Półoś-Mk III (GTI)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dawid 19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 16:28

Półoś-Mk III (GTI)

Post autor: Dawid 19 » pt paź 14, 2005 19:04

Podczas jazdy coś mi walnęło z przodu.Gdy zatrzymałem się i obejrzałem dokładnie okazało się iż na półosi prawej oberwał się taki pierścień na gumie,który był zamontowany na półosi(chyba jakieś wyważenie półosi czy coś w tym stylu).W związku z tym rozciąłem ten stalowy pierścień szlifierką(jedna tarczka poszła :grin: ).Przejechałęm na próbę parę kilometrów z różnymi prędkościami i jest niby ok. tzn. nic nie wali i nie stuka.Pytanie czy można jeździć bez tego ''wyważenia'' czy lepiej zdemontować półoś i zamontować tą część(mam nadzieję,że występuje osobno)?No chyba,że można bez obawy jeździć bez.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 14, 2005 20:02

Po coś ten ciężarek jednak jest. Obyś się nie przekonał o jego potrzebie przy jakiejś extremalnej jeździe na gołoledzi :), kiedy niedoważone koło wcześniej ci przyczepność zerwie jak drugie. Na suchym to zapewne niezauważalne, a i na śliskim pewnie ciężko się przekonać o jego braku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

darekkolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 04, 2005 21:55
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post autor: darekkolo » pt paź 14, 2005 20:51

mam mk3 tdi i miałem ten sam problem i tekze rozciołem ten pierscien ale doradzono mi zebym założył półoś z tym tzw tłumikiem drgań. osobno to mozna to dostac tylko w serwisach i podobno kosztuje to ok 1 tys zł. ja kupiłem cała półoske razem z dwoma przegubami za 120 zł



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » pt paź 14, 2005 20:57

to jest zalane guma?? na prawej poloscie??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 14, 2005 21:46

tak. Pierścień metalowo gumowy. Sciągnąłbym z jakiejś starej półośki na szrocie a nie wydawał tyle kasy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » ndz paź 16, 2005 12:24

no dobra ale po to to jest?jezeli mozna to kupic na szrocie i smemu zalozyc to po co to wogole zakladac jak i tak nie znamy przeznaczenia tego czegos


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 16, 2005 12:32

Nazwa wskazuje na przeznaczenie. Część ta wyrównuje masę obu półosi. Po to żeby bezwładność obu była jednakowa. W jakiejś niepewnej sytuacji np przyśpieszanie na śliskiej nawierzchni lżejsza półoś szybiej się zakręci i po tej stronie koło łatwiej straci przyczepność. Odwrotnie przy hamowaniu silnikiem. Ale zgadzam się że ciężko byłoby sprawdzić czy to się kiedyś może przydać. Zresztą w MK2 w słabszych wersjach tego nie montowali. Chodzi też pewnie o rownomierne obciążenie mechanizmu różnicowego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » ndz paź 16, 2005 14:29

to chyba montwoali dlatego ze ta poloska jest ktrotsza od drugiej dla wyrownania masy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości