Sciaga na lewo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Sciaga na lewo

Post autor: porlock » sob maja 17, 2008 17:31

Hej, zmieniłem sobie oponki na letnie i auto zaczęło ściągać na lewo.

Myślałem ze to co w temacie zle wycentrowane koło, pogięta felga, nie równo napompowane, ale przyjrzałem sie bieżnikowi, i wydaje mi sie ze koleś mi pomylił opony.

Zerknijcie na załącznik, narysowałem tam układ bieżnika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 17, 2008 17:53

raczej nie, wiele osób już się tego wystraszyło, ale dla pewności spytaj jakiegoś gumiarza. Jeśli są ok to po zmianie opon na nówki w przyszłości lub teraz od razu ustaw geometrię zawieszenia. jeśli auto jest bite i ma przestawioną trochę geometrię nic nie zrobisz. Kupuj opony symetryczne i co sezon zamieniaj miejscami prawa lewa


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » sob maja 17, 2008 18:06

Opony nie są nowe, w zeszłym sezonie na nich jeździłem i nic nie ściągało, całą zimę przelatałem na innychi (nówkach sztukach) jeździł jak po sznurku.
Zaczęło ściągać natychmiast po zmianie opon na letnie, zauważyłem od razu jak wracałem od gumiarza.
To możliwe żeby mu sie geometria nagle przestawiła ? albo mialo juz wczesniej przestawioną tyle ze jakos magicznie nie sciągało ?



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob maja 17, 2008 18:07

Każda opona ma znaki która stona do wewnątrz i na zewnątrz , jezeli takowych nie ma to strona obojętna lecz nawet to nie powinno wpływać na ściąganie sprawdź geometrię i łozyska



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » sob maja 17, 2008 19:39

No dobrze, ale dlaczego jeszcze wczoraj jezdzil prosto ?



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » sob maja 17, 2008 21:03

Możesz mieć przerwany kord w oponie i dlatego ściąga, przełóż lewą oponę na prawą i sprawdź czy ściąga w drugą stronę, jeśli tak to już znasz przyczynę. Nie napisałeś podstawowej sprawy czy opony są kierunkowe?


valerio

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 17, 2008 21:04

jeśli masz nieznacznie nietego ustawione zawieszenie to w poprzednim sezonie opony przydarły się nierówno. Zamieniłeś opony miejscami przód tyło pewnie i dlatego taki efekt. Niewykluczone że teraz po korekcji ustawienia geometrii jeszcze bardziej będzie ściągać na starych oponach
Ostatnio zmieniony sob maja 17, 2008 21:04 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz maja 18, 2008 21:35

Paweł Marek pisze:jeśli masz nieznacznie nietego ustawione zawieszenie to w poprzednim sezonie opony przydarły się nierówno. Zamieniłeś opony miejscami przód tyło pewnie i dlatego taki efekt.
valerio pisze:przełóż lewą oponę na prawą i sprawdź czy ściąga w drugą stronę, jeśli tak to już znasz przyczynę. Nie napisałeś podstawowej sprawy czy opony są kierunkowe?
100% racji w obu wypowiedziach i dlatego nim pojedziesz na diagnostykę a twoje opony nie są kierunkowe to zamień na przodzie prawe koło z lewym. Jak są kierunkowe to tył z przodem i zobacz co to da


JaroW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 494 gości