Obroty, gaśnie, kopie prąd

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Obroty, gaśnie, kopie prąd

Post autor: Mavrick » ndz cze 01, 2008 23:58

Witam!!

Od pewnego czasu mam problem ze swoim goferkiem a mianowicie zaczął mnie kopać prąd. Wystarczy posiedzieć chwilę w aucie i przy wysiadaniu dotykając karoserii następuje wyładowanie dochodzi to do tego stopnia ze przytykajac palec do drzwi w odleglosci ok 1 cm powstaje łuk (oczywiście niezawsze). Dodatkowo od pewnego czasu zaczeły dziać się takie cuda z obrotami zarówno na benzynie jak i na gazie. Byłem u mechanika (sąsiad więc o fuszerce nie ma mowy) sprawdził przewody świece ciśnienie okazało się że na 2 nie było odpowiedniego sprężania. Autko poszło pod nóż wymienił bodajże pierścionki. Po zabiegu sprężanie jest ok ale problem z obrotami pozostał (może w mniejszym stopniu ale jest). Co to może być?? czy aby przypadkiem to nie przewody lub kopułka? Bo czasem kopnie prąd gdy złapie się metalowego pierścienia na osłonie fajki. Wogóle to odpinając 2 świece nie ma żadnej różnicy w pracy silnika mimo że iskra jest. Koledzy poradzcie co zrobić bo powiem szczerze że wkurzające jest to ciągłe zapalanie go a w szeczególności staje sie uporczywe na postoju gdy pompa wspomagania musi się wysilić.
Ostatnio zmieniony pn cze 02, 2008 12:45 przez Mavrick, łącznie zmieniany 2 razy.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn cze 02, 2008 07:25

zammien przewody z innym cylindrem i wtedy sparwdz czy dziala 2, mozeesz tez zamienic swiece, jezeli to nie pomoze to moze byc wytraty walek na 2 cylindrze, nieszczelne zawory, za duze luzyy na tloku i zarzuca olejem
wykrec swiece i daj znac jak ona wyglada
jezeli sinik jest na pelnym wtrysku to moze byyc tez uszkodzony wtryskiwacz
co do kopania to kup sobie taki gumowy pasek ktoryy montuje sie do karoserii i ktory wisi stykajac sie z zieemia lub wypierz sobie tapicerke w aucie



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn cze 02, 2008 09:05

Mavrick pisze:zy aby przypadkiem to nie przewody lub kopułka?
są do wymiany i to na pierwszym miejscu

Oprócz tego może też kopać z powodu elektryzowania się materiału, np. pokrowcy na siedzeniach, które są ze sztucznego materiału. Przy wychodzeniu z auta łapiesz drzwi, i wtedy "trzask".


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn cze 02, 2008 09:59

Ale co ciekawe wczesniej nie kopalo...swiece byly wymieniane w polowie lutego. Zreszta sprawdzane byly i sasiad powiedzial ze sa dobre. Co do sprezania juz jest ok. Padla mysl ze moze zawory no ale sa ok (sprawdzal dzis rano) No to chyba nie pozostaje nic innego jak zakup nowych przewodow i kopulki.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn cze 02, 2008 21:42

kolego rusz samemu tylek i zamien 2 przewody ze soba to bedziesz mial pewnosc

co do swiec to jestem ciekaw czym ten twoj sasiad je sprawdzal - swieca moze miec iskre a wkrecona w glowice moze ja tracic pod cisnieniem, wiec swiec tez bym radzil wymienic- swiece nie sa drogie a nawet 2 miesieczne moga byc juz nie dobre
kiedys kupilem przewody zaplonowe i po 6 miesiacach juz kupowalem nastepne-wiec to ze maja pare miesiecy nie oznacza z sa sprawne
w jaki sposob sasiad sprawdzil ci zawory czy sa szczelne???



tomkoo5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt sty 24, 2006 15:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: tomkoo5 » pn cze 02, 2008 22:48

mam problem z moim golfikiem:/ mianowicie chodzi o to ze od pewnego czasu jak autko sie rozgrzalo to zaczal spadac z obrotów i gasnąć:/ byłem u elektryka i na kablach popieścił go prąd:/ faktycznie były pęknięte! ale wymieniłem wszystkie na nowe i jak sie pożadnie rozgrzeje to problem wraca:( nie wiecie co mu może dolegać?? pozdrawiam



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn cze 02, 2008 23:02

Sprawdzal zawory i sa szczelne...ok jutro sprawdze swiece i dam znac.



scuzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr gru 05, 2007 20:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: scuzz » ndz cze 08, 2008 13:25

Kolego i jak problem rozwiazany?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości