Kompresor klimatyzacji, pytanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Kompresor klimatyzacji, pytanie

Post autor: DonKichot » czw maja 08, 2008 15:25

Witam
jakiś czas temu kupiłem golfa 4, zaczynają się upały więc pojechałem sprawdzić szczelność i nabić gazu, niestety pan nabiciu azotu dla sprawdzenia szczelności, powiedział że kompresor jest zatarty bo ani sam nie rusza ani nie da się nim poruszyć ręką.
używany chce mi sprzedać za 350 do tego czyszczenie instalacji 120 bo niby tam będą opiłki po zatarciu starego..

pytanie czy to czyszczenie jest potrzebne i czy da się naprawić taki kompresor czy musze kupić nowy.

kompresor 350
czyszczenie 120
nabicie klimy 160

to daje 630 zł nie mało



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw maja 08, 2008 21:25

A faktycznie nie da rady go poruszyć?


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » pt maja 09, 2008 14:55

klima nie była używna pewnie od roku albo lepiej, więc nie wiem czy z powodu zatarcia kompresora czy kompresor znieruchomiał bo tak długo nie była używana klima...

szarpał go ręką na siłę i powiedział że ani drgnie ! sugerował że można go jeszcze młotkiem rozruszać :)
nie jestem skory do wydawania kasy na siłę, nie mam nic do stracenia chyba go wyciągnę i zobacze czy coś zdziałam ale nie wiem czy to ma sens i czy takie rzeczy można ożywić



marianopower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 14, 2005 00:46
Lokalizacja: Świętohłowice

Post autor: marianopower » śr maja 28, 2008 12:25

Hej

Mam ten sam problem tylko ze u mnie kompresor da się ruszyć ale w układzie są opiłki wiec do wymiany
Niestety w okolicach Katowic wszyscy sobie licza za taka usługę grubo ponad 1500. Jak znacie wiec jakies zakłady które zrobią to anie j to bardzo proszę o namiary



DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » śr maja 28, 2008 16:20

nie mam tu adresu pod ręką ale moge się dowiedzieć, tobie pewnie chcą nową część założyć, wejdź sobie na allegro tam znajdziesz dziesiątki kompresorów do klim w golfie ceny od 300 do 400 średnio



rafał l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 21:38
Lokalizacja: wieluń
Kontakt:

Post autor: rafał l » śr maja 28, 2008 19:15

a moze mi ktos wyjasnic ze niby w jaki sposob chca oni te opilki usunac?:)



DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » śr maja 28, 2008 19:56

jak to nie mam pojęcia ale powiedzieli mi że jak nie wyczyszczą obiegu z opiłków to następny kompresor padnie w bardzo szybkim czasie, powiedzieli że czyszczenie zrobią za darmo a policzą tylko za nowy (używany) kompresor i za robociznę odpowiednio 350 i 120


a występuje coś takiego jak te opiłki ? czy chcą wyciągnąć kasę ?



marianopower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 14, 2005 00:46
Lokalizacja: Świętohłowice

Post autor: marianopower » czw maja 29, 2008 09:05

No wałśnie u mnie za czyszczenie z opiłków i napełnienie chcą 800 zł a za ressztę chcą kupić kompresor 800 po regeneracji. I o ile kompresor mogę sobie załatwic samemu za mniejsze pieniądze o tyle wszytkie warsztaty gdzie pytałem za czyszczenie z opiłków chca minimalnie 500 plus koszta założenia i nabicia klimy. Dlatego jak będziesz miał chwilkę to bardzo bym cie prosił o podanie namiarów na serwis.

Co do opiłków to występują widziąłem na włąsnie oczy i potrafią być dosć spore nawet.



Awatar użytkownika
_Peeter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:03
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: _Peeter » czw maja 29, 2008 10:24

Witam, u mnie klima zaczęła stukać pojechałem do warsztatu a oni powiedzieli że może to być tarcza sprzęgła sprężarki, gdzie koszty z wymianą i dobiciem czynnika policzyli mi jakieś 300 zł.

Na moje nieszczęście za jakieś 2 godziny otrzymuje od nich telefon ze złymi wieściami, a mianowicie powiedzieli mi że w sprężarce są tłoczki i przez brak oleju w sprężarce dwa z nich zatarły sie i przez to pojawiły się opiłki, które weszły do całego układu :panna: załamałem sie jak usłyszałem że trzeba czyścić układ i wymieniać sprężarkę.

Czyszczenie układu polega na rozebraniu całego układu od klimy i czyszczenie każdego elementu z osobna jakimś wyczesanym środkiem, który jest niesamowicie drogi, mój golfer stał u nich tego dnia do wieczora następnego płukali od 10 do 21 i mówili mi że jeszcze opiłki lecą i trzeba zostawić na noc na odmoczenie. Mi za czyszczenie tego krzyknęli 500 i jak byłem oglądać auto podczas naprawy to zobaczyłem że oni na prawdę mają trochę roboty i powiedzieli mi że dają na to gwarancje i nie chcą abym przyjechał do nich za miesiąc, bo nawet jeden opiłek może zatrzeć nową sprężarkę. Więc chyba trzeba dać sobie spokój z tanim czyszczeniem bo może on być nie wystarczający a problemy mogą powrócić.

Jak chodzi o używane sprężarki to ten temat jest kruchy, gdyż można kupić albo nie szczelną, albo bez oleju, albo z wyrobionymi łożyskami, albo z wyrobioną tarczą od sprzęgła, więc ja w ramach oszczędności nie oszczędzam i kupiłem od nich regenerowaną sprężarkę za 800 zl w której wszystkie możliwe do wymiany części były wymienione i na która dają mi gwarancje.

A i opiłków nie da się wypłukać z osuszacza i skraplacza więc trzeba przy takim czyszczeniu jeszcze to wymienić na szczęście u mnie to jest koszt 80 zl :crazy:



DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » czw maja 29, 2008 14:50

to wszystko bardzo dziwne !
mnie powiedzieli że czyszczenie z opiłków zrobią gratis, a używaną sprężarkę sprawdzoną i na gwarancji mają u siebie za 350, więc cały koszt tutaj to
350 sprężarka, jej wymiana i czyszczenie układu 120, nabicie klimy 160
to daje 630 zł z

powiem im krótko, jeżeli dają na to gwarancję to u nich robię, bo niby czemu nie, jak padnie to będą robić znowu, ten serwis o którym mówię to jest Stacja kontroli pojazdów, jak będe tam przejeżdżał to zobacze nazwe bo mi wyleciała i podam stronkę www bo mają
Ostatnio zmieniony czw maja 29, 2008 14:55 przez DonKichot, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
_Peeter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:03
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: _Peeter » czw maja 29, 2008 22:57

Oczywiście nie chce Ciebie narażać na koszta tylko chce pomóc. Może i racja że na sprężarce mnie trochę oszukali ale jak czytałem o płukaniu to lepiej zrobić to pożądnie.

Ja osobiście się nie znam, ale jak chcesz to na tym linku masz opisy różnych metod płukania klimy, oczywiście z różnymi efektami: http://www.automotoserwis.com.pl/index. ... &Itemid=93



DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » pt cze 06, 2008 15:44

podaje adres tam gdzie ja robiłem:
http://www.lontex.com.pl/index2.php

dodam tylko że ostatecznie wyszło drożej bo:

350zł - kompresor (dają na niego gwarancję)
160zł - nabicie klimy
150zł - jakiś filter czy coś..
100zł - płukanie obwodu z opiłków
50zł - naprawa 1 siłownika bo cały czas brzęczał i cykał :) nie mógł się domknąć


w sumie 810, ale dałem 850 bo wymieniłem przy okazji pasek wielorowkowy, piszczał mi jak kręciłem kierownicą :P



marianopower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 14, 2005 00:46
Lokalizacja: Świętohłowice

Post autor: marianopower » pn cze 09, 2008 09:54

Dzieki juz do nich dzwoniłem co prawda nie maja takiego kompresora jak potrzebuje ale jak tylko sobie załatwie to jade do nich na wymianę



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości