Czy silnik 1.4 16v może (musi) klokotać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

daaarek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 19:41
Lokalizacja: Częstochowa

Czy silnik 1.4 16v może (musi) klokotać ?

Post autor: daaarek1 » wt maja 20, 2008 18:27

Witam.
Coraz bardziej nurtuje mnie praca silnika w mojm golfiku.Silnik klepie jak diesel (przy zimnym i ciepłym).
Byłem ostatnio u dwóch mechaników specjalizujących się w mechanice VW i stwierdzili że ten silnik tak może pracować i nie widzą w tym nic niepokojącego.Ale jak dla mnie to nie jest normalne żeby silnik benzynowy tak pracował (bez uszczerbku dla swojej żywotności).Również na forum pojawił się kilkakrotnie ten problem ale nie znalazłem w postach jednoznacznej odpowiedzi na mój problem.
Dlatego prosiłbym o jednoznaczną odpowiedź czy ktoś z forumowiczów rozwiązał problem "specyficznej"pracy tego silnika?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
venomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: venomek » wt maja 20, 2008 18:35

U mnie (1,6) to samo, może jak nie disel, ale słychać metaliczne stukanie. Najprawdopodobniej samo regulatory luzów zaworów - hydrostosy .


Kto się frajerem urodził kanarkiem nie zdechnie - niestety.

daaarek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 19:41
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: daaarek1 » wt maja 20, 2008 18:42

venomek pisze:U mnie (1,6) to samo, może jak nie disel, ale słychać metaliczne stukanie. Najprawdopodobniej samo regulatory luzów zaworów - hydrostosy .
Zrobiłeś coś z tym czy jeździsz tak dalej ?



Awatar użytkownika
Forest89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: pn lut 25, 2008 12:48
Lokalizacja: Osaka
Kontakt:

Post autor: Forest89 » wt maja 20, 2008 19:17

Mój poprzedni 1.4 16V też lekko klekotał, może nie jak diesel, ale było słychać lekkie stuki puki. Niestety niewiem co było powodem, zdiagnozował bym to prędzej czy później, ale autko ukradli :(



daaarek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 19:41
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: daaarek1 » wt maja 20, 2008 19:33

Forest89 pisze:Mój poprzedni 1.4 16V też lekko klekotał, może nie jak diesel, ale było słychać lekkie stuki puki. Niestety niewiem co było powodem, zdiagnozował bym to prędzej czy później, ale autko ukradli :(
Też poszedłem tym tokiem rozumowanie i udałem się do dwóch mechaników specjalizujących się w sam.VW ale odpowiedzieli mi że "ten typ tak ma" i sprawiali wrażenie że zawracam im głowe pierdołami.Niestety w moim mieście są tylko te dwa warsztaty plus autoryzowany serwis zaimujące się Volkswagenami.



Golfu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 06, 2006 20:21
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Golfu » wt maja 20, 2008 22:36

U mnie silnik AKQ też lekko klekocze, może nie aż tak jak diesel ale lekkie klekotanie to chyba norma w tych silnikach, a mam dopiero 70 tyś.



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » śr maja 21, 2008 23:58

Klekot na zimnym to normalka w 1,4 a jeśli na ciepłym to można robić regulatory luzów zaworów z nie najdłuższym w czasie wynikiem pozytywnym. 1,4 to mały klekot-jak diesel


valerio

Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » czw maja 22, 2008 00:22

Nie masz się czym przejmować u mnie słychać tak samo,Czytałem na forum czym to jest spowodowane może podeślę Ci inka jak na to trafię.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

Awatar użytkownika
boges74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 800
Rejestracja: pn sty 17, 2005 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: boges74 » czw maja 22, 2008 13:46

Witam problem który opisujesz jest dość częsty w tych silnikach nawet z teoretycznie małym przebiegim niestety z mojego doświadczenia wynika że problem leży po stronie panewek :( i jedynie ich wymiana sprawi że te odgłosy znikną jednak ze względu na specificzną budowę " dołu " tego silnika jest to dosyć problematyczne ponieważ wał korbowy tego silnika jest przykręcany do bloku calą płytą a nie jak normalinie panewkami głównymi z tego powodu jest praktycznie nie naprawialny ( poza wymianą samych panewek) jednek panewki korbowodowe i sposób ich mocowania jest już normalny i niem większych problemów z ich regeneracją i wymianą . :)



www.autobogus.pl
Ostatnio zmieniony czw maja 22, 2008 19:11 przez boges74, łącznie zmieniany 1 raz.



daaarek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 19:41
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: daaarek1 » czw maja 22, 2008 19:08

boges74 pisze:Witam problem który opisujesz jest dość częsty w tych silnikach nawet z teoretycznie małym przebiegim niestety z mojego doświadczenia wynika że problem leży po stronie panewek :( i jedynie ich wymiana sprawi że te odgłosy znikną jednak ze względu na specificzną budowę " dołu " tego silnika jest to dosyć problematyczne ponieważ wał korbowy tego silnika jest przykręcany do bloku calą płytą a nie jak normalinie panewkami głównymi z tego powodu jest praktycznie nie naprawialny ( poza wymianą samych panewek) jednek panewki korbowodowe i sposób ich mocowania jest już normalny i niem większych problemów z ich regeneracją i wymianą . :)

D1-BUDU

www.autobogus.pl
Witam.
Dziękuje za rzeczową wypowiedź.Mam jeszcze pytanie czy z "tym stanem silnika" można użytkować samochód na dłuższą mete i jaki może być orientacyjny koszt naprawy?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
boges74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 800
Rejestracja: pn sty 17, 2005 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: boges74 » pn maja 26, 2008 23:20

Z tego co wiem troche takich samochodach jezdzi w mojej okolicy i jakoś nie słyszełem żeby te samochody psuły się całkowicie zresztą większość ludzi myśli że tak ma być :) i z tym jezdzi. Napewno czym później będzisz chciał to naprawić tym koszty będą większe aż w konću nie da się tego naprawić a jeżeli chodzi o koszty to wszystko zależy od cen robocizny w twoje okolicy myśle że maks 1500 zł (bo raczej bez wyciągania silnika się nie obejdzie ) razem z częsciami no chyba że będzie trzeba regenerować korbowody wtedy może być drożej najlepiej będzie jak pochodzisz po warsztatach i się po pytasz :)

D1-BUDU



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Post autor: jameess » wt maja 27, 2008 08:46

Ja mam golfa III 1.4 silnik abd i też podobny problem miałem, tzn klekotał jak diesel.
Po wizycie u mechanika też usłyszałem że tan typ tak ma, ale polecił mi wymienić palec i kopułkę i świece ( bo u mnie już były styki mocno "wyjechane").
Palec i kopułka BERU, świece NGK takie jak producent zaleca. Troszkę wcześniej wymieniałem popychacze hydrauliczne
No i okazało się że klekotanie prawie zanikło. Od tego czasu też jeżdżę na oleju SHELL 10W40 ( wydaje mi się że silnik na nim ciszej chodzi, oczywiście może być to subiektywne odczucie, wcześniej jeździłem na Mobil1 10W40 ).
Reasumując, jeżdżę na gazie, zrobiłem ponad 150tys. km, (przebieg 260tys), i silnik chodzi bez problemów, chociaż taki delikatny "dieslowaty" pogłos ma ;)



Awatar użytkownika
sopelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 24, 2008 14:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: sopelo » pt sie 01, 2008 18:49

mam identycznie mysle o wymianie popychaczy na allegro komplet 350 zl plus 200 robota w 1.4 16v . gorzej jak wymienie a dalej bedzie klekot !



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pt sie 01, 2008 21:26

polecam przeczytać ten wątek http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2087375#2087375
chyba w przedostatnim poście kolega snajper3 pisze całą prawde o tym silniku.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości