PROBLEM Z MFA !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marc17r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 17:24
Lokalizacja: Bytom/Bobrek
Kontakt:

PROBLEM Z MFA !!!

Post autor: marc17r » pt wrz 30, 2005 19:57

Mam taki problem miech temu kupilem VW Golfa 1,8 GT Special silnik oznaczeniem RP i chce sie dowiedziec czy oprucz ABS , Wspomagania , Centralnego , Szyberdachu , byly auta produkowane z Komputerem czy bez bo obilo mi sie o uszy ze niby byl produkowany z kompem JAK TO MOGE ROZPOZNAC POZDRO !! :pub:


TERAZ WIEM ZE UMNIE JEST KOMP NIE WIEDZIALEM ZE MFA TYLKO MAM TEN PROBLEM ZE WOGLE MI NIE RAGUJE NA MOJE NACISNIECIA GUZIKIEM .
Ostatnio zmieniony sob paź 08, 2005 15:19 przez marc17r, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » sob paź 01, 2005 08:31

Zależy o co ci chodzi. Jeżeli chodzi ci czy był produkowany z komputerem pokladowym to był napewno. Jest to tzw MFA. Możesz to rozpoznać po takim przełączkiczq na włączniku od wycieraczek, i napisach naokoło cyfrowego zegarka na licznikach. Pokazuje ci srednie spalanie,chwilowie spalanietemperaturke i takie inne pierdołki. A komputer sterowania silnika z twgo co sie orientuje tez miał.


Obrazek

marc17r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 17:24
Lokalizacja: Bytom/Bobrek
Kontakt:

Post autor: marc17r » wt paź 04, 2005 17:51

dziki dzieki Mam tylko problem wlasnie z komputerem pokladowym nie wyswietla mi wogle nic oprucz czasu . nawet gdy naciskam przycsk MFA pozdro


VW I WSZYTKO JASNE

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt paź 04, 2005 23:44

Może ktoś przełożył tylko licznik i manetki z MFA a wogóle nie jest to podłączone i nie ma czujników. Musiałbyś to sprawdzić z kimś kto się na tym zna.


Obrazek

Awatar użytkownika
wezu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 10:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: wezu » śr paź 05, 2005 11:05

marc17r pisze:dziki dzieki Mam tylko problem wlasnie z komputerem pokladowym nie wyswietla mi wogle nic oprucz czasu . nawet gdy naciskam przycsk MFA pozdro
masz nad i pod wyswietlaczem ikonki temp, kilometrow, spalania itp ... (oczywiscie nie w takiej kolejnosci) jezeli tak to w poradach masz link do podloczenia: http://vwgolf.pl/porady/mfa_mk2/mfa.html

zobacz czy na filtrze oleju masz czujnik i podpiety do niego kabelek to jet ten od MFA (bynajmniej u mnie tak jest a mam 1.8 GX)

Mozesz sprawdzic czy dziala ci podlaczajac przycisk zgodniez opisem, jezeli masz dwie pamieci to podlaczajc przycisk pomiedzy mase a pamiec sterowac wyswietlaniem poszczegolnych pamieci (zbiorczej lub tymczasowej)

prawdopodobnie masz walniety przelacznik :(



marc17r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 17:24
Lokalizacja: Bytom/Bobrek
Kontakt:

Post autor: marc17r » czw paź 06, 2005 10:03

dzieki bardzo mi pomogles teraz jest wszystko ok na to co sprawdzilem to plus mialem odpiety od kompa i dlatego nie dzialal Powodzenkia i dzieki jeszcze raz za schemat


VW I WSZYTKO JASNE

Awatar użytkownika
wezu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 10:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: wezu » czw paź 06, 2005 12:10

marc17r, nie ma sprawy ;)



marc17r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 17:24
Lokalizacja: Bytom/Bobrek
Kontakt:

Post autor: marc17r » czw paź 06, 2005 19:22

pomoglo ale na krutko :(, niestety szlak trafil wszytko jedynie szybkosciomiez mi dzial i diody w nim z czasem a komp i obrotomiez poszly sie je***** nie wiem co jest wszystkie masy przeczyscilem plusy ladnie wszystko sie blyszczy nawet swiatla zaczely mi troszke mocniej swiecic zarowno podswietlenie wnetrza a tu walek z kompem wogle nie reaguje na moje nacisniecia znow z tym guzikiem MFA Czy to mozliwe ze kom jest walniety cy poprostu zegary co mi radzicie pomocy !!!


VW I WSZYTKO JASNE

Awatar użytkownika
wezu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 10:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: wezu » czw paź 06, 2005 20:58

to jeszcze raz
odlacz wlacznik mfa i sprawdz go zwierajac zgodnie ze zchematem ktory wczesniejCi podalem ... sprawdź czy zmienia CI funkcje.

Spradz rowniez czy dobrze masz wcisniete kostki w licznik ja miale taki efekt jak jedna ledwo wsadzilem.



marc17r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 17:24
Lokalizacja: Bytom/Bobrek
Kontakt:

Post autor: marc17r » sob paź 08, 2005 15:10

ok zobacze tylko jak rozebrac Ten guzik z MFA ?? POZDRO


VW I WSZYTKO JASNE

Awatar użytkownika
wezu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 10:40
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: wezu » sob paź 08, 2005 21:43

guzika nie rozpbieralem
jak zdejmiesz pulke od strony kierocy to zobaczysz kostke poloczeniowa .. tam najpierw sprawdzc czy dziala komp i przeskakuja funkcje zwierajac koncowki zgodnie z opisem w poradach. bedziesz iwdzial czy MFA padlo czy przelacznik.



marc17r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 17:24
Lokalizacja: Bytom/Bobrek
Kontakt:

Post autor: marc17r » ndz paź 09, 2005 17:39

sprubuje moze cos sie uda zobaczym odezwie sie w poniedzialek

[ Dodano: Wto Paź 11, 2005 14:36 ]
nasze podejzenia co do zwalonego guzika nie byly udane Jak zwieralem to nic sie nie dzialo czy moliwe ze wogle prad mi ie dochodzi do kompa ?? czekam na odp ...........


VW I WSZYTKO JASNE

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 431 gości