Samochód krzywo stoi ! proszę o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Vincent35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 19:59
Lokalizacja: Katowice

Samochód krzywo stoi ! proszę o pomoc

Post autor: Vincent35 » ndz cze 01, 2008 20:46

Witam
Niedawno kupiłem VW Golfa 4, 2000 rok TDI.
Mam mały problem, dzisiaj zauważyłem że nad kołem od strony kierowcy jest mniejsza luka niż od strony pasażera ! od strony kierowcy między koło a błotnik mogę włożyć 3 palce, a od strony pasażera między błotnik a koło a raczej oponę :) mogę włożyć 4 palce.


wiem że samochód był uderzony z przodu i z boku chyba, ale bez trzymanki jedzie jak od linijki ! nie ściąga go nawet o centymetr na odcinku kilometra bo sprawdzałem, oczywiście jeżeli jest równo.

pytanie, da się coś z tym zrobić ? jakoś to wyregulować, obniżyć jeden bok lub podnieść drugi ? różnica to około 1 centymetr.

edit.
dodam jeszcze że zawieszenie jest w bardzo dobrym stanie ! nic nie stuka, a jak silno rozbujam i puszcze to nie kiwa, tylko wraca do pozycji 1 ruchem
Ostatnio zmieniony ndz cze 01, 2008 20:48 przez Vincent35, łącznie zmieniany 1 raz.



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » ndz cze 01, 2008 21:13

Moze masz inny profil opony, widzialem juz cos takiego u kumpla.



Vincent35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 19:59
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Vincent35 » ndz cze 01, 2008 21:56

opony są identyczne na 100% oglądałem je i nawet mierzyłem felgi to samo, powietrze w kołach wyrównałem, różnica jest widoczna okiem

wie ktoś czy jest możliwość regulacji wysokości ? żeby jedną stronę obniżyć lub drugą podnieść ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 01, 2008 22:13

regulacji takiej niema. Albo to jest efekt niesymetrycznego zużycia której sprężyny, jej łożyska czy gumy lub amorka, może być to z tyłu bo się przecież przekłada na przód, albo auto jest troszkę krzywe po stłuczce.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
BARTEK W.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 13:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Re: Samochód krzywo stoi ! proszę o pomoc

Post autor: BARTEK W. » ndz cze 01, 2008 22:23

Vincent35 pisze:Witam
Niedawno kupiłem VW Golfa 4, 2000 rok TDI.
Mam mały problem, dzisiaj zauważyłem że nad kołem od strony kierowcy jest mniejsza luka niż od strony pasażera ! od strony kierowcy między koło a błotnik mogę włożyć 3 palce, a od strony pasażera między błotnik a koło a raczej oponę :) mogę włożyć 4 palce.


wiem że samochód był uderzony z przodu i z boku chyba, ale bez trzymanki jedzie jak od linijki ! nie ściąga go nawet o centymetr na odcinku kilometra bo sprawdzałem, oczywiście jeżeli jest równo.

pytanie, da się coś z tym zrobić ? jakoś to wyregulować, obniżyć jeden bok lub podnieść drugi ? różnica to około 1 centymetr.

edit.
dodam jeszcze że zawieszenie jest w bardzo dobrym stanie ! nic nie stuka, a jak silno rozbujam i puszcze to nie kiwa, tylko wraca do pozycji 1 ruchem
Mam tak samo :crazy:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 01, 2008 22:26

Nie chcę tu nikogo zniechęcać do autka, ale niestety w samonośnym nadwoziu porządny strzał musi się odbić na geometrii samochodu. To jest kilkadziesiąt prcoent powypadkowych aut które przyjechały do Polski i nie były naciagane idealnie na płycie. Można trochę podiagnozować ale jeśli wszystko okaże się ok a prowadzi się dobrze to mówi sie trudno.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
BARTEK W.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 13:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: BARTEK W. » ndz cze 01, 2008 22:39

No tak, zgadza się- trzeba jeździć i z tym jakoś żyć- a miał byćmalowany tylko jeden element(nie mówiąc o stłuczce), oj ci handlarze. :grrr:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości