Cos bije, stuka w prawyk kole???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Cos bije, stuka w prawyk kole???

Post autor: Pabloss » wt paź 11, 2005 07:09

Witam. tak ja w temacie coś mi dzisiaj w drodze do pracy zaczęło bić w prawyk kole przód. Dzieje sie to tylko przy ruszaniu i na dwójce jak przyspieszam. Co to może być Waszym zdaniem ????



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt paź 11, 2005 08:47

Przy wiekszej predkosci mozesz ich nie slyszec bo drgania sa tlumione przez inne dzwieki ;) Sprawdz przede wszystkim opone, moze jakis guz wyskoczyl, podmien kola i zobacz czy teraz bedzie walic z tej samej strony czy jednak z przeciwnej a wtedy juz masz odpowiedz: wina kola / opony. Potem bedziemy myslec dalej.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » wt paź 11, 2005 09:28

Przyczyną może być rónież łożysko i przegub.


Black

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt paź 11, 2005 10:07

dokladnie. Lozysko, przgub, niedokrecone kolo(moze ktos zrobil Ci malo smieszny kawal) moze byc tez poduszka pod silnikiem z przodu(taka pod chlodnica).Pozdrawiam


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » wt paź 11, 2005 11:58

Jutro pojade do mechanika i moze jak go na podnosniku weźmie do góry to bede wiedzial cos wiecej. Ja przypuszczam że to przegub, ale ma nadzieje ze to nie to bo pewnie drogi to jak cholera !!!!!!!!!



Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » wt paź 11, 2005 18:40

przegub kosztuje cos kolo 100 tzn powyzej stowki:( jak juz bedzisz juz wiedzial czy to przebug czy nei to daj znac bo rowneiz mam taki problemik juz od bardzo baredzo dlugeoigo czasu i nikt nie wie o co chosi


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt paź 11, 2005 22:42

w golfie są dwa przeguby - zewnętrzny i wewnętrzny(homokinetyczny) jeżeli jest wywalony zewnętrzny powinien stukać jeżeli skręcisz koła do oporu a następnie ruszysz i będziesz jechał(nie musisz szybko ruszać) powinno stukać jeżeli jest to wewnętrzny powinien stukać na wybojach(tylko to jest faktycznie trudno zdiagnozować bo wiele rzeczy morze stukać na wybojach).


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

SamSprite

Post autor: SamSprite » śr paź 12, 2005 13:31

a jakie koszty są tego przegubu zewnętrznego bo aktualnie mam z tym problem... a i czy można z tym jeszcze troszke pojeździć czy lepiej sobie darować do czasu zrobienia?



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » śr paź 12, 2005 19:17

Ja mialem podobny problem i okazalo sie ze obok koła jest jakas czesc odpowiadajaca za wywazenie (takie kółko metelowe) i ono się obluzowało i trzeba było je wyciać, po tym zabiegu juz nic nie zgrzypi podczas intensywnego hamowania, rozpedzania się... :)


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr paź 12, 2005 19:43

SamSprite pisze:a jakie koszty są tego przegubu zewnętrznego bo aktualnie mam z tym problem... a i czy można z tym jeszcze troszke pojeździć czy lepiej sobie darować do czasu zrobienia?

na allegro nowe przeguby widziałem po 89 zł + chyba ok 10 zł za przesylka, do tego opasowaloby kupic nowa oslone 15zł(zestaw guma + smar)

mechanik mysle ze wezmie ok 50 zł



Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » śr paź 12, 2005 19:49

djprezes pisze:okazalo sie ze obok koła jest jakas czesc odpowiadajaca za wywazenie (takie kółko metelowe) i ono się obluzowało i trzeba było je wyciać,

jakies szczegoly o krore "kolko chodzi" czy czasem nie chodzi o wywazenei ktore jest na prawej półosce???

jak to wyciaoles to wstawiles nowe ?? jak cena??


ubierz posta w troche szczegolow!!! :)


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr paź 12, 2005 20:07

vszywiec pisze:jakies szczegoly o krore "kolko chodzi" czy czasem nie chodzi o wywazenei ktore jest na prawej półosce???
tak prawa półoska(ta dłuzsza jakby ktos jeszcze nie wiedział)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 12, 2005 20:58

Miałem to samo z tym cięzarkiem wyważającym. Obluzował się i przesunął trąc o coś. Przesunąłem go na miejsce. Wbiłem między półośkę a ciężarek dwa twarde cienkie gwoździe po przeciwnych stronach i jeżdżę tak już 3 lata. Siedzi mocno. A zdiagnozowanie tego dość długo trwało, w końcu jak zobaczyłem wytarcie na ciężarku to się połapałem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

SamSprite

Post autor: SamSprite » czw paź 13, 2005 15:26

dzięki, czekajcie na dlasze pytania :D ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości