Naprawilem szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bielu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:09
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Bielu » czw maja 22, 2008 17:53

Siemka.
Mam pytanko własnie odnośnie szyberdachu. Problem wygląda tak, że gdy chce go otworzyć albo uchylić to po prawej stronie taki metalowy kawałek co jeżdzi i popycha szyberdach, ruszy sie lekko i blokuje z lewej strony wogóle sie nie rusza. Tego z lewej strony palcem moge przesunąć tego z prawej nie. Co tam mogło konkretnie sie zepsuć i czy można to jakoś naprawić samemu.
Pozdro



vwlech
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt mar 16, 2007 18:35
Lokalizacja: Bielsko-biała
Kontakt:

Post autor: vwlech » czw maja 22, 2008 22:50

jerzeli nie chcecie sami naprawiac moge wam polecic warsztat który zajmuje sie tym od lat


vw

Awatar użytkownika
Bielu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:09
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Bielu » czw cze 05, 2008 14:27

Ponawiam pytanie bo nie wiem czy mam rozkładac auto. Jeżeli nie da sie tego zrobić:).



morphius1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 14, 2007 20:18
Lokalizacja: nowy śląsk :)

a jak się zacina ?

Post autor: morphius1 » czw cze 05, 2008 20:24

witam dołączam się pod temat ... mam problem z szybrem ale jest zacięty ... to znaczy nie odsuwa się poziomo po przyciśnięciu guzika zjeżdza w dół ale zamiast odsunąć się do tyłu słuchać tylko pstryknięcie i nic .... po ponownym naciśnięciu "domyka się" dodam tylko że chyba to nie prowadnica bo działo się tak kiedyś (zablokował się na kilka dni identycznie po czym po jakimś czasie znowu chodził normalnie a teraz znowu) a do góry tyłem uchyla się bez problemu ... dzieki wielki za pomoc



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » pt cze 06, 2008 10:15

jest to dur-aluminium materiał niespawalny, prowadnice pękaja bo są uszkodzone fabrycznie jedynym sposobem jest wymiana prowadnicy lub czałego szyberdachu na nowszy (inna zasada działania) próbowali to skleić ale puszcza chyba nie ma takiego kleju. nie wiem za ile Ci by to zrobili w warsztacie kto się zna wogóle ale powiedzmy że tak 300-400zł możesz też zrobić to sam http://vwgolf.pl/porady/szyberpassatgolf.html kumpel zribił to tak że nawiercił 2 otwoty spioł klamrą z mocnego twardego drutu podszlifował i wsadził to na klej JB-WELD otwiera mu się w 1 płaszczyźnie do góry tylko :grrr:

[ Dodano: 06 Cze 2008 10:18 ]
zobacz czy nie ma czegoś w prowadnicach jakiś kawałków i przesmaruj prowadnice najlepiej smarem teflonowym


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
miras82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 18, 2006 16:00
Lokalizacja: kraśnik
Kontakt:

Post autor: miras82 » pt cze 06, 2008 16:53

Szyszon pisze:chyba tym jebne i zaspawam dziure... :panna:
Zajefajny tekst:-)

A to nie lepiej kupić z klimą<wrr>


mirek

marekboha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt maja 23, 2008 21:46
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: marekboha » pt cze 06, 2008 23:33

kupilem na szrocie od pasata za 100 pln tylko wymienilem z golfa szybe(byla blacha) i silnik tam byla korbka pracuje juz prawie 2 lata i bez problemu(troszke inaczej zbudowane prowadnice ale dzialanie takie same)wszystko pasowalo bez problemu wymienilem w 1.5 godz ,a uzywam go czesto i gesto.pozd


marekboha

darekb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 05, 2008 11:32
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: darekb » śr sie 13, 2008 19:16

witam mam na imie darek , mam pytanie poszedl mi szyber wlasnie dzis go rozebralem , i okazolo sie ze pekla mi linka i potrzebowal bym 2 jezeli masz do sprzedania , prosze o maila na darek11b@op.pl , dziekuje i pozdrawiam



mpheef
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 29, 2006 11:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: mpheef » śr sie 20, 2008 22:22

Witam

Udało mi się naprawić to co autorowi instrukcji: http://vwgolf.pl/porady/szyberpassatgolf.html , ale z powodu braku czasu i ... lenistwa :) zrobiłem to bez wyciągania szybra i bebeszenia auta. Mogę zamieścić fotki jeśli ktoś mi powie jak i gdzie (jaki dział, temat)- żeby nie zaśmiecać.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 20, 2008 22:39

wklejaj nawet tu, i daj znac na priv jak to zrobisz to przeniosę do FAQ jako osobną poradę jeśli będzie kompletna albo dołoże do innej o tym temacie z adnotacją że jesteś autorem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

darekb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 05, 2008 11:32
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: darekb » śr sie 20, 2008 23:44

[
a ja nie zrobilem :bigok: szkoda bo był taki ladny amerykanski hi hi , teraz tez wiem ze nie trzeba bylo rozbierać calej podsufitki :kac: tylko z tyłu , zakleilem silikonem od gory by woda mi sie nie dostawała i tyle , pozdrawiam :pub:



mpheef
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 29, 2006 11:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: mpheef » czw wrz 04, 2008 22:40

No to wklejam, w sumie nic odkrywczego:
1:odkręciłem szybę szyberdachu i porozbierałem te wszystkie prowadniczki
2: wyciąłem kawałek prowadnicy i kawałek osłony (trzeba pamiętać żeby to zrobić w odpowidnim miejscu -zaraz za elementem który teraz będzie pchany) zdj 1
3: nawinąłem blaszkę (ważne żeby była twarda/sztywna) zdj 2
4: zakleiłem klejem epoksydowym (wcześniej owijając cięgno papierem żeby się wszystko nie posklejało) jak zaschło wyciągnąłem papier i tyle:) zdj 3

Pozdrawiam

a....działa do dziś:)

[ Dodano: 06 Wrz 2008 14:20 ]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



naganiacz03
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 23, 2005 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post autor: naganiacz03 » pn paź 06, 2008 23:11

Witam, ostanio naprawiałem w swojej zielonej strzale szyberdach bo okazało sie że mam peknięta lewą prowadnicę, jak pewnie większość użytkowników, wszystko fajnie udało sie lecz pojawił sie nowy problem ponieważ po zamontowaniu szybra już po naprawie dodam że według przepisu z forum, ale niestety cieknie mi woda , czy wie ktoś jak wyregulować szybę w tym nieszczęsnym szyberdachu by nieprzeciaekał?? Może trzeba było by wymienic tę uszczelke z szyby, ale przeciez przed naprawą było wszystko dobrze. Zastrzegam że przed wyjęciem go i naprawieniem obrysowałem spinki które trzymają szybe, lecz to tez zabardzo niepomogło. Prosze o pomoc!!!! Pozdro


wariatuncioo

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 06, 2008 23:15

raczej musiałeś zapomnieć o założeniu plastykowej ramki rynienki na miejsce, albo odpływów wody na króćce od ramy szyberdachu.

[ Dodano: Pon Paź 06, 2008 11:16 pm ]
samą szybe regulujesz tak żeby z prozdu była pół milmetra poniżej, a z tyłu powyżej blachy dachu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 470 gości