Prędkościomierz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vw-fan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 06, 2008 18:41
Lokalizacja: Piaseczno

Prędkościomierz

Post autor: vw-fan » pt cze 06, 2008 22:20

Mam nietypowy chyba problem, nic nie robiłem przy liczniku i nagle wskazówka klapnęła w dół. Prędkościomierz działa normalnie podczas jazdy tylko tak jakby zero było na dole. Czy ktoś może wie co to za ciekawostka? Co się mogło stać? Szukałem na forum ale nie mogłem nic znaleźć.. Pomocy!!



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » sob cze 07, 2008 07:56

vw-fan pisze:Prędkościomierz działa normalnie podczas jazdy tylko tak jakby zero było na dole.
na dole zn jak? kolo zera na tarczy? czy prostopadle w dol?
rozbiez licznik http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3231849 i zobacz co sie dzieje :)


ObrazekObrazek

vw-fan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 06, 2008 18:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: vw-fan » sob cze 07, 2008 10:04

bazz89 pisze:
vw-fan pisze:Prędkościomierz działa normalnie podczas jazdy tylko tak jakby zero było na dole.
na dole zn jak? kolo zera na tarczy? czy prostopadle w dol?
rozbiez licznik http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3231849 i zobacz co sie dzieje :)
Prostopadle w dół... Mam "wirtualne" zero na dole.. :chytry: Myślisz żeby przełożyć wskazówkę? Czy jest możliwe żeby ona się przesuneła na wałku licznika sama z siebie? Nigdy czegoś takiego nie widziałem... :goof:



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » sob cze 07, 2008 10:24

vw-fan pisze:Prostopadle w dół... Mam "wirtualne" zero na dole.. Myślisz żeby przełożyć wskazówkę? Czy jest możliwe żeby ona się przesuneła na wałku licznika sama z siebie? Nigdy czegoś takiego nie widziałem...
dziwne wlasnie :P to masz tak jak w Ibizie Cuprze :P hehe
sprobuj przelozyc i wtedy sie okaze :)


ObrazekObrazek

vw-fan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 06, 2008 18:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: vw-fan » sob cze 07, 2008 13:12

Przełożyłem wskazówkę i wygląda że jest ok... ale teraz cały czs swieci się kontolka poduszek żeby było weselej... :grrr:



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » sob cze 07, 2008 13:44

vw-fan pisze:Przełożyłem wskazówkę i wygląda że jest ok... ale teraz cały czs swieci się kontolka poduszek żeby było weselej... :grrr:


Pewnie bleda zlapal dlatego sie swieci. Czy sciagales kierownice??

Podepnij pod vaga ew jak nie masz dostepu odlacz aku na jakis czas



vw-fan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 06, 2008 18:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: vw-fan » sob cze 07, 2008 13:55

rakczek pisze:
vw-fan pisze:Przełożyłem wskazówkę i wygląda że jest ok... ale teraz cały czs swieci się kontolka poduszek żeby było weselej... :grrr:


Pewnie bleda zlapal dlatego sie swieci. Czy sciagales kierownice??

Podepnij pod vaga ew jak nie masz dostepu odlacz aku na jakis czas
Kierownicy nie ruszałem.. zostawię aku na noc i zobaczymy, jak nie pomoże podjadę pod vega. Dzięki!



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » sob cze 07, 2008 16:10

rakczek pisze:Podepnij pod vaga ew jak nie masz dostepu odlacz aku na jakis czas
czy taki sposób w ogóle działa zawsze czy raczej to rzadkość?Chodzi mi o odłączenie aku.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

vw-fan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 06, 2008 18:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: vw-fan » sob cze 07, 2008 23:24

looki8329 pisze:
rakczek pisze:Podepnij pod vaga ew jak nie masz dostepu odlacz aku na jakis czas
czy taki sposób w ogóle działa zawsze czy raczej to rzadkość?Chodzi mi o odłączenie aku.
Hehe.. powiem ci jutro :grin:


Nic nie pomogło...

[ Dodano: 16 Mar 2010 11:30 ]
[ Dodano: 16 Mar 2010 11:12 ]
Odgrzebię swój stary temat bo ten mój licznik mnie zaczyna irytować.. z opadającą wskazówką na jakiś czas poradziłem sobie przyklejając do tarczy kołek plastikowy jako podpórkę przy "0".
Ale teraz sprawa odwrotna.. :grrr: wskazówka dziennie podczas jazdy "idzie" do góry, tak że po tygodniu jazdy na postoju jest 60km.. opuszczam ją, ale powoli znowu idzie do góry..

Jeżeli to uszkodzenie (wędrująca wskazówka) licznika da się naprawić to pls o info (może ktoś miał taki przypadek...) a jak nie to chyba wymiana całej szafy tylko pozostaje.. :crazy:
Ostatnio zmieniony wt mar 16, 2010 12:29 przez vw-fan, łącznie zmieniany 3 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 428 gości