Climatronic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Climatronic

Post autor: MIT » ndz cze 01, 2008 15:37

Witam,mam pytanie-czy po włączeniu klimy obydwa wentylatory powinny się kręcić non stop tak jakby na pierwszym biegu?Czy tez tak jak jest u mnie włączają się powiedzmy co 20 sekund i pracują bardzo szybko aż huczą tzn.na 2 biegu...? Pozdro



greg

Post autor: greg » ndz cze 01, 2008 16:48

u mnie chodzą cały czas, u kumpla też



Awatar użytkownika
Forest89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: pn lut 25, 2008 12:48
Lokalizacja: Osaka
Kontakt:

Post autor: Forest89 » ndz cze 01, 2008 17:11

U mnie działają zaraz po włączeniu klimy tak jakby na 1 biegu. Wcześniej też włączał się na 2 biegu, ale wymieniłem ten duży wentylator i teraz działa prawidłowo. Więc jeśli działa Ci dopiero na 2 biegu to prawdopodobnie masz popsuty wentylator i musisz go wymienić. Koszt około 150 zł + założenie (chyba, że sam potrafisz) ;)
Pozdr



tekken82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:22
Lokalizacja: Tychy

Re: Climatronic

Post autor: tekken82 » ndz cze 01, 2008 22:38

MIT pisze:Witam,mam pytanie-czy po włączeniu klimy obydwa wentylatory powinny się kręcić non stop tak jakby na pierwszym biegu?Czy tez tak jak jest u mnie włączają się powiedzmy co 20 sekund i pracują bardzo szybko aż huczą tzn.na 2 biegu...? Pozdro
jak byłem na przeglądzie klimy - pan sprawdzał czy chodzą - bo po włączeniu każdej klimie powinny od razu startować !



piewcewka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 26, 2007 11:07
Lokalizacja: Tomaszów

Post autor: piewcewka » pn cze 02, 2008 10:03

Miałem tak samo.
Sprawdź bezpieczniki na akumulatorze!!
U mnie był spalony, po wymianie uśmiech na twarzy bo wentylatory startują wraz z włączniem klimy.



Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » pn cze 02, 2008 11:32

No dzięki chłopaki ,trochę się martwię o to,ale klima pracuje w prządku,chłodzi ładnie,tyle ze martwie się czy może się coś stać.......
A jeżeli chodzi o te bezpieczniki to są one oddzielnie od pierwszego i od drugiego biegu?



greg

Post autor: greg » pn cze 02, 2008 16:27

A jeżeli chodzi o te bezpieczniki to są one oddzielnie od pierwszego i od drugiego biegu?
nie - jest jeden na akumulatorze - pierwszy z lewej



Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » pn cze 02, 2008 17:24

No niestety wszystkie są dobre :otepienie: co teraz,powiedzcie jaką następną rzecz mam sprawdzić...dodam tylko że klima chodzi i chłodzi autko wyśmienicie tyle że nie ma tego pierwszego biegu a jedynie drugi załączający się co 20 ...30 sekund i chodząc ok 5 do 7 sekund.I jeszcze jedno czy nie ma to złego wpływu na chłodzenie silnika w jakiś sposób?



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » wt cze 03, 2008 10:21

Sprawdź połączenie kabli od wentylatorów w dolnej części przed chłodnicami w miejscu gdzie są spięte mocowaniem (jakby podwójna wtyczka) pewnie tam ci się rozłączyły. Rozepnij i zepnij mocno na nowo.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » wt cze 03, 2008 12:06

No przed chwilką sprawdzałem,niestety w zaden sposób nie mogę ich rozłaczyć ,jest bardzo utrudniony dostęp,łatwiej było by z kanału ale niestety nie mam takiej mozliwosci,w jaki spsób je rozłaczyć?są tam jakieś zatrzaski czy coś w tym stylu?



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » wt cze 03, 2008 13:57

Zachowuje sie tak jak by był uszkodzony 1 bieg i temp rośnie do momentu aż włącza sie 2 bieg który zbija temp a później powrót do 1 biegu...który nie działa. Możliwe ze jest uszkodzony przekaźnik wentylatorów ale to chyba by w ogóle nie działały.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt cze 03, 2008 16:13

sprawdzić trzeba styki przy sterowniku wentylatorów - prostokątna skrzyneczka pod akumulatorem - znajdziesz ją łatwo bo dochodzą do niej przewody z tych dwóch wtyczek pod chłodnicą, jeśli przeczyszczenie styków nic nie da to proponuję albo podmienić do sprawdzenia od jakiegoś kumpla (ważne aby sterownik miał te same oznaczenia) lub w serwisie na chwilę podmienić (koszt tego sterownika o ile pamiętam to 200 zł jakieś 3 lata temu).

[ Dodano: 03 Cze 2008 16:17 ]
tu widać sterownik i 2 śruby, którymi jest przymocowany :
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » czw cze 05, 2008 09:32

W salonie ten sterownik kosztuje sporo bo sam u siebie wymieniałem to zaśpiewali cos kolo 450 zeta a kupiłem za 200 używkę. Mam do sprzedania taki sterownik który dobrze steruje wentylatorami ale nie załącza sprzęgła kompresora :grin: ale jest jak znalazł do sprawdzenia wentylatorów. ;)



Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: MIT » czw cze 05, 2008 12:13

Ale oczywiscie trzeba włązić do kanału....tak?czy mam go wykręcić?(sterownik)czy nie trzeba go wykręcać i można to zrobić od góry..pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości