Wiatrak na chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

horacjuszz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 23:02
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Wiatrak na chłodnicy

Post autor: horacjuszz » wt maja 20, 2008 16:55

Witam jestem posiadaczem mk3 1,6 w benzynce silnik ABu 93 r. Z goferkiem wszystko w porządku ale gdy jechałem do Niemiec 900 km autko szło jak burza. Na miejscu sie okazało że coś dziwnie głośno wyje pod maską, okazało sie że wiatrak na chłodnicy bije w nią, chaczy rantem łopatek o p powierzchnie chłodnicy. Poruszałem nim i ma spory luz, lata razem z wirnikiem. Trzeba było wracać do kraju także podjechałem do serwisu vw i panowie mi powiedzieli że poszły łożyska w tym silniku i jedyna rada to wymienić silnik z tym że jest on przytwierdzony do plastikowych ramion trzymających go na środku chłodnicy i trzeba wymienić to całe. Powiedziałem spoko jak nie da sie inaczej ( miałem jeden dzień ) okazało sie że silnik który mam obecnie nie jest z tego modelu i oni też nie wiedzą z czego, akurat nie było mojego i trza było zamawiać na co nie było czasu. Obskoczyłem jeszcze szroty i używki i też nic nie wskórałem. Wiatrak kręcił ale ciężko i głośno dojechałem do domku bez problemu przy 150 km/h to i tak sam pęd go wychłodził. Ale teraz szukam na miejscu i sie okazuje że jest z tym większy problem niz tam. Nie mogę dostać takiego silnika!!! na szrotach to już w ogóle a w sklepach jest bieda bo panowie nie wiedzą skąd i na kiedy no i za ile!!! to może być!! pytanie takie!! jeżeli to łożysko to za pewnie idzie to wymienić lub zregenerować lub może ktoś z was ma leżeć gdzieś w garażu owe cudeńko i pomoże!! z góry dzięki za rady i sugestie.



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » wt maja 20, 2008 20:44

horacjuszz pisze: jeżeli to łożysko to za pewnie idzie to wymienić lub zregenerować lub może ktoś z was ma leżeć gdzieś w garażu owe cudeńko i pomoże!! z góry dzięki za rady i sugestie
tam nie ma łożyska :) jest tak sprasowany ten silnik że jak rozbierzesz to do wyrzucenia się nadaje..
używanych nie kupuj bo za pół roku od nowa będziesz wymieniał , a zajmuje to chwilę bo przód trzeba rozbierać..
nowe wentylatory w zamienniku np. Topran to koszt ok.100zł i z doświadczenia wiem ,że sprawują się przyzwoicie..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 20, 2008 21:08

http://allegro.pl/search.php?string=wentylator+golf+III
chyba żartujesz z ta dostępnością. Nie musisz mieć takiego samego, moce sa różne ale nie ma to wiekszego znaczenia. Byle wtyczka na tyle samo pinów była. Regenracja jest mozliwa ale nieopłacalna, w środku oczywiście sa łożyska tyle że ślizgowe, mozna je zmienić na kulkowe z odkurzacza, robota dla majsterkowicza. Kupujac podłączasz na próbę, bierze do ręki żeby ocenić że niema luzów i to wszystko.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » śr maja 21, 2008 00:07

Rozbierz silniczek i oceń sprawę zawsze można inne łożyska włożyć tak jak pisze Paweł Marek kulkowe. Silnik (przynajmniej w mk4) jest rozbieralny tylko nieraz ciężko ściągnąć wiatrak z ośki - ale możesz wyciągnąć wiatrak razem z wirnikiem i w razie konieczności dopiero ściągać z ośki wiatrak :bigok:


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości