Problem z centralnym zamkiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

walek_75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 14, 2005 16:26
Lokalizacja: Jastrzębie

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: walek_75 » pt paź 14, 2005 18:13

Mam Golfa IV z 98 przy otwieraniu lub zamykaniu drzwi kluczykiem od strony kierowcy działa tylko zamek w drzwiach od tej strony. Zauważyłem także, że nie działa przy tym sygnał który włącza się podczas otwarcia drzwi przy włączonych światłach, nie działa lampka na dole w drzwiach gdy są otwarte oraz podczas próby zamknięcia samochodu od środka drzwi się zamykają ale po chwili te od strony kierowcy otwierają się ponownie, nie dział także zamknięcie kluczykiem otwartych szyb podczas zamykania samochodu. Od strony pasażera wszystko działa dobrze. Gdy otwieram samochód pilotem wszystkie drzwi się otwierają i kierunki dają sygnał, podczas zamknięcia drzwi kierunki nie dają sygnału. Dodam jeszcze że są momenty gdy wszystko działa poprawnie a po chwili działa tak jak to opisałem. Co to może być? jakiś przkaźnik?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 14, 2005 20:07

stawiam na przełamane kable w wiązce dzwiowej, a może cała wtyczka od nich wypadła, bo z tego co piszesz to wszystkie funkcje zależne od kabli drzwiowych po lewej padły. Sciąg gumę ochrnonną i obejrzyj kable oraz wtyczkę, jak tam będzie w porządku do sprawdż od wewnątrz na słupku drzwiowym


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

walek_75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 14, 2005 16:26
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: walek_75 » pt paź 14, 2005 20:41

Mówisz o tej gumie, którą widać podczas otwierania drzwi między drzwiami a przednim słupiem??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 14, 2005 20:47

Dokładnie. Kable w niej kończą się wtyczką od strony słupka drzwiowego. Druga część tej wtyczki dochodzi od wenętrznej strony słupka. Padło ci tak wiele funkcji że najpierw bym to sprawdził, chociaż może jednak to jakiś pojedyńczy kabel z plusem albo masa się przełamał. Aha. Zapomniałem że ja to pisze o trójce, ale nie sądzę żeby były jakieś wielkie różnice


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

walek_75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 14, 2005 16:26
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: walek_75 » pt paź 14, 2005 20:53

Dobra jutro to sprawdzę, narazie dzięki :bajer:



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt paź 14, 2005 21:21

zgadza się stawiam na to co napisał Paweł Marek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 567 gości