze raz podkreślam śmierdzi tylko jak sie klimę wyłączy i dmucha sam wiatrak
.
Z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2008 21:40 przez miras82, łącznie zmieniany 3 razy.


mirek

Awatar użytkownika
vwali
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 12:12
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: vwali » pn cze 09, 2008 20:23

witam kolegę mam ten sam problem i już mi ręce opadają...jak klima chodzi to ok ale gdy sam wiatrak to cuchnie niemiłośiernie niech się ktoś zlituje i nam coś doradzi z góry dzięki


zapraszam do ocenymojego goferka http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2245345#2245345

Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Post autor: miras82 » pn cze 09, 2008 21:18

a jakie zabiegi do tej pory robiles? czysciłes cos?


mirek

Gregorius66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 09, 2008 20:42
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

Post autor: Gregorius66 » pn cze 09, 2008 21:48

Nie wiem czy w golfie III jest filtr kabinowy , ja mam golfa IV i jak nie wymienie tego filtra raz na rok-dwa to smierdzi jakby sie ktos zeszczal pod maska . U mnie ten filtr jest na podszybiu od strony pasazera w komorze silnika . Ponoc tez tzw osusacz , czy inaczej filtr tez moze dawac mily zapach , jednak koszt wymiany to juz powazniejszy wydatek. Jesli masz filtr kabinowy to wyjmij go i wypierz w letniej wodzie z dodatkiem jakiegos zapachowego plynu do mysia naczyn , osusz i powinno na jakis czas pomoc , przynajmniej do kiedy nie kupisz nowego filtra.



Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Post autor: miras82 » pn cze 09, 2008 21:51

filtr mam założony nowy. nie śmierdzi z filtra.


mirek

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pn cze 09, 2008 21:51

miras82 pisze:a jakie zabiegi do tej pory robiles? czysciłes cos?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=587771

Gregorius66 pisze:Nie wiem czy w golfie III jest filtr kabinowy
Naturalnie, że jest.



Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Post autor: miras82 » pn cze 09, 2008 21:54

te zabiegi z linku to robiłem już trzy razy, wypsiukałem już 2 opoakowania pianki do odgrzybiania i 1 opakowanie sprayu.na troche pomaga a potem dalej wali jka w psiarrni


mirek

Awatar użytkownika
vwali
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 12:12
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: vwali » pn cze 09, 2008 22:11

no ja też powtarzałem zbiegi z pianką,filtr nowy,nie śmierdziało dopóki nie zrobiło się tak gorąco,powtarzam jak klima chodzi to nic nie śmierdzi dopiero jak chodzi sam wiatrak bez klimy....


zapraszam do ocenymojego goferka http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2245345#2245345

Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Post autor: miras82 » wt cze 10, 2008 21:24

czy ktoś coś wymyślił???


mirek

greg

Post autor: greg » wt cze 10, 2008 21:54

znalezione na innym forum - wpis gościa co dwa razy odgrzybiał
"o tak dokladnie bylo u mnie tylko ze zapach unosil sie dluzej i normalnie az oczy bolaly i gardlo.
w ASO odgrzybiali mi sprayem i nikomu nie polecam
a te ultradzwieki to na internecie wpisalem autoklima gliwice i obdzwonilem kto robi ultradzwiekami odgrzybianie bo wrsztat co robil to ta metoda 2 lata wstecz to juz go nie bylo.
znalazlem inny w gliwicach ( nie ASO )
jak w gliwicach wjedziesz na autostrade w kierunku na krakow to nastepny zjazd na gliwice i jakies 500 metrow a potem w prawo ( na lewo masz orlen potem magazyny raben) do konca i w lewo tel32-2327540)
wkladaja CI takie nieduze urzadzonko do auta na podloge , wczesniej nalewaja do niego jakis plyn. zalaczas dmuchawe na max przod i obieg wewnetrzny . u mnie trwalo to jakies 40 min.ale poprzednim razem w VB jakies 20 ( to chyba zalezy od warsztatu.
powiedzieli ze gdyby bylo bardzo zagrzybione to moga poprawic ale jeszcze sie im nie zdazylo zeby musieli)
80 zl ta impreza tyle samo co w ASO sprayem ( spray w sklepie 30 robocizna samemu tak moglem zrobic)"

[ Dodano: Wto Cze 10, 2008 9:55 pm ]
a tu link do tego wpisu http://forum.vectra-unlimited.pl/showth ... 676&page=2 - gosć o nicku Przemk0



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt cze 10, 2008 21:55

u mnie działo się to samo
więc odgrzybiłem klimę
wyjąłem wiatrak i już na tym etapie widać wymiennik ciepła od klimy (taką małą chłodniczkę)
na psiukałem na tę "chłodniczkę" środka grzybobójczego i wkręciłem z powrotem wiatrak
potem w psiukałem ten środek do wszystkich kratek i je zamknąłem po około półgodzinie
gdy się wszystko przerzarło otworzyłem kratki włączyłem nawiew na pierwszy bieg i włączyłem obieg zamknięty żeby się jeszcze trochę pobełtało a potem otworzyłem szyby i nawiew na maxa żeby to wszystko wydmuchać
efekt :chytry:
ZADEN po wyłaczeniu klimy waliło jak z murzyńskiej chaty
ale wymieniłem po tygodniu filtr przeciw pyłkowy i smród zniknał jak reką odjął

[ Dodano: 10 Cze 2008 21:56 ]
Używałem Srodka do odgrzybiania klimy firmy WURTH


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Post autor: miras82 » śr cze 11, 2008 19:47

dokładnie robiłem identyczne zbiegi jak piszesz, tylko ja już 3 razy to robiłem. filtr przeciwpyłkowy tez mam wynieniony.
????????????????????????????????????
nie wiem, nie mam pojęcia????????????????????????????????


mirek

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » śr cze 11, 2008 20:04

a może podjedź do gości od napełniania klimatyzacji i poproś żeby odgrzybili ją ozonem
trwa to około pół godziny
bo nie mam innych pomysłów


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: motorufus » śr cze 11, 2008 20:49

może wyciągnij filtr przeciwpyłkowy i spróbuj bez klimy czy też będzie waliło. bo przecież skądś ten smród musi pochodzić, a jedynym wlotem powietrza do kabiny jest właśnie filtr. Zresztą innych pomysłów nie mam po tym co do tej pory zrobiłeś



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 173 gości