Gaśnie, pózniej problem z odpalaniem 1,6ABU

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krisu84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 05, 2006 22:15
Lokalizacja: JAWORZNO

Gaśnie, pózniej problem z odpalaniem 1,6ABU

Post autor: Krisu84 » pt maja 16, 2008 14:39

Witam...
na wstepie powiem ze szukalem czegos w tym temacie i jest tego mase ale nie jestem pewny wiec zapytam :)

Wiec sprawa wyglada nastepujaco:
Silnik 1,6 ABU bez gazu

Jade powiedzmy z predkoscia 80km/h i w pewnym momencie auto zaczyna zwalniac mimo iz gaz jest wcisniety nawet w podloge poprostu zero reakcji az zgasnie wskazowka predkosciomierza i obrotomierza spada powoli do zera. Pozniej proba odpalenia auta nie zawsze sie udaje odrazu czasami dopiero po kilku godzinach, nieraz zaskoczy odrazu ale zas przejade albo 100m albo kilka km i sytuacja sie powtarza. Powiem ze pierwszy raz stalo sie to po przejechaniu ok 3km od tankowania... ok roku temu wymienialem czujnik halla ale objawy byly troche inne :/ bo auto gaslo mi odrazu ;/

Mam nadzieje ze ktos mi pomoze z gory dzieki...



farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Post autor: farow » pt maja 16, 2008 14:44

Co prawda wygląda to raczej na problemy z ukladem paliwowym, ale jak nastepnym razem zgasnie i nie bedzie odpalał to sprawdz czy daje iskre na swiece! Bedziemy wiedzieli więcej... :)
Jesli z elektryka jest ok to pompa, zapowietrzony badza zapchany układ paliwowy, filtr paliwa.. jest kilka rzeczy do sprawdzenia! Jak cos to wal na gg 3763957 :)



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pt maja 16, 2008 14:47

albo kiepskie paliwo zalales albo znow czujnik halla nawala, mi raz zdech w ten sposob ale padla cewka zaplonowa, gasl mi tez przez silniczek krokowy ale dawal sie odpalis z rozpedu,
uklad paliwowy i zzaplonowy do sprawdzenia po zdechnieciu, zdejmujesz pokrywe wtrysku i patrzysz czy przy rozruchu podaje paliwo wtryskiwacz (niestety w dwie osoby to trzeba), wykrecasz swiece i przykladasz masa do silnika z zalozona fajka oczywiscie a druga osoba probuje odpalic, jezeli paliwo bedzie leciec i bedzie iskra bedziemy dalej myslec co nawalilo


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » pt maja 16, 2008 16:00

czujnik halla nawala
no to jest pewnie przyczyna problemu
Ostatnio zmieniony pt maja 16, 2008 16:01 przez Bąku, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » pt maja 16, 2008 17:29

Krisu84, Zerknij na cewke wysokiego napiecia.. po nagrzaniu moze byc blad i dlatego nie mozna pozniej od razu odpalic auta...


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
Krisu84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 05, 2006 22:15
Lokalizacja: JAWORZNO

Post autor: Krisu84 » pt maja 16, 2008 22:23

wiec tak iskra na swiecach jest, jesli chodzi o pompe paliwa to w momencie przekrecenia na zaplon ciagnie normalnie paliwo... nie wiem czy to moze miec cos wspolnego albo dziwny zbieg okolicznosci ale jak nie mogl odpalic odpialem wezyk od pompy zeby sprawdzic czy ciagnie paliwo, zalozylem wezyk i odpalil, pojezdzilem troche i padl nie odpalal... powtorzylem to samo z wezykiem i odpalil. dolalem mu dzisiaj benzyny pojezdzilem troche i to samo ale juz odpalal w sumie odrazu przynajmniej narazie. jakies inne propozycje macie :)?
Co do cewki to raczej nie dzieje sie to jak jest nagrzana ;/ bo od wczoraj stalo auto bez ruchu i dzisiaj popoludniu nie moglem zapalic.
Ostatnio zmieniony pt maja 16, 2008 22:24 przez Krisu84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » sob maja 17, 2008 07:22

To cewka moze juz poprostu konczy swoj zywot, niekoniecznie jest to wina jej nagrzania. Ja nadal obstawiam na cewke. Nie ma jakiegos znajomego zeby przelozyc cewke i sprawdzic?


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
SiM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 16:43
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: SiM » ndz maja 18, 2008 10:56

moze byc tak ze jest przytkany filtr faliwa i przepuszcza mniej paliwa niz potrzebuje silnik co skutkuje zapowietrzeniem układu....



Awatar użytkownika
Krisu84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 05, 2006 22:15
Lokalizacja: JAWORZNO

Post autor: Krisu84 » ndz maja 18, 2008 21:16

sprawdzalem filtr paliwa wydaje mi sie ze wszystko z nim ok w sumie chyba sam z tym juz nic nie zrobie wiec lepiej chyba bedzie oddac go do lekarza ;/ no chyba ze ktos ma jeszcze jakis pomysl? nie sprawdzalem cewki bo nie mam od kogo pozyczyc na chwile ;/ a jak ja mozna inaczej sprawdzic?



Awatar użytkownika
d.milas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: ndz lip 15, 2007 04:01
Lokalizacja: Głogów / Sława
Kontakt:

Post autor: d.milas » ndz maja 18, 2008 22:43

Krisu84, nie wiem czy czasem miernikiem pradu nie moglbys go sprawdzic.. mozliwe ze tak, albo przez komputer jezeli to sie wydarzyi wtenczas podlaczyc komputer.. lecz to tylko moje sugestie i nie wiem czy tak to sprawdzisz, moze ktos bardziej kompetentny sie wypowie..


"Jak kraść to miliony, jak "kochać" to księżniczki, jak auto to VW!"

Cały MK3 1.8 i MK3 GTI na czesci:


Pisać na gg, pw ;-)

Awatar użytkownika
Krisu84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 05, 2006 22:15
Lokalizacja: JAWORZNO

Post autor: Krisu84 » wt maja 20, 2008 22:48

Wiec tak w zasadzie nikomu sie nie udalo trafic :)
przyczyna okazala sie kostka od stacyjki jakas :)
wyczailem to jadac do mechanika bo zgaslo auto jechalem z gorki to jak go odpalilem to przekrecilem kluczyk troche bardziej i odrazu zgasl a mechanik potwierdzil moja wersje :)
Ale dzieki wielkie sa plusy prezynajmniej wyczyscilem caly uklad paliwowy i kilka innych czesci :)


no i kurczus lipa ;/ odebalem auto od mechanika zrobilem ok 10km i zas to samo czyli koles zrobil nie to co trzeba ale bede mial chociaz sprawna stacyjke :(
peszek :( moze nastepnym razem sie uda
Ostatnio zmieniony śr maja 21, 2008 22:48 przez Krisu84, łącznie zmieniany 1 raz.



farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Post autor: farow » wt maja 27, 2008 14:42

Obstawiam tą pompe! Tym bardziej ze po zabawie wężykiem odpalał! :) Wyjąć i wyczyścić pompe, przedmuchac odpowietrzenie baku, wymienic badz przynajmniej sprawdzic filtr paliwa! :) Gdyby Ci sie chcialo kulac do Chorzowa to polecam swoje usługi! ;)



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt maja 27, 2008 14:57

sluchaj u mnie kiedys przy majstrowaniu przy przepusstnicy, zrobila sie przerwa przy wtyczce od wtryskiwacza, meczylem sie z tym chwile i wychechlalem akumulator, na szczecie koledzy byli w garazu, okazalo sie ze wtyczka od wtrysku byla przylutowana do wiazki i ktorys z przewodow sie przerwal, poszukaj usterki w elektryce silnika, gdzies sie przerwa robi


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Krisu84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 05, 2006 22:15
Lokalizacja: JAWORZNO

Post autor: Krisu84 » czw maja 29, 2008 23:30

ehhhh dobra jednak podobno stacyjka oddalem gosciowi i twierdzi ze to byla wina stacyjki ;/ a co tak naprawde bylo przyczyna hmm nie jestem pewny czy stacyjka ale koles dostal auto juz na holu pod warsztat a dnia nastepnego mowi mi ze nic sie nie dzieje... ze wszystko ok
i tak zrobilem juz 340km i dziala
wiec nie wiem co sie dzialo :)
dzieki wielkie za pomoc :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości