Problem z cieplotom silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hliter17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 16:46
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Problem z cieplotom silnika

Post autor: hliter17 » czw maja 15, 2008 20:29

Co może być spartolone jeżeli silnik nie zapala w stanie tempartaury okolo +30 oC
Musze godzine czekac, az wystygnie do temperatury panującej na dworzu, wtedy odpala za pierwszym cyknięciem.
Mechanik stwierdzil ze nalezy przyczyny szukac w kostce stacyjki. Czy ktos sądzi lub wie czy stacyjka bylaby odpowiedzialna za to, ze samochod nie odpala rozgrzany, a zimny zawsze?
Akumulator trzeba wykluczyć, poniewaz sprawdzalem na innym nowym, co zreszta mój rowniez nie jest stary (pazdziernik 07 ), lecz troszke mu sie postało..
Staram sie jezdzic bez zadnych mozliwych nie potrzebnych obciążen typu wentylator, radio itp.
Drugą sprawą jest to, że problem zaistnial tuz przed remontem ( czyli jakies 5 miesiecy temu ) z tym, że auto gasło na kazdych swiatlach.
I tak rozrusznik zostal wymieniony na nowy, pompa oleju również, wszystkie bebechy także ( walek rozrządu robiony na zamówienie od Tuchołki , pierscienie itd. ).
wszystkie linki, paski i izolacje, zostaly wymienione na nowe..
Licze na was , że mi pomożecie. o wszystkich nowych usterkach/nowinkach informowac będe na bierząco. Naprawde moj fał-wey potrzebuje wsparcia...


Wielkie dzięki za pomoc

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw maja 15, 2008 21:53

a sprawdzales czujnik temperatury cieczy



Awatar użytkownika
hliter17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 16:46
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: hliter17 » czw maja 15, 2008 23:15

czyli co to jest i gdzie to sie znajduje?:)


Wielkie dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw maja 15, 2008 23:58

rozrusznik kręci czy nie? Z Twojego postu to dokładnie nie wynika.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt maja 16, 2008 00:09

Kolego za molo szczegółów. Czy rozrusznik kreci. Co sie dzieje iskra jest. Z tak oglnikowym opisem nie da sie nic zrobic.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt maja 16, 2008 00:16

I zmień temat bo razi.
Nie ciepłotom a jeśli już ciepłotą



cezarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 16:11
Lokalizacja: malbork
Kontakt:

Post autor: cezarek » pt maja 16, 2008 00:16

Cześć drodzy parafianie co ma wspólnego stacyjka z +30 stopni z odpalaniem albo czujnik tamperatury z odpalaniem gdy silnik jest ciepły czujnik temp. działa jako ssanie i pokazuje temperaure na liczniku jaka jest w układzie bynajmniej tak bylo i jest w mk3 a wiec te sprawy wykluczmy z tego temmatu bo wydaje mi sie ze to nie jest to moge sie mylic ale ale ok.


(...TYLKO TWARDZIELE PIERDZĄ PRZY LANIU..)
( )---vw---( )

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt maja 16, 2008 07:01

cezarek pisze:Cześć drodzy parafianie co ma wspólnego stacyjka z +30 stopni z odpalaniem albo czujnik tamperatury z odpalaniem gdy silnik jest ciepły czujnik temp. działa jako ssanie i pokazuje temperaure na liczniku jaka jest w układzie bynajmniej tak bylo i jest w mk3 a wiec te sprawy wykluczmy z tego temmatu bo wydaje mi sie ze to nie jest to moge sie mylic ale ale ok.
w mk2 sa 2 osobne czujniki-jeden od ssania a drugi od wskaznika
jak uszkodzi sie ten od ssania i bedzie pokazwywal rezystancje ok 2tys-3tys ohm to ssanie bedzie cally czas wlaczone i beda problemu z odpaleniem auta bo bedzie dostawal wieksza dawke paliwa i bedzie sie zalewal. Jak silnik ostygnie to bedzie ok ale jak sie nagrzeje to sie zaczna problemy
Ja zrozumialem to tak ze silnik kreci ale nie zapala ale po prrzeczytaniu jeszcze raz wychodzi nna to ze nie wiadomo czy kreci czy nie kreci rozrusznik

Jezeli nie kreci rozrusznik ani nie cyka elektromagnes to podaj +12V na czerwony przewod przy elektromagnesie - ominiesz w ten sposob stacyjke i bedziesz czy to jej wina



Awatar użytkownika
hliter17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 16:46
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: hliter17 » pt maja 16, 2008 08:24

a ssanie reguluje sie u mnie automatycznie? poniewaz ja nie mam tego pstryczka pod deska na ssanie.. a rozrusznik mowilem ze mozna wykluczyc, bo pracuje, akumulator tez. a co sadzicie o pracy kompoutera?


Wielkie dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt maja 16, 2008 10:48

hliter17, Masz silnik GX, jak wynika z opisu. zasilany on jest przez wtrysk mechaniczny k-jetronic lub ke-jetronik. Nie jestem znawcą tego zasilania ale wczoraj wrzuciłem na serwer opos tero systemu, regulacje i niedomagania po polsku. Może Ci pomoże.

http://rapidshare.com/files/115188606/K ... e.zip.html



cezarek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 16:11
Lokalizacja: malbork
Kontakt:

Post autor: cezarek » pt maja 16, 2008 12:28

agrala pisze:
cezarek pisze:Cześć drodzy parafianie co ma wspólnego stacyjka z +30 stopni z odpalaniem albo czujnik tamperatury z odpalaniem gdy silnik jest ciepły czujnik temp. działa jako ssanie i pokazuje temperaure na liczniku jaka jest w układzie bynajmniej tak bylo i jest w mk3 a wiec te sprawy wykluczmy z tego temmatu bo wydaje mi sie ze to nie jest to moge sie mylic ale ale ok.
w mk2 sa 2 osobne czujniki-jeden od ssania a drugi od wskaznika
jak uszkodzi sie ten od ssania i bedzie pokazwywal rezystancje ok 2tys-3tys ohm to ssanie bedzie cally czas wlaczone i beda problemu z odpaleniem auta bo bedzie dostawal wieksza dawke paliwa i bedzie sie zalewal. Jak silnik ostygnie to bedzie ok ale jak sie nagrzeje to sie zaczna problemy
Ja zrozumialem to tak ze silnik kreci ale nie zapala ale po prrzeczytaniu jeszcze raz wychodzi nna to ze nie wiadomo czy kreci czy nie kreci rozrusznik

Jezeli nie kreci rozrusznik ani nie cyka elektromagnes to podaj +12V na czerwony przewod przy elektromagnesie - ominiesz w ten sposob stacyjke i bedziesz czy to jej wina


Faktycznie teraz sobie przypominam ze w passacie B3 miałem tez 2 czujniki bo kiedys zimą rozwaliło mi ten plastikowy kruciec i były własnie 2 czujniki ale w golfie mk3 AAM juz miałem tylko jeden czujnik


(...TYLKO TWARDZIELE PIERDZĄ PRZY LANIU..)
( )---vw---( )

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt maja 16, 2008 15:23

Wygląda mi to na brak iskry bądź paliwa. Sprawdzałes czy jest iskra??
Takie objawy daje zepusty czujnik halla. poczytaj jest tego na forum sporo.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

_clippo_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 20:36
Lokalizacja: Giżycko / Gdynia
Kontakt:

Post autor: _clippo_ » pt maja 16, 2008 18:12

Kiedys spotkalem sie z takim problemem. W passacie "szczupaku" przez ok 0,5 roku sie z tym meczylem (kondycja sie tylko poprawila przy ciaglym odpalaniu "na pych" :grin: ). Problem rozwiazalem przez przypadek dawajac kabel masowy ktory prowadzi do akumulatora o wiekszym przekroju (ten ktory byl wstawiony byl zbyt cienki). Sprobuj dodatkowo poprowadzic jeszcze jeden gruby kabel masowy i zobacz czy pomoze.



dnadna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 13:07
Lokalizacja: lodz

Post autor: dnadna » pt maja 16, 2008 19:09

na początek zaopatrz się w kieszonkowy słownik Wioletty Wichrowskiej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 439 gości