Golf we wredny sposób nie zapala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

korinsj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 07:01
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Post autor: korinsj » wt cze 03, 2008 06:26

> ...kostka ze stacyjką. Musisz ją wymienić
Była wymieniana całkiem niedawno. Poza tym zrobiłem sobie jej obejście przewodami.

> ...sprawdz bezpiecznik nr 15 i przekaznik w gniezdzie nr 3
No właśnie tej informacji mi do pełni szczęścia brakowało!

>...padl czujnik hella
Nie mam schematu, ale wydaje mi się że do pompy paliwa to czujnik Halla ma nie wiele do gadania. Nie wiem czy tam naprawdę jest rzeczywisty czujnik Halla czy tylko tak się go nazywa. Czujnik Halla powinien być 4-ro przewodowy. Dwie końcówki stale zasilane, z dwóch pozostałych zbiera się napięcie powstające pod wpływem przyłożenia zewnętrznego pola magnetycznego. Jeśli zbierałby sygnał z położenia wału, to na wale musiałyby być magnesy stałe. Może ten czujnik tylko "tak jest zwany" a jest to zwykły czujnik indukcyjny? Wtedy wystarczy kawałek metalu który zmieniałby swoją odległość od czujnika. Ale zaznaczam - tylko gdybam bo nie wiem co jest naprawdę stosowane.
Ale w obu przypadkach czujnik ten steruje tylko momentem zapłonu kontrolując położenie wału i wydaje mi się że tu akurat komputer nie powinien odcinać pompy paliwa a jedynie nie podawać impulsów na cewkę zapłonową. No chyba że się mylę. Może soft w kompie jest tak napisany że jak wykryje brak przepływu prądu przez czujnik, stwierdza jego uszkodzenie i odcina wszystko co się da.

SM



Awatar użytkownika
grabiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr sty 30, 2008 19:34
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: grabiec » wt cze 03, 2008 15:23

zrob tak odepnij przewud od kopulki ten co idzie do cewki przyluz go gdzies pol cm od jakiegos zelastwa i niech ktos ci wlaczy stacyjke jesli przeskoczy iskra to do wymiany czujnik hella

mi sie to samo stalo wczoraj i kupilem czujnik hella i auto po wymianie jego od kopa zapalilo

czujnik hella ma wlasnie duzo wspulnego z pompa paliwa gdyz przez niego prad plynie do pompy a jezeli on pekl to to nie ma obiegu i prad nie dochodzi
mozwie ci zrob tak

pozdro
Ostatnio zmieniony wt cze 03, 2008 15:23 przez grabiec, łącznie zmieniany 1 raz.


GrabarZ
teraźniejsze A3 8P 3.2 Quattro
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=525739
moje byle mk4 4motion
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=329054

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt cze 03, 2008 16:24

grabiec pisze:zrob tak odepnij przewud od kopulki ten co idzie do cewki przyluz go gdzies pol cm od jakiegos zelastwa i niech ktos ci wlaczy stacyjke jesli przeskoczy iskra to do wymiany czujnik hella

mi sie to samo stalo wczoraj i kupilem czujnik hella i auto po wymianie jego od kopa zapalilo

czujnik hella ma wlasnie duzo wspulnego z pompa paliwa gdyz przez niego prad plynie do pompy a jezeli on pekl to to nie ma obiegu i prad nie dochodzi
mozwie ci zrob tak

pozdro
ale kolgo glupoty piszesz
hella to swiatla robi, jak juz to halla
prad nie plynie do pompy przez halla - popatrz na schematy a nie idiotyzmy piszesz
hall podaje impulsy do ECU a ECU steruje praca modulu zaplonowego
ECU zalacza pompe po przekrecniu stacyjki na jakies 2 sek i ja odcina, potem zalacza ja ponownie gdy dostaje impulsy z halla
naucz sie czytac schematy elktryczne

[ Dodano: 03 Cze 2008 16:31 ]
zawsze po przekreceniu stacyjki zadziala pompa-nawet jak wypniesz halla
jezeli nie slychac pompy to albo jest ona uszkodzona, przerwany przewod, uszkodzony bezpiecznik lub uszkodzony przekaznik od pompy lub od ECU (ECU nie dostaje zasilania)
Ostatnio zmieniony wt cze 03, 2008 16:26 przez agrala, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grabiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr sty 30, 2008 19:34
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: grabiec » śr cze 04, 2008 15:31

dobra nie bede sie klucil ale mi przed wczoraj padl bylem u elektryka i od razu powiedzial ze to ten czujnik

a przez niego mi nie dzialala pompa i njhie mialem iskry wymienilem go i co jakims cudem pompa dziala i iskra jest

ja tylko pisze to co wiem a jezeli cos popiepszylem to przepraszam elektrykiem to ja nie jestem ale chcialem pomodz bo problem ma taki jak ja wiec luzz :helm: :helm:


GrabarZ
teraźniejsze A3 8P 3.2 Quattro
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=525739
moje byle mk4 4motion
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=329054

salatass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 16, 2008 15:07
Lokalizacja: Wrocław

Nie zapala też i diesel

Post autor: salatass » sob sie 16, 2008 15:46

Witam,
chciałbym się do tematu podłączyć. Mam golfa3 diesel 1.9 i od jakiegoś czasu też mam problem z uruchomieniem go. Czasami normalnie zapala, a czasami trzeba odprawiać czary i liczyć, że mu przejdzie.
Prąd idzie wszędzie (chyba, bo nie mierzyłem, ale działają światła, nadmuch itd) oprócz deski rozdzielczej. Mogę sobie kręcić rozrusznikiem (bo działa) ale nie ma zapłonu.
Do tej pory wystarczyło tylko trochę pokręcić kluczykiem, poruszać i zaskakiwało. Później konieczne było stuknięcie, puknięcie gdzieś od spodu pod kierownicą, a dzisiaj padł już dokładnie i nie wiem co jest grane.
Z tego co wyczytałem, to może być coś z kostką stacyjki więc idę zaraz to sprawdzić, bo oczywiście samochód nie odpalił gdzieś w mieście.

Czy są jakieś inne powody, których diesel mógłby nie dawać prądu na deskę?
A co z wbudowanym alarmem?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości