Co grozi i jakie skutki za jazde bez maski

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tmikolajczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 19:18
Lokalizacja: Gdańsk

Co grozi i jakie skutki za jazde bez maski

Post autor: tmikolajczyk » sob cze 07, 2008 06:06

Witam sprawa ma się tak że miałem stłuczke a dokladniej sarenka mi wtargnęła na maskę i mechanik mi już chłodnice, lampy i tą blache pod lampami wymienił i jeszcze wymienił zderzak i wszystko jest ok ale maski nie ma jeszcze bo nie mogl znalezc takiej w tym kolorze więc musialem pojechac do pracy bez maski i teraz jestem w pracy ale sie zastawiawiam czy przypadkiem policja moze mnie zatrzymac i wlepic mandat no i czy w ogole w prawie o ruchu drogowym jest cos napisane ze trzeba jezdzic z maska, ja nie znalazlem.auto jest mi potrzebne bo nie mam jak inaczej jechac do pracy a mechanik mowil ze ze tydzien dopiero bedzie mial taką maske. aha jakby ktos mial maske granatową metalic to prosze napisac na tmikolajczyk@gazeta.pl z gury dzięki aha samochod Volkswagen Golf 3 1,4 92' pozdrawiam

aha i jeszcze mam pyt czy w razie jakby padal deszcz to czy cos moze sie stac tzn czy moze sie zalac albo jakos zdlawic pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob cze 07, 2008 10:59 przez tmikolajczyk, łącznie zmieniany 2 razy.



abrover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 16:42
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: abrover » sob cze 07, 2008 06:15

Nie martw się, można, nie przejmuj się. Ja np. za chwilę jadę do pracy bez fotela, ale postawiłem sobie taboret, więc nic mi nie zrobią, bo pas mogę zapiąć.

:rotfl: :panna:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob cze 07, 2008 09:26

tmikolajczyk pisze:czy w razie jakby padal deszcz to czy cos moze sie stac tzn czy moze sie zalac albo jakos zdlawic
oczywiście że tak, alternator itp.


:-k ...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 07, 2008 10:30

tmikolajczyk pisze:czy przypadkiem policja moze mnie zatrzymac i wlepic mandat no i czy w ogole w prawie o ruchu drogowym jest cos napisane ze trzeba jezdzic z maska
przepisów nie znam, ale znam przypadek że znajomemu poprostu auto wzięli za jazdę bez maski na lawetę. Tłumaczyli że pieszy w razie potrącenia zamiast ładnie odbić się od maski może się zmieszać z silnikiem :). W sumie nawet logiczne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob cze 07, 2008 10:30

Paweł Marek pisze:W sumie nawet logiczne.
i to bardzo


:-k ...

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob cze 07, 2008 12:20

Heh ciekawe jak wielka chmura dymu szła by gdyby na gorący blok silnika spadł deszczyk. :D
Podobnie szybko parowała by woda z kolektorów. :D A ciekawe co by sie stało z ptakiem który postanowiłby użadzic sobie gniazdo w komorze silnika :D . Ale fakt faktem chłodzenie miałbys z bajki.
Ostatnio zmieniony sob cze 07, 2008 12:23 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

abrover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 16:42
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: abrover » sob cze 07, 2008 12:38

No nie wiem, ja mógłbym jechać bez maski jedynie przez total wygwizdowia, w miastach to pełno ludzi z komórkami i aparatami i byłby tylko polew ze mnie w sieci potem :kac:



Awatar użytkownika
treborrrrrr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 20:40
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: treborrrrrr » sob cze 07, 2008 14:29

A ja czekam na błotniki do MK2 czerwone zderzak z belką i tą dolną blachę pod zderzakiem. Auto w tym stanie wygląda jak zabaweczka :) koła na zewnątrz. Nie mam tyle odwagi by się w takim stylu wybrać do miasta :goof:



abrover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 16:42
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: abrover » sob cze 07, 2008 18:19

Bo byś nie mógł, koła muszą być obudowane, nie mogą wystawać ani 1mm.



Awatar użytkownika
treborrrrrr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 20:40
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Post autor: treborrrrrr » sob cze 07, 2008 22:20

Nie wiedziałem :helm:



promile3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 17:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: promile3 » ndz maja 17, 2009 17:43

Jechałem bez maski swoim Polonezem, bo mi rura pękła, miałem 0 chłodzenia. Pomyślałem "bez czapki chłodniej", zdjąłem maskę i co? Grzał się dalej. Zabieg ten ma niewielki wpływ na chłodzenie przy zupełnie niesprawnym układzie. Około 80km prułem i odpalałem w lejącym deszczu i nie stało się NIC złego. Gorzej, że olej mi się gotował. Policji nie spotkałem, to nie znam konsekwencji, ale na YouTube mnie nikt nie wrzucił, a szkoda, bo sam bym chętnie podziwił.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 375 gości