Gdzie podłożyć podpory?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » ndz kwie 27, 2008 22:36

no wiem kurde że musi być jak najbliżej i tak chyba musze robić w razie gumy np. mam tez inny podnośnik taki hydrauliczny i nie wiem gdzie go podkładać poza progiem ( ma płaską okrągłą podstawkę)
aha i jeszcze jedno pytanko. czy jakis blacharz jest w stanie mi ten próg naprawić? np wspawac w tym miejscu blache jakąś? bo reszta progu jest zdrowa i ok.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 27, 2008 22:37 przez kapalek, łącznie zmieniany 1 raz.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz kwie 27, 2008 22:41

No to ten hydrauliczny powinieneś podkładać pod te wzmocnienia jak do podnośnika kolumnowego. Ogólnie to chyba każdy podnosnik, poza lewarkiem do zmany koła, będącym fabrycznie na wyposażeniu samochodu, należy podkładać pod te wzmocnienia od podnośnika kolumnowego.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » ndz kwie 27, 2008 23:04

Lipek81 pisze:Ogólnie dobrze, że w końcu ktoś poruszył ten temat - niby prosta sprawa podnoszenie samochodu - a jak patrzę, jak to robią w niektórych stacjach obsługi, to krew mnie zalewa
Kolego no wlasnie, w moim golfie progi z przodu tam gdzie sie podklada lewarek sa totalnie pomiazdzone, ori lewarka nie idzie podlozyc, i co ja zrobie jak zlapie gume ..... wszystko przez warsztaty, oni najlepiej powinni wiedziec ......... masakra, zdrowe auto, a progi by sie prosily o wymiane, chociaz rdzy nie ma.
A macie fotki tych miejsc pod kolumnowe podnosniki ?


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » ndz kwie 27, 2008 23:04

a w mk3 są one w tym samym miejscu co w mk2?


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz kwie 27, 2008 23:12

Czy te miejsca są takie same w mkII i w mkIII - tego nie wiem. Najlepiej, jakbyście mieli zdjęcia podwozia mkII, lub mkIII to mógłbym te miejsca zaznaczyć, bo ja takich zdjęć nie mam.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pn kwie 28, 2008 13:51

Wieczorem wkleję zdjęcie płyty podłogowej Golfa II.

Z naprawą progu jest tak, że składa się on najczęściej z kilku części (patrząc w przekroju). O tym jak trudne bywają to naprawy przekonują duże ilości samochodów z wgnieconymi bocznymi częściami progów.
Wszystko zależy od danego przypadku jednak tak jak powiedział kolegaLipek81, ważne jest pozostawienie drożnych otworów odpływowych.

PozdraVWiam!

[ Dodano: 28 Kwi 2008 14:10 ]
Udało mi się wcześniej zamieścić podłogę Golfa II. Zdjęcie pochodzi z fińskiego folderu reklamowego zatem proszę mnie nie podejrzewać o takie traktowanie Golfów :grin:

Obrazek

Widać tam wyraźnie wzmocnienia w przedniej części podłogi o których mówił kolega Lipek81.

PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn kwie 28, 2008 23:00

W kółkach zaznaczyłem, gdzie podstawić podpory.
Obrazek

W golfie II zamknięty profil progu tworzą trzy blachy - poszycie zewnętrzne, które widzimy z zewnątrz, blacha podłogi, która jest odpowiednio wygięta i zamyka profil od wewnętrznej strony auta i od góry, i dolna blacha zamykająca próg, z dołu (ta z kilkoma zaślepkami w szeregu, widoczna na zdjęciu).


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pn kwie 28, 2008 23:08

No to w sprawie podłogi Golfa II mamy pełną jasność. :)
Może któryś z Kolegów ma zdjęcie podłogi Golfa III, Golfa IV, Golfa V lub Polo'94? Zachęcam do podzielenia się uwagami.
Pozdrawiam!


PozdraVWiam!

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » pn kwie 28, 2008 23:11

tak tak ja też zachęcam do tego by sie ktos podziełil cennymi informacjami. chyba że info o tym gdzie dac podnośnik kolu,mnowy jest w manuaulu do mk3?


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pn kwie 28, 2008 23:24

Pomyślałem sobie, że zamieszczę slajd z materiałów szkoleniowych VAG z 1979 roku dotyczących Volkswagena Transportera model 25 (T3). Czasem zaglądają na forum posiadacze większych Volkswagenów zatem może i oni skorzystają.
Obrazek
PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

morys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 12:59
Lokalizacja: podbeskidzie SB

Post autor: morys » pn kwie 28, 2008 23:40

Mój wulkanizator dał mi sposób na podnoszenie samochodu na progach;
pieciocentymetrowy kawałek foszta z twardego drewna (dąb , jesion itp...) cięty w poprzek włókien
wykonac w nim rowek w kształcie progu
można używać jako podkładki pod kazdy lewarek.
Koziołek podkładamy w miejsca wskazane przez Lipek81 przy każdym kole.
Ostatnio zmieniony pn kwie 28, 2008 23:42 przez morys, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
[URL=http://chomikuj.pl/boryspol1?b=1][IMG]http://images.chomikuj.pl/button/boryspol1.gif[/IMG][/URL]

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » wt kwie 29, 2008 11:09

To dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę, że drewniana podkładka może być nieco dłuższa. Może to być choćby częściowe lekarstwo na >miękkie< progi.Z łatwością zmieści się w bagażniku razem z lewarkiem.

Czy ktoś wie może, gdzie znajdują się punkty do podnoszenia podnośnikiem kolumnowym o które pyta Kolega kapalek, ?

Myślę, że im więcej informacji zbierzemy w tym temacie tym lepiej.

PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
Wariat Type R
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Z serca Hondy

Post autor: Wariat Type R » sob cze 07, 2008 20:52

To wbrew pozorom bardzo istotna kwestia, i zgodzę się tutaj po części z Bulim fanem VW i morysem. Otóż podkładka drewniana jest naprawdę świetnym wyjściem, biorąc pod uwagę zarówno bezpieczeństwo użycia, jak i zachowanie trwałości punktów będących ośrodkami użycia podnośnika.

Jednak pozostaje pytanie dotyczące kwestii, którą porusza kapalek. Wspomniał już o tym Buli fan VW powyżej, ja również dołączam się do pytania - w którym miejscu należy ustawić prawidłowo podnośnik kolumnowy w tym przypadku?


Honda. The Power of Dreams.

Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » sob cze 07, 2008 21:22

Cieszę się, że temat o podnoszeniu wrócił na pierwszą stronę. :)

Na stronie VW Vortex znalazłem zdjęcia z produkcji VW Golfa i Bory. Jest to już wprawdzie niestety historia jednak na zdjęciach widać (szkoda, że z tyłu nieco gorzej) punkty podwieszenia auta na przenośniku ruchomym.

Obrazek
Obrazek

Koledzy czy znacie punkty do podnoszenia podnośnikiem kolumnowym wozów Volkswagena? Przerobione mamy już modele Golfa II i myślę IV.

PozdraVWiam!


PozdraVWiam!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości