MKIII tdi 110 km zgasiłem, nie mogę odpalić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
remid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 29, 2005 16:49
Lokalizacja: Warszawa

MKIII tdi 110 km zgasiłem, nie mogę odpalić

Post autor: remid » śr paź 12, 2005 22:24

Proszę o radę co może być przyczyną,jak ewentualnie odpowietrzyć układ paliwowy,czy jest gdzieś ręczna pompka paliwa,żeby można było napompować paliwo bez kręcenia rozrusznikiem.Auto niedawno kupione wskazówka na zero nie wiem czy działa rezerwa/kontrolka/.W tej chwili ciemno nie można nic zrobić.Jutro sprawdzę czy podaje paliwo na pompę.Jeżeli nie paliwo to proszę o sugestię co jeszcze może być .Tylko nie piszcie o świecach żarowych,bo to przy tej temperaturze wykluczam.Z góry dzięki za ewentualne rady.



greg

Post autor: greg » śr paź 12, 2005 22:44

Załóżmy że faktycznie nie masz paliwa. Wlewasz paliwo i kręcisz rozrusznikiem - nie ma ręcznej pompki, kombinowanie przy fitrach nraczej nie ma sensu. Paliwo prawie zaraz po nalaniu i zakręceniu rozrusznikiem powinno się pojawić w przewodach.



Awatar użytkownika
remid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 29, 2005 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: remid » pt paź 14, 2005 20:16

DziękiGreg,miałeś rację faktycznie nie było paliwa/auto syna/brak też kontrolki rezerwy paliwa.Po zalaniu paliwa po kilku próbach kręcenia rozrusznikiem auto odpaliło.W autach starszej generacji takie coś nie byłoby możliwe.Procedura była taka,że najpierw trzeba było odpowietrzyć filtr paliwa potem pompę paliwową a czasami jeszcze poluzować przewody wysokociśnieniowe przy wtryskiwaczach.Dlatego dodatkowo była stosowana ręczna pompka paliwa,bo nie można było przejść przez te wszystkie procedury rozrusznikiem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości