Buczenie i hałas silnika przy dużych prędkościach.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Addee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 04, 2007 10:19
Lokalizacja: Jelenia Góra

Buczenie i hałas silnika przy dużych prędkościach.

Post autor: Addee » ndz cze 08, 2008 22:05

Cześć.
Ostatnio podczas jazdy po autostradzie zaobserwowałem dość ciekawy problem.
Otóż autko bezproblemowo i cicho jedzie tak do około 120km/h a po przekroczeniu tej prędkości w znaczący sposób nasila sie hałas silnika to tego stopnia, że buczenie staje się bardzo uciążliwe.
Jest to buczenie, które można by porównać do basowego buczenia sportowego tłumika.
Auto osiąga nawet 160km/h bez specjalnych problemow ale hałas jest nie do wytrzymania. Podobne objawy występują nawet przy niższych prędkościach 90-100 km/h gdy hamuje silnikiem.
Odnoszę wrażenie, ze te hałasy wydobywają się z układu dolotowego ale nie mam pojęcia co może być ich przyczyną ani tym bardziej jak to wyeliminować. Problem jest najbardziej uciążliwy na autostradzie bo na innych drogach staram się nie przkraczać 120km/h.

Dodam jeszcze, że mam wymienione tłumiki i zamiast KATa mam strumiennice. Na oryginalnym Kacie hałaśy były nawet większe więc wydech bym wykluczył.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem?



greg

Post autor: greg » ndz cze 08, 2008 22:31

na bank nie ma żadnej dziury w układzie? to sprawdź czy dobrze ustawiony rozrząd

[ Dodano: Nie Cze 08, 2008 10:32 pm ]
ja miałem podobną sytuacje jak miałem połączenie kominkiem z dolotem (ECO w 1,9D)



slawek317
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr cze 20, 2007 22:11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Kontakt:

Post autor: slawek317 » pn cze 09, 2008 07:27

Witam, u mnie też występuje to denerwujące buczenie



Awatar użytkownika
Addee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 04, 2007 10:19
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Addee » pn cze 09, 2008 21:00

Na początku przepraszam was koledzy za małe zamieszanie, które nieświadomie zmajstrowałem.
Otóż w opisie mam JP 1.6D bo nie zmieniłem jeszcze tego po zmianie auta obecnie to 1.8 ABS + LPG


Sprawdziłem dziś dokładnie układ wydechowy i nie ma tam do czego się doczepić zwłaszcza, ze buczenie nie narasta wraz z mocnym depnięciem gazu poniżej 120km/h.

Co do rozrządu to był wymieniany w sierpniu 2007 i od tego czasu przejechał około 30kkm bez komplikacji i problemów a buczenie występowało zarówno przed jak i po wymianie paska.

Kombinowałem na różne i wciąż dochodzę do wniosku, że te buczenie generowane jest w układzie dolotowym. Czy przyczyną może być filtr powietrza? Czy może sama przepustnica stwarza ten hałas. Dodam jeszcze, że czyściłem kiedyś przepustnice i wtedy porównywałem ją z inną również z silnika 1.8 ale nie ABS i wtedy okazało sie, w mojej gardziel jest znacznie większa.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 250 gości