kontrolka oleju piszczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fran
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr maja 16, 2007 10:17
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt:

kontrolka oleju piszczy

Post autor: Fran » wt kwie 15, 2008 17:21

witam mam golfa 1.4 ABD wszystko jest dobrze puki sie nie rozgrzeje potem kontrolka od oleju warjuje miga i piszczy normalnie idzie zwarjowac silnik jest po remoncie kapitalnym a to pika tak jak przed co moze byc przyczynom nawet dzis jak jechałem i pikało zatrzymałem sie odłaczyłem te oba czujniki jakie sa od oleju i nic nie dało pomocy ;/ a i jak go przegazuje to na chwile ucichnie
Ostatnio zmieniony wt kwie 15, 2008 20:08 przez Fran, łącznie zmieniany 1 raz.



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Post autor: robert14-83 » wt kwie 15, 2008 17:45

widocznie masz słabe ciśnienie oleju. prawdopodobnie pompa oleju...



Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » wt kwie 15, 2008 20:00

widocznie masz słabe ciśnienie oleju. prawdopodobnie pompa oleju...
lub czujniki. Zacznij od pomiaru ciśnienia jeśli jest ok to czujniki mogą szwankować a jeśli nie czujniki to licznik. Ale zacznij od pomiaru ciśnienia


one loVWe

Awatar użytkownika
Fran
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr maja 16, 2007 10:17
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt:

Post autor: Fran » wt kwie 15, 2008 20:46

jawel pisze:
widocznie masz słabe ciśnienie oleju. prawdopodobnie pompa oleju...
lub czujniki. Zacznij od pomiaru ciśnienia jeśli jest ok to czujniki mogą szwankować a jeśli nie czujniki to licznik. Ale zacznij od pomiaru ciśnienia
a czy to mozliwe ze po remacie kapitalnym były problemy z cisnieniem, a i co moze byc w liczniku bo to juz gdzies słyszałem ale niewiem o co chodzi jest tam jakis czujnik ??



Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

Post autor: Maro_GT » wt kwie 15, 2008 21:27

Fran, nie wiem czy dobrze myśle ale może zdejmij kabel z jednego czujnika i podłącz go do masy. Jeśli będzie dalej pikało to znaczy że masz problem w elektryce ,a jak przestanie to zainteresuj sie czujnikami i silnikiem. Jeśli dasz jednego do masy a elektryka jest ok to nie będzie dzwonił bo to tak jakby go nie było. Jeśli źle mówię to niech mnie ktoś poprawi.



Awatar użytkownika
Fran
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr maja 16, 2007 10:17
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt:

Post autor: Fran » wt kwie 15, 2008 22:08

sprawdze jutro ciekawe :)

[ Dodano: 16 Kwi 2008 14:37 ]
Maro_GT pisze:Fran, nie wiem czy dobrze myśle ale może zdejmij kabel z jednego czujnika i podłącz go do masy. Jeśli będzie dalej pikało to znaczy że masz problem w elektryce ,a jak przestanie to zainteresuj sie czujnikami i silnikiem. Jeśli dasz jednego do masy a elektryka jest ok to nie będzie dzwonił bo to tak jakby go nie było. Jeśli źle mówię to niech mnie ktoś poprawi.
zrobiłem tak jak mówiłeś i przestało czyli na to wychodzi ze silnik ale co pompa olejowa czy czujniki ;/ czujniki niedawno wymieniałem



Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

Post autor: Maro_GT » śr kwie 16, 2008 17:32

Fran, podstawa to zmierzyć ciśnienie. Musisz je zmierzyć na mocno rozgrzanym silniku no i wtedy oleju, bo olej pod wpływem temperatury traci lepkość. Moim zdaniem najlepiej wkręcić manometr, przymocować go gdzieś w komorze silnika i pojeździć autem i bez gaszenia silnika sprawdzić ciśnienie wtedy kiedy wiesz że czujnik by dzwonił. Bo jak będziesz miał wkręcony manometr zamiast czujnika to nie będzie dzwoniło.

[ Dodano: 16 Kwi 2008 17:38 ]
Jakie powinno być ciśnienie to musisz poszukać. O ile dobrez mi się wydaje to na czujniku będzie napisane na jakie ciśnienie reaguje (będzie ciśnienie i jakaś tam tolerancja) jesli stwierdzisz że masz takie ciśnienie na jakie reaguje lub spada poniżej tego to już będzie wiadomo że coś jest w silniku. Najlepiej to podjedź gdzieś do warszatu mocno po dłuższej przejażdźce, żeby silnik był mocno rozgrzany i niech zmierzą.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » śr kwie 16, 2008 22:54

Maro_GT pisze:Jakie powinno być ciśnienie to musisz poszukać.
Powinno być 2.0 bar przy 2000 obrotów. Nie wiem ile powinno byc na wolnych obrotach


JaroW

AJs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 00:02
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: AJs » pn kwie 21, 2008 00:10

Witam. mam podobny problem z tą kontrolką i buzerem tylko że mi zapalają się kiedy przekrocze 2200 obr i wtedy juz swieci i piszczy ale kiedy zapale ponownie to spokouj az do momentu rzekroczenia tej granicy :/ jak dokładnie sprawdzić te czujniki oleju? po odpaleniu auta na jednym pojawia sie 12V a na drugim zanika.
podpowiecie o co chodzi?

Golf 2 1.3 gaznik



usmiech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:56
Lokalizacja: szczyrk
Kontakt:

Post autor: usmiech » pn kwie 21, 2008 00:18

Najlepiej i najbezpieczniej to zrobic pomiar cisnienia potem wiadomo czy sie martwic czy tez nie :rotfl:



Awatar użytkownika
gibek1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 07, 2006 20:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: gibek1987 » pn cze 09, 2008 00:55

mi piszczala, wymieniłem czujnik oleju i po kłopocie.


powered by gbk

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości