pytanie o oznaczenie i dobór sprężyn

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 22:08
Lokalizacja: Koszalin

pytanie o oznaczenie i dobór sprężyn

Post autor: marcinos » pn cze 02, 2008 16:00

witam! mam pewien problem, otóż ostanio zaczęło mi coś łomotac w okolicach tylnego lewego kola podczas najazdu na studzienki i inne uskoki. Myslalem początkowo, że tlumik gdzies ma luzy ale na stacji dignostycznej okazało się, że tylna lewa sprężyna jest pęknięta. Zdecydowałem, że wymienie tylko tą pęknięta i chce kupic używke.

A teraz pytanie: co mówi o sprężynie oznaczenie gdy są dwie kropki srebrne i dwie zielone??
znalazlem na necie sprężyny oznaczeniem trzy kropki srebrne i jedna zielona?? czym one sie różnią?? czy moge je ze sobą zmiksowac?? czy jak założe obie te znalezione na necie do swego samochodu, to czy to cos zmieni (mk4 1,4 16V, 5drzwi)?? podobno z jedną zieloną kropką to są od dieseli (ze względu na ciężar silnika??) ?

bede wdzieczny za każda sugestie i podpowiedz.

aha zawieszenie jest standardowe!!!!!



greg

Post autor: greg » pn cze 02, 2008 16:32

marcinos pisze:co mówi o sprężynie oznaczenie gdy są dwie kropki srebrne i dwie zielone??
sprężyna śrubowa do wersji z hakiem
marcinos pisze:trzy kropki srebrne i jedna zielona?
sprężyna śrubowa dla pojazdów z wyposażeniem na złych drogach
moja rada albo zmienisz obie na identyczne czyli jedną kupisz taką jak obecnie pęknięta albo dwie o innym oznaczeniu



Awatar użytkownika
marcinos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 22:08
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: marcinos » pn cze 02, 2008 16:41

czyli z powodzeniem moge włożyc te http://moto.allegro.pl/item374198719_go ... niej_.html sprężyny do mojego golfika?? rozmawiałem ze sprzedającym i zmyliło mnie troche to, że powiedział iż jego są od tdi i różnią sie bo w dieselowski silnik jest cieższy :crazy:
więc jeszcze raz, moge je kupic i nie musze martwic sie o to czy beda pasowały ??



greg

Post autor: greg » pn cze 02, 2008 17:28

ja bym brał



Awatar użytkownika
marcinos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 22:08
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: marcinos » pn cze 02, 2008 17:42

dzieki za pomoc :grin: punkcik poleciał :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: TDonaldmor i 367 gości