Automatyczne zamykanie centralnego zamka po czasie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
davedohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob sty 27, 2007 18:39
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Automatyczne zamykanie centralnego zamka po czasie

Post autor: davedohc » wt maja 27, 2008 16:26

Zakladalem u elektryka sterowanie centralnym zamkiem z pilota. jak juz zalozyli i wzieli pieniadze powiedzieli mi, ze dodatkowo bede mial opcje, ze drzwi same beda sie zamykaly po kilku sekundach. Na poczatku pomsylalem sobie, ze to fajny bajer, ale juz dwa razy zamknalem sobie kluczyki w srodku i zamek sam mi sie zamknal. Musialem biec do domu po drugi pilot by to otworzyc. Czy jest mozliwosc zeby to jakos wylaczyc i zostawic tylko opcje zamknij, otworz?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt maja 27, 2008 18:08

w wiekszosci alarmow jest taka opcja
masz wlaczone samouzbrajanie
poczytaj w instrukcji to beddziesz wiedzial jak to wylaczyc lub jak wiesz jaki to alarm to znajdziesz ja w necie



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt maja 27, 2008 18:39

jak masz oryginalny centralny zamek, to po 30 sekundach (jesli otworzysz zamki, ale nie otworzysz drzwi) sam Ci zamknie.

a tutaj przy tym alarmie to jedz do nich i powiedz zeby Ci to wylaczyli, skoro to zakladali :)


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt maja 27, 2008 20:15

Deaktywój funkcjię samouzbrojenia ,a swoją drogą myslałem że producenci zrezygnowali z tej funkcji



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » wt maja 27, 2008 20:40

[quote="bazz89"]jak masz oryginalny centralny zamek, to po 30 sekundach (jesli otworzysz zamki, ale nie otworzysz drzwi) sam Ci zamknie.

Mam pytanie czy taka opcja jest w każdym centralnym zamku czy tylko gdy jest pilot?


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » śr maja 28, 2008 10:31

looki8329 pisze:jak masz oryginalny centralny zamek, to po 30 sekundach (jesli otworzysz zamki, ale nie otworzysz drzwi) sam Ci zamknie.

Mam pytanie czy taka opcja jest w każdym centralnym zamku czy tylko gdy jest pilot?
najlepiej to sprawdzic - jak masz pilot to na 99% jest. jak nie masz to zamknij samochod tak zeby sie uzbroil i potem go otworz, czekaj 30-60 sekund i jak sie zamknie to znaczy ze masz takie cus :)
Ostatnio zmieniony śr maja 28, 2008 11:03 przez Fenomen89, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nike
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 22, 2007 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Nike » śr maja 28, 2008 11:01

Widzisz bo usługi niektórych super warsztatów kończą się z chwilą zainkasowania pieniędzy, a potem męcz się brachu. Jak dali Ci resztę rzeczy od alarmu to w instrukcji obsługi powinieneś mieć jak wł/wył dodatkowe finkcje centralki. Tej opcji zamykania po 30 sek bez otwarcia drzwi nie wyłączaj bo jest praktyczna i w niczym nie przeszkadza a już sam nie raz się przekonałem że przypadkowo kliknę na pilota i auto się otwiera. Co do tej drugiej funkcji samouzbrajania po zamknięciu drzwi to wyłącz żeczywiście.


Wherever you are,
Wherever you go,

ALWAYS---VW......
______________________________________
[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/240064.html][img]http://images.spritmonitor.de/240064_3.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
syngin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:30
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: syngin » śr maja 28, 2008 11:23

A nie powinno być tak, że po przekręceniu kluczyka dzwi się zamykają? ja mam właśnie tak zaprogramowane ale mogę sobie wyłączyć.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » śr maja 28, 2008 11:29

syngin pisze:że po przekręceniu kluczyka dzwi się zamykają? ja mam właśnie tak zaprogramowane ale mogę sobie wyłączyć.
no to to przeciez logiczne jest :P
my mowimy o samozamykaniu sie :)
mozesz zamykac z pilota, z kluczyka albo sie same zamykaja (po 30s. jesli masz fabryczny pilot, a jak kluczyk to nie wiem)


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
davedohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob sty 27, 2007 18:39
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: davedohc » śr maja 28, 2008 16:36

"Wspaniali" elektrycy ktorzy mi to zakladali, nic mi nie dali. Nie mam tez mozliwosci do nich podjechac. Wiec nie wiem co to za alarm i nie mam do niego instrukcji...:(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 28, 2008 16:45

spróbuj znaleźć centralkę alarmu, spisz nazwę, przeważnie niema kłopotów z odszukaniem instrukcji w necie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
davedohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob sty 27, 2007 18:39
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: davedohc » śr maja 28, 2008 17:42

Chodzi wlasnie o to, ze centralka to takie czarne plastikowe pudelko bez zadnego napisu...:(



Awatar użytkownika
Nike
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 22, 2007 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Nike » śr maja 28, 2008 17:51

Kolego to rozkręć to czarne plastikowe pudełko i tam na płytce drukowanej powinny być symbole alarmu. Z regóły nie piszą nic na wierzchu by potencjalny złodziej nie wiedział co jest zamontowane a który z nich będzie rozkręcał centralkę? Zrób zdjęcia płytki drukowanej z obu stron i wstaw to coś postaram Ci się znaleźć może.


Wherever you are,
Wherever you go,

ALWAYS---VW......
______________________________________
[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/240064.html][img]http://images.spritmonitor.de/240064_3.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
KonradC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pn paź 08, 2007 15:43
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: KonradC » śr maja 28, 2008 17:58

a jaki masz pilot jak wygląda daj zdjęcie
bo z tego co się spotkałem to u wiekszości "dobrych" mechaników zakładany jest alarm Legenford f14



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości