Skrzynia biegów ? docisk sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Wajcheusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 23:45
Lokalizacja: NoVWe Mosty - Bytom
Kontakt:

Skrzynia biegów ? docisk sprzęgła

Post autor: Wajcheusz » czw maja 15, 2008 23:52

Witam. mam problem ostatnio w Tospolu w Grudziądzu zapytałem gościa co może być przyczyną szumu jaki wydaje mój golfik, ale tylko przy puszczonym sprzęgle, gdy je wcisne jest ok, gostek stwierdził że to skrzynia, i że mam się rozejrzeć za nową,
tymczasem kumpel który bawi się troche z e swoim golfem, (montował silnik, skrzynie itd.) mówi że to docisk że to jakaś blaszka czy coś takiego.

Mam prośbę i pytanie, kto się zna i mógłby zajrzeć (oczywiście moge zapłacić, i nie koniecznie mówie o rozbieraniu silnika),

a w razie czego pomoc przy stwierdzeniu jaka będzie potrzebna skrzynia lub ile może kosztować ew. naprawa, mam nadzieje że to nie skrzynia, bo niema to jak fabryczne złożenie :-)


Peugeot 406 1,8 16V ponad 110 KoniMocy :-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny!

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Skrzynia

Post autor: mauro22 » pt maja 16, 2008 00:03

Witam.

Spotkałem się kiedyś z podobnym przypadkiem. Na puszczonym sprzęgle słychać było szum niczym turbina... Okazało się iż łożyska na wałku głównym w skrzyni są do wymiany. Ostatecznie wymieniona została cała skrzynia. Na szrocie w Cieślach k. Wrocławia 250zł


Jacek R.

Awatar użytkownika
Wajcheusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 23:45
Lokalizacja: NoVWe Mosty - Bytom
Kontakt:

Post autor: Wajcheusz » pt maja 16, 2008 00:17

czyli jednak skrzynia a nie sprzęgło, bo jedni mówią tak inni inaczej


Peugeot 406 1,8 16V ponad 110 KoniMocy :-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny!

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt maja 16, 2008 08:34

No jak ktoś nie ma co z kasą robić to zmienia całą skrzynie. A wystarczy zdjąć obudowę piątego biegu, wymienić łożysko oporowe sprzęgła i śmigać dalej. U mnie jest identyczny objaw i jeszcze tego nie zrobiłem, w poprzedniej skrzyni miałem to samo i zmieniłem tylko łożysko oporowe.



Awatar użytkownika
gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr lut 21, 2007 23:48
Lokalizacja: Kiełczów
Kontakt:

Post autor: gumiś » pt maja 16, 2008 08:40

dlaczego zakładacie od razu że to łożysko w skrzyni,sprężyny w tarczy mogą latać i też bedzie chałasować.



Awatar użytkownika
Wajcheusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 23:45
Lokalizacja: NoVWe Mosty - Bytom
Kontakt:

Post autor: Wajcheusz » pt maja 16, 2008 09:43

i dlatego pytam kto mógłby spojrzeć mi pod maske zobaczyć co i jak


Peugeot 406 1,8 16V ponad 110 KoniMocy :-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 16, 2008 15:43

Wajcheusz pisze:i dlatego pytam kto mógłby spojrzeć mi pod maske zobaczyć co i jak
od spojrzenia i posłuchania nikt nie postawi pełnej diagniozy, skrzynię trzeba wyjąć. Najczęściej hałasujące łożysko igiełkowe kosztuje 6 dych a reszta to robocizna. W sumie w warsztacie kupa kasy, 6- stów na biedę(dochodzi olej, simeringi itp). I na pewno nie jest to wina łożyska wyciskowego(jak już hałasuje to powciśnięciu sprzęgła)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 339 gości