Golf 3 kopci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Wiesław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 14, 2005 14:50

Golf 3 kopci

Post autor: Wiesław » sob paź 08, 2005 12:33

Mam Golfika 3 z silnikiem 1,8. Nie dawno wymieniono mi instalację gazową ze zwykłej z emulatorem na instalacje zawierającą AL-700. Po tej zamianie okazało się że zurzycie gazu spadło o 2l, ale za to coś się robi z bęzyna. jak odpalam na benzynce to strasznie dymi i taki nieprzyjemny zapach niedopalonego paliwa,jak odłącze akumulator to mniej dymi prawie nie widać. Oleju, czy płynu w chłodnnicy nie ubywa. Wcześniej VAG-iem kasowałem błedy. czy może coś zepsułem. Vag nie wykazuje usterek tak mie się wydaje.



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » sob paź 08, 2005 12:51

Jak dymi na czarno to kwestja źle dobranej mieszanki paliwo-powietrze.


Black

Wiesław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 14, 2005 14:50

Post autor: Wiesław » sob paź 08, 2005 16:40

Jest to raczej siwy dym. A swoja drogą to rura jak w dizlu.



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » sob paź 08, 2005 20:17

dymi caly czas czy tylko przez chwile i potem znika ?



Awatar użytkownika
dondawidos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 15, 2005 22:11
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: dondawidos » ndz paź 09, 2005 00:29

ja mam to samo i jeszcze dodatkowo tak jakby nie palil na jeden cylinder, a jak sie troche nagrzeje to mu przechodzi- jeszcze tematu nie obczailem ale podejrzewam ze trzeba sie przyczepić do lambdy bo gazownicy sie w nią wpieli i ich elektr. moze coś pieprzyc



Wiesław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sty 14, 2005 14:50

Post autor: Wiesław » ndz paź 09, 2005 15:13

Wiem że na zimnym to strasznie kopci bo widzę w lusterku i jest tez podobnnie gdy złapie swoją temperaturę szczególnie widoczne w momencie rozruchu. Vag-iem sprawdzałem błedy i wykazało błąd z dostępem powietrza, pewnie było to spowodowane, że gazownicy nie dokręcili rury do filtra powietrza i łapał lewe. testowałem różne podzespoły auta np. przepływomierz i takie tam może coś zepsułem. Niedawno sprawdzałem VAG-iem i nic nie wykazywało tylko to że jest ustalany skład mieszanki.



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » ndz paź 09, 2005 15:29

Jesli siwy dym to znaczy ze spala olej. Nie ubywa Ci go czasem ?
U mnie jest podobnie i wybieram sie do mechanika na ogledziny problemu.
Przy moich warunkach podejrzewam albo pierscienie albo uszczelniacze zaworow gdyz olej mi nigdzie nie cieknie ani nie ucieka do plynu chlodniczego.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mACK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 19:33
Lokalizacja: Lubuskie-Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: mACK » ndz paź 09, 2005 21:27

Jezeli dymi tylko na benzynie ,a na gazie nie to znaczy ze komp (przez sonde) zle dobiera mieszanke paliwo-powietrze.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » ndz paź 09, 2005 23:23

a że jeszcze dodam odstawiał bym za ciśnienim paliwa we wtryskiwaczu
bo tak układając wszystko to przecież wtryskiwacz ma swoją odległość do przepustnicy a i zarazem ciśnienie monyując mikser od gazu odległość wtryskiwacza sie zwiększa to i zarazem ciśnienie jest za słabe i jest wtedy za uboga mieszanka i komputer podaje więcej paliwa którego podejrzewam nie spala do końca

tak przynajmniej ja to odbieram chyba że sie myle jeśli tak niech ktoś poprawi tą teorie


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » ndz paź 09, 2005 23:32

lub partacze zle zaizolowali wpiecie do przewodow z sondy.



Awatar użytkownika
dondawidos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 15, 2005 22:11
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: dondawidos » pn paź 10, 2005 22:54

GTomek pisze:a że jeszcze dodam odstawiał bym za ciśnienim paliwa we wtryskiwaczu
bo tak układając wszystko to przecież wtryskiwacz ma swoją odległość do przepustnicy a i zarazem ciśnienie monyując mikser od gazu odległość wtryskiwacza sie zwiększa to i zarazem ciśnienie jest za słabe i jest wtedy za uboga mieszanka i komputer podaje więcej paliwa którego podejrzewam nie spala do końca

tak przynajmniej ja to odbieram chyba że sie myle jeśli tak niech ktoś poprawi tą teorie
tez sie nad tym zastanawiałem i mysle ze coś w tym jest

A co do wpięcia sie do lamdy przez gazownikow to musze im chyba zwrócić honor bo dzisiaj sprawdzalem i kabel na który sie wpieli jest czyściutko zwarty jakimś
przekaznikiem podczas jazdy na benzynie.
Pozatym program którym sie posługiwali chlopaki od gazu odczytywal jakieś informacjie z lamdy więc chyba dobra -- chyba że błędne MOŻE TAK BYĆ ???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 366 gości