jak sprawdzić instalecje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

jak sprawdzić instalecje

Post autor: ryba2 » czw maja 29, 2008 11:00

mam problem taki że w przeciągu nocy aku się rozładowuje doszczętnie i niewiem czy to aku jest tak już zdechnięty czy jest gdzieś zwarcie a jeśli jest zwarcie to jak je znaleść nie rozbierając auta na części pierwsze i nie mając miernika??chociaż miernik to może bym i skołował i dodam że rozruch się zawiesił. mam mk2 w automacie 1.8 z silnikiem GX pomocy z góry dzięki



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw maja 29, 2008 12:00

Kup sobie miernik - choćby za 20zł.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

Post autor: ryba2 » czw maja 29, 2008 12:03

nio miernik to może kupie a jak nie to pożycze od znajomego tylko jak szukać niewiemm może miejsca gdzie najczęściej występuje zwarcie bo tak to by trzeba było rozebrać całe auta aby dojśc do wszystkich kabli :/

[ Dodano: 29 Maj 2008 12:18 ]
a co myślicie aby odłączyć klemy od aku i podłączyć go do ładowania i zeby do jutra postał bez podłączonych klemi i rano podłączyć i zobaczyć czy będzie rozładowany czy nie ?? iwtedy może będzie wiadomo czy jest zwarcie czy aku??



Jurak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 15, 2005 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jurak » czw maja 29, 2008 12:18

Przy wyłaczonej stacyjce wyjmij wszystkie bezpieczniki i po kolei je wpinaj. Jeżeli przy któryms bezpieczniku bdziesz miał iskrzenia przy wpinaniu to oznacza że powinineś uważniej przyjrzesie temu obwodowi. ( aha sprawdz który bezpiecznik odpowioada za alarm)
Powodzenia



ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

Post autor: ryba2 » czw maja 29, 2008 12:39

ja alarmu nie mam jedynie co to mam radio podłączone bez pośrednio do + aku i na tym kablu jest założone gniazdo z bezpiecznikiem 15 ale patrzyłem na ten bezpiecznik i jest wporządku oki sprawdze te bezpieczniki a czy jest taka możliwośc żeby poszedł jaki bezpiecznik i ze auto wogule nie chce zapalić nawet nie mruknie??

[ Dodano: 29 Maj 2008 12:57 ]
właśnie wyjąć wszystkie bezpieczniki iwkładać po kolei i jak włoże to przekręcić kluczyk i zostawić ten bezpiecznik jeśli jest dobry i wkładać kolejne??



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw maja 29, 2008 16:48

No to jak już będziesz miał miernik, to sprawdź pobór pradu na wyłączonym silniku - wyłącz wszystko w samochodzie (tak, jak go zostawiasz na parkingu, nie zapomnij, że jak masz otwarte drzwi, to lampka się świeci), odłącz klemę "-" od aku i sprawdź amperomierzem ile pradu pobiera - powinno być mało, myślę, że 0,3A max. Jeżeli więcej, to wypnij wszystkie bezpieczniki (ten od radia też) i wkładaj je po kolei, obserwując miernik - zobacz, po włożeniu którego bezpiecznika rośnie podór pradu - tym sposobem ustalisz w którym obwodzie jest problem.
Najczęsciej przyczyną takiego stanu jest alarm, syrena alarmowa (np. jak się rozładuje w niej aku), radio, jakieś sterowniki centralnego zamka, uszkodzone (zwarte do masy) włączniki przy drzwiach (lampka, która świeci się całą noc może rozładować aku).


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości