Stuki przy zmianie biegów, przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

reven0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:26
Lokalizacja: zawiercie

Stuki przy zmianie biegów, przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Post autor: reven0 » wt cze 03, 2008 16:28

Mam taki nietypowy problem, a mianowicie:
Stuki są wyraźnie słyszalne po przełączeniu biegu z 1 na 2 i zwolnieniu sprzęgła (w tym momencie słychać niemeteliczy, stuk),
Wystepuje jeszcze, podczas jazdy np. z predkoscia 90 km/h, na 5 biegu i dodawaniu, lub opuszczaniu gazu. Jest to taki pojedynczy, głuchy, stuk. Moze ktos sie spotkał z takim problemem??
Ostatnio zmieniony wt cze 03, 2008 16:54 przez reven0, łącznie zmieniany 1 raz.


reven0

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt cze 03, 2008 16:30

objawy mogą wskazywać na wybicie którejś z poduszek pod silnikiem lub skrzynią biegów.


Obrazek

reven0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:26
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: reven0 » wt cze 03, 2008 16:52

poduchy wygladaja raczej na dobre. Tez myslałem ze to poduszki. Problemu raczej nie ma jezeli odpuszcze sprzegło powoli, a przy przyspieszaniu zrobie to stpniowo a nie gwałtownie :chytry:

[ Dodano: 29 Wrz 2008 18:20 ]
Odswieze temat bo te pukanie doprowadza mnie do nerwicy. Teraz słychac to pukniecie podczas zmiany z 1 na 2 i z 2 na 3. Dziwna rzecz bo jezeli puszcze sprzegło stopniowo przy zminie biegów to wówczas stuk ten nie wystepuje. Przy dodaniu gazu mam takie wrzenie jakby samochód zebrał sie z opóznieniem i wtedy jest ten stuk i idzie normalnie. Najlepsze jest to ze podobne objawy zaczynaja wystepowac w mojej A3 :grrr:


reven0

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości