Jak zdjąć to podciśnieniowe " ufo" na aparacie zap

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krojc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 07, 2005 13:13
Kontakt:

Jak zdjąć to podciśnieniowe " ufo" na aparacie zap

Post autor: krojc » sob paź 08, 2005 15:04

Mam Golfa MKII i muszę wymienić ten podciśnieniowy moduł aparacie zapłonowym.Czy da się go jakoś zdjąć bez rozbierania aparatu? Jeśli tak to jak?



Awatar użytkownika
PRZEMOR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 19, 2004 23:07
Lokalizacja: MYSŁOWICE
Kontakt:

Post autor: PRZEMOR » sob paź 08, 2005 19:53

odkrecasz dwie srubki ktorymi jest on przykrecony nastepnie przechylasz go w bok on w srodku ma taki jezyczek z otworkiem ktory jest zaczepioiny o maly bolec w aparacie.Mi udalo sie go wymienic bez demontarzu,troche to potrwalo ale udalo sie



Awatar użytkownika
Bezy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:26
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Bezy » sob paź 08, 2005 20:44

PRZEMOR pisze:odkrecasz dwie srubki ktorymi jest on przykrecony nastepnie przechylasz go w bok on w srodku ma taki jezyczek z otworkiem ktory jest zaczepioiny o maly bolec w aparacie.Mi udalo sie go wymienic bez demontarzu,troche to potrwalo ale udalo sie
Zgadzam się z przedmówcą - to nic strasznego. POradzisz sobie. Owszem może być trochę zabawy co by własnie tym "jezyczkiem trafić w odpowiednie miejsce -ale luz :)
Z drugiej strony zastanawiam się czy nie robisz tego samego błedu co ja tj niepotrzebnie to wymieniasz, bo pewnie jest OK ... :helm:


Zmarła matka abonenta radiowego....

krojc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 07, 2005 13:13
Kontakt:

No jest zepsuty

Post autor: krojc » sob paź 08, 2005 20:49

Wymieniłem aparat na drugi ze sprawnym hallem i sprawdziłem dmuchając w niego - powietrze wylatuje a w tym dobrym nie.A powiedzcie jescze jaki objaw podczas jazdy może wystąpić jak to jest zepsute? Narazie to go tylko odpaliłem na 3 min.żeby sprawdzić czy działa bo wtedy nie mogłem odpalić wogóle.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz paź 09, 2005 00:31

jak sie sprawdza ten podcisnieniowy moduł? bo nie wiem czy dobrze mysle ale z tego co wiem to przy probie dmuchniecia powietrza w rurke powinno normalnie isc ale juz przy probie zassania nie ?



Awatar użytkownika
slawek_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 08, 2005 23:41
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: slawek_w » ndz paź 09, 2005 02:17

Nie to nie jest tak jeśli będziesz dmuchał to ma być opór.
A najlepiej sprawdzić, to poprostu zasysać powietrze i w pewnym momencie zatkać rurkę językiem, i jeśli po momencie rurka jest dalej zassana to jest ok :)



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz paź 09, 2005 02:30

Nie to nie jest tak jeśli będziesz dmuchał to ma być opór.
A najlepiej sprawdzić, to poprostu zasysać powietrze i w pewnym momencie zatkać rurkę językiem, i jeśli po momencie rurka jest dalej zassana to jest ok Smile
dzieki :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości