Po wymianie tłumika końcowego, dziwne odgłosy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Po wymianie tłumika końcowego, dziwne odgłosy

Post autor: mrKAPON » wt cze 03, 2008 00:36

Witam wszystkich.
zacznę od tego że jestem właścicielem golfa 3 1,9 sdi z 1998 roku . Ostatnio przepalił mi się tłumik końcowy, więc go wymieniłem, niestety gdy wczołgałem się pod samochód okazało się, iż oryginalnie tłumik środkowy i końcowy jest przyspawany razem, żadnych łączeń pomiędzy więc odmierzyłem i dociąłem stary tłumik tak aby pasował nowy.
wszystko przypasowało i jest ok, tyle że zauważyłem że cały układ wydechowy jest strasznie luźny, znaczy można go ręką kiwać we wszystkie strony.
Przypatrzyłem się temu dokładniej i widzę, iż układ wydechowy jest słabo przymocowany do podłoża auta i stąd też dziwne odgłosy tak jakby tłumik się obijał o podłożę, zwłaszcza w czasie hamowania, zakrętów w prawo, wjechania w dziurę i gdy wchodzi ktoś cięższy do auta.
Zaczynając od początku pod samochodem jakaś rura wchodzi do tłumika drgań, dalej kawałek prostej rury która dopiero jest przymocowana do podłoża jedną obejmą,razem z tłumikiem środkowym, który to z kolei podtrzymywany jest jeszcze gumą potem długo, długo nic i tłumik końcowy na 2 gumach.
Stąd też moja prośba, może ktoś z was miał podobny przypadek i jak sobie z tym poradzić, może usztywnienie układu wydechowego rozwiąże sprawę, dodam że gumy podtrzymujące tłumiki są w db stanie. proszę was o pomoc.



jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » wt cze 03, 2008 06:28

wg mnie to poporostu brakuje ci jeszzce jednej gumy albo te co masz są zbyt miękkie, poza tym nie sadziłem ze mk3 był robiony w 98 roku ;P
Ostatnio zmieniony wt cze 03, 2008 06:29 przez jorgus7, łącznie zmieniany 1 raz.



mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mrKAPON » wt cze 03, 2008 08:36

No sorki ale chyba wiem z którego roku mam golfika.
pytanie brzmi jak można jeszcze usztywnić ten wydech.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 367 gości