Jak to jest z tą umową OC ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Jak to jest z tą umową OC ?

Post autor: neo25-pk » pt paź 14, 2005 17:35

Witam.
Potrzebuję szybko waszej opinji na temat zawarcia umowy OC po zakupie auta.
Otóż kupiłem Golfa III od gościa, który go opłacił do 8 lutego 2006. I teraz pytanie: Czy musze po jego kupnie znowu zawrzeć nowa umowę OC na moje nazwisko i ponownie go opłacić, czy moge jeździć na jego OC aż sie nieskończy. Pytałem sie gościa od ubezpieczeń i powiedział, że moge tak jeździć. Potem dzowniłem do firmy ubezpieczeniowej i powiedzieli mi że musze znowu opłacic :panna: Kogo mam wkońcu słuchać !!! HELP


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » pt paź 14, 2005 17:42

idz do tej firmy co jest ubezpieczony i niech przepisza oc na Ciebie, niemusisz nowego kupowac



Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » pt paź 14, 2005 17:46

Z tym bedzie gorzej bo umowa jest w MTU a oni nie maja swoich agentów, zresztą jak by ich mieli to nie maja takich uprawnień bo do nich dzwoniłem. A swoją agencje maja w Sopocie to jest 450 km odemnie... Chodzi mi krótko o to czy zawrzeć nowa umowę OC czy jeździć z ta co jest na poprzedniego właściciela.


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

Awatar użytkownika
Prince2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 20:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Prince2005 » pt paź 14, 2005 17:57

Bez przepisania na siebie po zarejestrowaniu auta nie możesz na tej polisie jezdzic


Obrazek

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt paź 14, 2005 18:23

mi sie zdjae ze jednak moze,
teraz polica OC przynalezy do samochodu i sprzedajacy samochod ma obowizek przekazania jej nastepnemu wlascicielowi, przez jakis czas na pewno mozna na niej jezdzic, tylko nie wiem ile... po przerejestrowaniu na siebie polise tez trzeba przepisac



walek_75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 14, 2005 16:26
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: walek_75 » pt paź 14, 2005 18:30

Nie możesz jeździć na tej polisie OC. Musisz zawrzeć nową umowę na swoje nazwisko a gościowi wypłacą resztę za nie wykorzystany czas obowiązywania polisy. Wiem bo tak robiłem>



Awatar użytkownika
Pirat_666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn cze 13, 2005 11:12
Lokalizacja: Będzin/Miasteczko Slaskie
Kontakt:

Post autor: Pirat_666 » pt paź 14, 2005 18:39

walek_75 pisze:Nie możesz jeździć na tej polisie OC. Musisz zawrzeć nową umowę na swoje nazwisko a gościowi wypłacą resztę za nie wykorzystany czas obowiązywania polisy. Wiem bo tak robiłem>
No dokładnie tak to wygląda, przynajmniej kumpel tak ostatnio miał .


Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie.

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pt paź 14, 2005 18:50

Nie możesz jeździć... A to przede wszystkim dlatego, że nie możesz korzystać ze zniżek poprzedniego włąściciela.. Musisz pójść do ubezpieczyciela i przepisać umowę na siebie. Jeżeli bedziesz miał niższe zniżki to bedzie musiał dopłacić różnicę składki, jeśli wyższe od poprzedniego właściciela róznica wielkosci składki będzie zwrócona poprzedniemu właścicielowi.



Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » pt paź 14, 2005 19:08

Marihuana Man pisze:Nie możesz jeździć... A to przede wszystkim dlatego, że nie możesz korzystać ze zniżek poprzedniego włąściciela.. Musisz pójść do ubezpieczyciela i przepisać umowę na siebie. Jeżeli bedziesz miał niższe zniżki to bedzie musiał dopłacić różnicę składki, jeśli wyższe od poprzedniego właściciela róznica wielkosci składki będzie zwrócona poprzedniemu właścicielowi.
dokładnie ja tez tak miałem....poprzedni własciciel miał 50% a ja 30% wiec dopłaciłem 20% róznicy +zwyzke za młodego kierowce bo nie mam 25 lat...ale to w moim przypadku...pozatym..jesli przerejestrujesz samochód to..zmienią sie twoje numery rejestracyjne..i wtedy bedą niezgodne z tymi na umowie...wiec..u mnie top było tak ze pojechałem do ubezpieczalni...dopłaciłem i w tyle zrobili mi na kwitku adnotację zmiana własciciela i numerów rejestracyjnych na...i kwitek ze dopłaciłem róznice ...było to 2 tygi temu wiec mam swieze info..


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53310&postdays=0&postorder=asc&start=0]my ex mk3 GTI 20 jahre by ABF[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2269482#2269482]actual mk4 GTI Exlusive by AGU[/url]

6N 1.4 8V/MK4 1.6 8V/MK3GTI 2.016v/DERBY 1.1 8V/MK4GTI 1.8T 20V/6N 1.3 8V/A4 B6 1.9TDI/A4 B7 2.0TDI

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » pt paź 14, 2005 19:16

sas_gti pisze:mi sie zdjae ze jednak moze,
teraz polica OC przynalezy do samochodu i sprzedajacy samochod ma obowizek przekazania jej nastepnemu wlascicielowi, przez jakis czas na pewno mozna na niej jezdzic, tylko nie wiem ile... po przerejestrowaniu na siebie polise tez trzeba przepisac
30 dni możesz jeździć na jego ubezpieczeniu. Tak mi powiedział kuzyn ktory pracuje w komisie. Wiem bo brat kupił w niedziele auto.



Awatar użytkownika
Prince2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 20:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Prince2005 » pt paź 14, 2005 19:27

walek_75 pisze:Nie możesz jeździć na tej polisie OC. Musisz zawrzeć nową umowę na swoje nazwisko a gościowi wypłacą resztę za nie wykorzystany czas obowiązywania polisy. Wiem bo tak robiłem>
Bzdura!!!! Po przerejestrowaniu auta musisz przepisać umowe na siebie i w zależności czy ty masz więcej zniżek czy poprzedni właściciel nastąpi REKALKULACJA składki i albo będziesz miał dopłate lub poprostu przepiszą na ciebie ( jeżeli będziesz miał więcej zniżek niż poprzedni właściciel). Albo drugie wyjście wypowiedzenie umowy z zachowaniem 30 dniowej ważności i podpisanie nowej umowyz dowolnym ubezpieczycielem. Najpózniej w dniu przerejestrowania auta musisz mieć tak czy inaczej polise na swoje nazwisko.


Obrazek

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » pt paź 14, 2005 19:44

Dzieki za wszystkie wyjaśnienia. Właśnie robie skany wszystkich dokumentów i pisze pisemko do tego całego MTU. Ciekawe czy pójda na ręke i zrobia mi jak pisze PRINCE2005 rekalkulacje składek. Pożyjemy zobaczymy. A na razie i tak bede jeździł z ta polisa co mam dopuki mi nieprzyśla co i jak. Potrzebuje Golfa do dojazdów do pracy i niemam innego wyjścia. Mam gdzies pały...zawsze sie można jakos wytłumaczyć. Zresztą kto nie ryzykuje ten niema....;D


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

walek_75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 14, 2005 16:26
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: walek_75 » pt paź 14, 2005 20:48

Price skoro twierdzisz że to bzdura to napisz co się stanie jeżeli rozwalisz kupione auto a będziesz miał polisę OC od sprzedającego samochód. Jemu zabiorą zniżki a ty jesteś kryty aha ewentualne szkody powstałe w wyniku wypadku też będą zrobione z OC poprzedniego właściciela?????

[ Dodano: Pią Paź 14, 2005 20:50 ]
Aha jeszcze jedno jeżeli poprzedni właściciel zapłacił za cały rok a wykorzystał np.6miesięcy to znaczy że reszte ci zafudował?????



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pt paź 14, 2005 21:00

walek_75 pisze:Aha jeszcze jedno jeżeli poprzedni właściciel zapłacił za cały rok a wykorzystał np.6miesięcy to znaczy że reszte ci zafudował?????
Dokładnie teraz tak jest... to kupujacy podejmuje decyzję, czy rezygnuje z umowy (wtedy sprzedajacy dostanie zwrot składki), czy też bedzie jeżdził na umowie zawartej przez poprzedniego właściciela i wykorzysta jego opłaty...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 429 gości