Wentylator chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

frantz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 12, 2005 23:31
Lokalizacja: Poznań

Wentylator chłodnicy

Post autor: frantz » śr maja 10, 2006 22:09

Mam problem z wentylatorem chłodnicy,polega on na tym że czasami się nie załącza ale wystarczy że lekko go popchne i rusza.
czy ktoś jest mi w stanie poradzić co ja ma z tym fantem zrobić bo idzie lato i nie mam zamiaru zatrzymywać się co chwilę zeby ruszyć wentylator.
Ostatnio zmieniony sob maja 24, 2008 10:54 przez frantz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » śr maja 10, 2006 22:30

Zakrec palcem wentyltor i zobacz czy chodzi lekko czy ciasnko. Jesli chodzi lekko to prawdopodobnie szczotki sie skonczyly. jesli chodzi ciezko to najprawdopodobniej jest zatarty na tulejkach. Mozna wtedy sprubowac przesmarowac ale nie wiem czy to cos da. W najgorszym wypadko bedzie wentylator do wymiany.


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » śr maja 10, 2006 22:34

Tak jak napisał adam-gda cos go musi blokowąc ze nie ma siły sie rozpedzić samemu. Poogadaj go dokładnie. Jesli dobrze pamietam jest w nim łozysko slizgowe jak jest wyrobione to pozostaje tylko wymiana.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bodi11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 15, 2005 13:04
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: bodi11 » śr maja 10, 2006 22:36

CHyba do wymiany ja 2 tygodnie dla świetego spokoju też wymieniłem ponieważ zatrzymał się na tulejkach i i lekko się przysmażył...Wymieniłem na nowy, oczywiście zamiennik cena ok 250 zł , wymiana we własnym zakresie.



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » śr maja 10, 2006 22:38

bodi11 Jesli lekko sie obracal to raczej szczotki sie poprostu juz skonczyly w silniczku. Malo kto bawi sie juz w taka wymiane . Przewaznie wymienia sie caly wentylator


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
bodi11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 15, 2005 13:04
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: bodi11 » śr maja 10, 2006 22:43

Jak juz poczułem zapach palonej instalacji to ciężko go było ruszyc po około 1/4 obrotu chdził już lużniej po podłączeniu na krótko też kręcił tak jak być powinno na obu biegach ale jednak przegrzewało kabel .... i chyba żaden bezpiecznik by tego nie wytrzymał

[ Dodano: Sro Maj 10, 2006 22:45 ]
bodi11,
Tak czy siak lepiej wymienić i mieć święty spokój!!!



frantz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 12, 2005 23:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: frantz » śr maja 10, 2006 23:07

dzieki za porady :)
ja stawiam na szczotki :(
rok temu go kupiłem :(
jeszcze zeby było mało wentylator nawiewu mi wysiadł, a lato idzie wielkimi krokami



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw maja 11, 2006 12:19

60 -100 zeta na allegro za uzywke w przyzwoitym stanie(bez luzow na tulejkach, i z niepopekanymi lopatkami), tylko najlepiej sprawdzic srednice smigielka zeby sie zmiescil i numery na silniczku, zeby mniej wiecej byly te same. Standard to 280 mm, ale wiem ze w Dizlach i niektorych GTI sa chyba inne 310 mm. W moim golfie po przwozce z niemiec jak sie wentylator zalaczal to tak trzeslo jakby sie samochod w helikopter zamienial :) Po wyjeciu nie bylem w stanie go obrocic ;) tak byl wyjechany, az dziw ze akumulator to wytrzymal ;) acha - moze byc rozne mocowanie wtyczki i rozne wtyczki do kabli ale to mozna obejsc - uwaga na kolorki kabli. Polecam wymiane - niedrogo a pewnie Powodzenia :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » czw maja 11, 2006 16:43

bodi 11 to strasznie przepłaciłes za nowy zamiennik do mk3 dostaniesz juz za 170 zł u mnie tez sie zatarł ze ruszyc nie mogłem kupiłem uzywke bosha tyle ze od 1.4 i smiga az miło pzdr

[ Dodano: Czw Maj 11, 2006 16:44 ]
za 70 zeta :bajer:


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » czw maja 11, 2006 17:13

no to ja mam pytanie ... czy wentylator powinien chodzić cały czas bo u mnie się nie włancza..... nie wiem terz czy to normalne czy coś nei tak (silnika zbytnio nie przegrzewam wiec nei wiem czy po przejechaniu na 50 km powinien się sam obracać czy nie (dopiero jak złapie wyższa temp.) ptymalna temp to chyba 93 stopnie... z tego co pamietam.... PROSZĘ O POMOC !!!!!!!
sorki frantz, że wbijam ci się w temat ale jestem ciekawy ...


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » czw maja 11, 2006 18:32

wentylator nie pracuje cały czas tylko jak łapie odpowiednia temperature w golfach wentylatory sa dwu zakresowe a znaczy to tyle ze na poczatku nie panietam chyba przy 94 st załacza sie 1 bieg wentylator chodzi wolna tzw wstepne wychładzanie a jak silniczek łapie wyższa temperatur cos koło 100 paru włacza sie drugi bieg tzn szybki i chodzi szybciej az do wychłodzenia silnika i wtedy sie wyłacza sam właczaniem sie wentylatora steruje czujnik temperatury płynu chłodzacego kóry masz w chłodnicy a który jest połaczony przewodem z wtyka do wentylatora wiec najpierw sprawdz ten czujnik czy masz na nim napiecie wez kawałek kabla i porób zworki tzn zewrzyj na zmiane raz jeden styk pzniej drudi zobaczysz czy masz iskre powodem moze gbyc tez termostst choc nie musi a w najgorszym przypadku mógł ci sie zatrzec silnik wentylatora otwóz klape i sprawdz reka czy dasz rade obrócic wentylator jak nie tzn ze masz zatarty i czek acie wymiana a jak chodzi to przyczyn szukaj w czujniku ew, teroostacie na poczatek a pózniej sie okaże pzdr :okej:


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » czw maja 11, 2006 21:59

ok wlk dzieki jutro wszystko sprawdze : pokój :


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

Awatar użytkownika
wojju
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr gru 22, 2004 18:52
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta
Kontakt:

Post autor: wojju » czw maja 18, 2006 17:07

ja tez tak ostatnio mialem, kawalek kabelka , wystarczy z 3 cm , wypinasz wtyk od termowlacznika wentylatora (jest po stronie akumulatora) zawierasz np pierwszy i trzeci wtyk ,powinno krecic znaczy padl termowlacznik, nowy termowlacznik kupilem za 26 zl
pozdro


Zdradzilem VW na rzecz ... , z obawy przed linczem nie podam marki :D

Moja perelka MK3 GTD (sprzedana) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=46338

Awatar użytkownika
byczkins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 13:37
Lokalizacja: Warszawa | Skarżysko | Siedlce
Kontakt:

Post autor: byczkins » sob maja 24, 2008 02:03

No i mnie dopadło. Nie tyle się nie załącza itp. co poprostu huczy że olaboga! czuje trzęsienie w pedałach, nie mowiąc o dzwięku jaki dobywa się do moich uszu ;)

Kurcze furka pod młotek a tu takie cwiety na koniec ;/ chyba nie chce sie ze mną rozstać ;)


CRO 2007: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1237676#1237676

Mein golfer:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=655275&highlight=#655275

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości