Alarm + Centralny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

OrZ3L
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 23:36
Lokalizacja: Gliwice

Alarm + Centralny

Post autor: OrZ3L » czw maja 15, 2008 23:47

Witam
odrazu z gory przepraszam ze tak duzo za jednym razem
wiem bylo pisane milion razy o alarmach ale chce byc pewien bo z elektyka niema zartow ...

nadszedl czas na montaz centralnego z alarmem.
powiedzmy ze troche orientuje sie ale wole zapytac dla pewnosci

Kupilem alarm cyklop normalny niczym nie wyrozniajacy sie no ale dla zasady zeby bylo
syrena jest z wlasnym zasilaniem (4przewody) niewiem dlaczego 4 ale o tym pozniej wstrzasowy to kapuje ultradzwiekowy chyba ... central jedno info potrzebne ktory gdzie maska niemam pojecia o co kaman :( i centralka ktorej opis i pytania daje tutaj :


teraz tak alarm ma 12 wejsc/wyjsc + 2 blokade elektryczna + 4 na wstrzasowy



1. sluzy do sterowania syrena alarmowa +12V

2. zasilanie +12V podlaczyc do zacisku plus aku przez bezpieczniek ( jakiej mocy )

3. masa biegun - aku

4 i 6 wyjscia impulsowe podlaczyc pod kierunki ( i teraz gdzie wpinac sie jak ida kalbe ze skrzynki do manetki czy za manetka do manetki teoretycznie powinny byc dwa kable prawa strona lewa strona jakie to kable czy ktos wie i czy dobrze kombinuje ??

5. zasilanie czujnikow dodatkowych

7. (szary) wyjscie sluzace do sterowania central zamkiem w chwili zalaczenia alarmu pilotem ukazuje sie na nim impuls ujemny (-) o czasie 1,5sek. (150mA)
czy moze tutaj ten central podlaczyc ??

8.(braz) wyjscie sluzace do sterowania central zamkiem w chwili zalaczenia alarmu pilotem ukazuje sie na nim impuls ujemny (-) o czasie 1,5sek. (150mA)
czy moze tutaj ten central podlaczyc ??

9. (pomarancza) podlaczyc do instalacji gdzie po przekreceniu w stacyjce bedzie 12V (ktory to kabel ( i czy szukac tez zaraz pod kiera i manetkami ?? )

10. (zielen) wyjscie bezzwloczne nr 1 rearuje na impuls masy podlaczyc do wylacznikow pod maska i bagaznika ( czy tutaj moge podlaczyc ten kabelek co pokazuje sie na nim +12V jak podniose klape z bagaznika i wlaczy sie podswietlenie jego ) ??

11. wyjscie bezzwloczne nr2 podlaczyc do wylaczikow drzwiowych i tutaj chyba musze podlaczyc ten kabelek co idzie z tego stycznika na slupku jak drzi otwarte do daje 12V na lampke podswietlenia jak zamkniete to zero. ??

i teraz pytania

Ad. 1 sterowanie syrena mma syrene z wlasnym zasilaniem z niej ida 4 kable czerwony, niebieski bialy czarny i teraz pisze mi w instrukcji alarmu ze wyrene podlacza sie tak niebieski z alarmu do bialego syreny +12V z aku do czerwonego syreny czarny uziemienie a co z niebieskim syreny ??

Ad2. jaki bezpiecznik ??

Ad3. -

Ad4. w ktore kabelki i czy przed manetka czy po

ad5. mam czujnik ultradzwiekowy i teraz tam sa 3 kable 1 braz + 12V , bialy ( wyzwalanie) i zielony masa czyli na moj prosty chlopski rozum 1 aku 2 do tego zasilania z centralki 3 do 3 z centralki (masa)

Ad6. w ktore kabelki i czy przed manetka czy po

ad7. ad 8. centralny czy jest roznica ktory gdzie podlacze

w instrukcji mam z centralnego brazowy - otwarcie, bialy - zamkniecie czy jest roznica ktory gdzie podlacze ?? czy moge obojetnie ??

ad9 ktory to kabel ( i czy szukac tez zaraz pod kiera i manetkami ?? ) tam przy kolumnie

ad10 czy tutaj moge podlaczyc ten kabelek co pokazuje sie na nim +12V jak podniose klape z bagaznika i wlaczy sie podswietlenie jego i tutaj tez podlacza sie czujnik maski to taki bolec jak zamknieta maska to on zamkniety jak otwarta to otwarty ale niemam pojecie co i jak z nim...

ar 11 podlaczyc ten kabelek co idzie z tego stycznika na slupku jak drzi otwarte do daje 12V na lampke podswietlenia jak zamkniete to zero. ??

sa jeszcze dwa grube kable w centralce (czarne)jest to blokada elektryczna czyli jak mi sie zdaje to cewka pompa paliwa i t p ale to zostawie sobie na pozniej...

aa i jeszcze chce dodac 2 diody kolo rygli czy to bedzie duze obciazenie dla alarmu czy mozna spokojnie zrobic jakis rozdzielacz i podlaczyc dodatkowo ??

jeszcze raz przepraszam ze tyle za jednym razem ale w sobote planuje walke z tym :)

pozdravwiam orz3l
Ostatnio zmieniony pt maja 16, 2008 00:09 przez OrZ3L, łącznie zmieniany 1 raz.



Wins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt paź 24, 2006 10:11
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Wins » pt maja 16, 2008 01:05

Witam. Na samym początku nie chce Ciebie nastraszyć ale jeśli nie znasz sie na tym to odrazu podjedz do gości którzy sie tym zajmują. Dal jednej osoby to robota na 1-2 dni cale. Pyzatym potrzebujesz wskaźnik (miernik uniwersalny), przewody, gniazdka bezpiecznikowe, taśmy izolacyjna(polecam koszulki termo kurczliwe), lutownice.
A co do pytania o przewody to:
1. syrena z własnym zasilaniem 2 przewody podłączasz bezpośrednio do akumulatora (przez bezpiecznik na +), a dwa pozostałe do alarmu ( masy można razem połączyć).
2. Każdy odbiornik (alarm również jest odbiornikiem) należy zabezpieczyć- żeby jak zrobi sie zwarcie nie wy hajcowało Ci autka.
3. Chodzi o masę, czyli minus z akumulatora.
4.jeżeli chodzi o migacze (najczęściej sie je wykorzystuje) to po lewej stronie w progu idzie wioska kabli tam ja podłączyłem swój. dwa kable to może być albo rozdzielony sygnał na prawy kier. i lewy bądź jedynie + z - i wtedy trza jeszcze to pościć przez 2 diody prostownicze by odseparować prawy od lewego.
5. jest to wyjście do zasilania wstrząsówki, czujnika ultradźwiękowego itp.
7. Wszystko zależy jaki masz centralny zamek- czy masz sterowanie minusem czy plusem- w instrukcji powinno to być jasno opisane
8. tak jak powyżej. Tutaj jeszcze możesz podłączyć opcje domykania szyb.
9.Tu musisz na wyczucie pójść i na chłopski rozum-wyczaić który idzie ci z sygnałem- najlepiej zdobądź sobie opis instalacji elektrycznej- na necie można bez problemu to znaleźć.
10. Tu nie chodzi o +12 ale o to ze zadziała jak dotknie masy
jeżeli chodzi o diody sygnalizacyjne to bez problemu możesz tam to podłączyć ale uważaj na polaryzacje ich.
Jak jakieś pytania to pisz powodzenia :helm:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości