spada moc i obroty, silnik gaśnie zaraz po odpaleniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

faga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 04, 2008 21:03
Lokalizacja: dolnośląskie

spada moc i obroty, silnik gaśnie zaraz po odpaleniu

Post autor: faga » śr cze 04, 2008 22:02

Bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem w czym tkwi problem. Za parę dni mam jechać na wakacje a auto szaleje.
Mam Golfa III 1.4 z 1992 roku. Od jakiegoś czasu zaczęły być dziwne problemy. Samochód podczas jazdy zaczął sie jakby zacinać, tracił moc i obroty, wciskanie pedała gazu do podłogi nie dawało żadnej reakcji, dopiero po lekkim puszczeniu pedała, lub lekkim pompowaniu zaczynał jechac. Doszło do tego że problem był ruszyć ze skrzyżowania, bardzo spadały mu obroty. Trzeba było ostro gazować, żeby ruszył. W efekcie w chłodnicy pojawił sie olej, ale już nie ma.
Został wymieniony termostat (był rozwalony) i filtr paliwa (był kompletnie zatkany). Przez tydzień jeździł dobrze i nagle problemy wróciły, już nie tak nasilone, ale jednak znów coś go blokowało, tak jakby nie dostawał paliwa, bo to blokowanie zachodziło nawet w trasie przy normalnej jeździe.
Zostały wymienione kable wysokiego napięcia i kopułka, a do paliwa dolałam czegoś do czyszczenia wtryskiwacza, sprawdzono też świece. Przez tydzień jeździł idealnie, a wręcz co raz lepiej. Do dziś.
Dziś najpierw lekko sie "zacinał" a po południu juz był problem żebym do domu dojechała.
Nie mam pomysłu. Pomuyślałam żeby gdzieś na diagnostyke pojechać i go pod komputer podłączyc, tylko nie wiem czy to ma sens i czy nie zbankrutuję.
Wieczorem mamm zamiar pojechać sprawdzić czy na cewc e nie ma przebicia.
Aha, zauważyłam, że problemy zaczynaja pojawiać sie po deszczu. Niby ostatnio jwst piekielny upał, ale wczoraj autko na myjni było.

ps. a co oznacza MK3??- dla mnie to wielka niewiadoma, wpisałam w ciemno
Ostatnio zmieniony śr cze 04, 2008 23:10 przez faga, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

Post autor: bombel-g2 » śr cze 04, 2008 22:17

mk3 to oznacza golf -wersja 3 i własnie takego masz.... troszke masz problem----- moze byc ze masz syf w baku i jak wymieniłes filtr paliwa to było przez tydzien dobrze- a tu znowu zaczyna....hm...........


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

faga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 04, 2008 21:03
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: faga » śr cze 04, 2008 22:33

bombel-g2, też o tym myślałam, jednak po wymianie kabli jeździł przez tydzień pięknie, więc to burzy całą teorię. Faktycznie mam takie odczucie, jakby nie dochodziło paliwo, bo w trakcie jazdy samochód zaczyna stawać, a odczucie takie jakby go cos do tyłu ciągnęło. A po chwili jedzie dalej.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr cze 04, 2008 22:34

nie wiem czy filtr paliwa wymieniał Ci mechanik czy może sama lub jakiś znajomy,
warto sprawdzić czy nie został założony odwrotnie do kierunku przepływu paliwa przez niego, warto też sprawdzić jak wygląda filtr powietrza a dla pewności proponuję (jak sama napisałaś) zdiagnozowanie autka na kompie (, koszt w granicach 20-50 zł a przynajmniej będziesz miała pewność, że elektronika nie szwankuje).


Obrazek

faga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 04, 2008 21:03
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: faga » śr cze 04, 2008 22:37

Sztomel, filtr paliwa zakładany był przez mechanika, więc o to jestem spokojna, reszta napraw też u mechanika. Filtr powietrza został sprawdzony i dodatkowo przedmuchany, bo był ok. Dzieki za podanie ceny diagnostyki.

[ Dodano: 04 Cze 2008 23:08 ]
Niestety, nigdzie nie pojechałam, bo golfik padł. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce niby odpalał, ale od razu tracił obroty, bardzoo gwałtownie i wchodził w takie wibracje, że skrzynią biegów szarpało i po kilku sakundach gasł. Naet gazowanie nie pomagał, bo po gazowaniu gasł natychmiast.
POMOCY!!!!!



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr cze 04, 2008 23:51

rano sprawdź przy pierwszym przekręceniu kluczyka (tylko przekręceniu w pozycję zapłon ale bez uruchamiania silnika) czy słychać przez około 3 sekundy pompę paliwa bo możliwe, że nie podaje paliwa - zanik prądu zasilającego pompę.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości