Powódź w aucie (Myjnia)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Powódź w aucie (Myjnia)

Post autor: Rafit » czw paź 06, 2005 22:23

Witam. Mam takie małe pytanko. Dziś postanowiłem sobie z lenistwa zajechać do myjni. No to wjechałem i w trakcie mycia z drzwi z lewej strony miałem totalną powódź :kac: lało mi się do auta jak z fontanny. Czy to jest wina uszczelki czy jeszcze coś może być przyczyną takiego przecieku (w trakcie jazdy słychać szum wiatru)



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw paź 06, 2005 22:40

Jak to furka z avatarka to szybra nie widać... Looknij może na początek tu, tu, tu, tu, tu, tu i tu :hmm: .

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » czw paź 06, 2005 22:45

No tak "szukaj" przedewszystkim :okej:. Kurde leniwy jestem :)

Z tego co mi Kiler podałeś to chyba żaden nie pasuje. Mi się woda leje totalnie jak na wodospadzie. Od strony kierowcy, z góry drzwi. Nie spływa po niczym tylko leci pionowo na dół prosto na fotel kierowcy. W tej myjni wyszło, że dostałem mycie kierowcy gratis. Wracałem z tej myjni siedząc na siatce ponieważ cała tapicerka była mokra. To uszczelka, czy możliwe są też jakieś inne opcje. Te drzwi tak troche dziwnie w jednym miejscu wchodzą tak jakby o 0,5cm za daleko z przodu. Może miałem bitego golfa i coś nie pasuje...



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt paź 07, 2005 01:30

No tak "szukaj" przedewszystkim okej. Kurde leniwy jestem Smile

Z tego co mi Kiler podałeś to chyba żaden nie pasuje. Mi się woda leje totalnie jak na wodospadzie. Od strony kierowcy, z góry drzwi. Nie spływa po niczym tylko leci pionowo na dół prosto na fotel kierowcy. W tej myjni wyszło, że dostałem mycie kierowcy gratis. Wracałem z tej myjni siedząc na siatce ponieważ cała tapicerka była mokra. To uszczelka, czy możliwe są też jakieś inne opcje. Te drzwi tak troche dziwnie w jednym miejscu wchodzą tak jakby o 0,5cm za daleko z przodu. Może miałem bitego golfa i coś nie pasuje...
no to problem chyba sam rozwiązałes,na 99% złe spasowanie dzrwi z uszczelką



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt paź 07, 2005 11:38

daaroo pisze:na 99% złe spasowanie dzrwi z uszczelką
...też mi się tak wydaje :chytry: :chytry: :chytry: :food: ...
Wejdź jeszcze do autka a druga osoba niech leje wodę na dach... Ocenisz dokładnie skąd leci i będziesz miał 100% winowajcę :hmm: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt paź 07, 2005 11:48

U mnie była taka historyjka, że poprostu drzwi mi trochę opadły i nie przyciskały dobrze uszczelki. Efekt był dokładnie taki sam - podczas szybszej jazdy aż wiało przez zamkniętę drzwi no i oczywiście woda też się lała. Okazało się, że uszczelka jest dobra, tylko drzwi trzeba było podnieść - i jest do tej pory super - cicho, sucho i nie wieje :grin:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt paź 07, 2005 13:10

A ile blacharz weźmie zapodniesienie drzwi?? Bo mam 3 drzwiowkę i wiadomo drzwi ciężkie i powoli opadają delikatnie...



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt paź 07, 2005 13:25

Wiesz mi to robił znajomek więc nic nie wziął oprócz :pub:
A normalnie to nie mam pojęcia ile takie coś może kosztować.
Nie sadzę jednak żeby to była jakaś zawrotna kwota, przecież to tylko regulacja.
A na forum kiedyś koledzy pisali, że zwyczajnie podłożyć lewarek pod otwarte drzwi albo we dwóch złapać i dogóry :grin: (z umiarem oczywiście).



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » pt paź 07, 2005 14:05

Chmielu pisze: A na forum kiedyś koledzy pisali, że zwyczajnie podłożyć lewarek pod otwarte drzwi albo we dwóch złapać i dogóry :grin: (z umiarem oczywiście).
zgadza się,tylko że to po jakimś czasie znowu opadnie.. ale co jakiś czas można to robić. pół biedy jeśli ktoś się uwiesił na drzwiach i zawias jest krzywy,wtedy taka operacja wystarczy.
w starszych autach często wyciera się ten klin(?),bolec(?) w zawiasie i dlatego drzwi są opadnięte. trzeba go wymienić albo dorobić na niego tulejkę.. ale z tym już jest trochę zabawy..
w 3d zawsze jest problem z drzwiami,bo są długie i ciężkie


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » pt paź 07, 2005 14:06

Drzwi moga opasc, ale po zamknieciu, to sie reguluja same na tym dziwnym bolcu co ze slupka wystaje. Zamknij drzwi i sprawdz, czy trzymaja linie, jezeli zchodza w dol, to poluzuj ten bolec i delikatnie podciagnij w gore. Mozesz nim rowniez wyregulowac docisk drzwu po zamknieciu. Jezeli drzwi po sa w lini z nadwoziem to pewnie pozostaje ci dogiecie gornej czesci. Nie masz trojkata, wiec pekniecie szybki ci nie grozi. A robisz to tak: opuszczasz szybe na maksa w dol, siadasz na swoim miejscu (tzn. kierowcy) uchylasz delikatnie drzwi, kolanami je zapierasz i mocno ciagniesz gorna czesc "ramy" okiennej do siebie. Rob to z umiarem, zeby nie przegiac. Czy sie dociagnely to bedziesz widzial po nacisku na uszczelke gdy zamkniesz drzwi. Najlepiej po jednej takiej operacji sprawdzic, czy cieknie, a jak tak, to dogiac jeszcze mocniej. Mialem to samo w dwojce i ta operacja pomogla.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt paź 07, 2005 14:09

A w którym miejscu się to reguluje, bo w tym temacie to laik jestem??



Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » pt paź 07, 2005 20:21

Kubus20 pisze:A w którym miejscu się to reguluje, bo w tym temacie to laik jestem??
Otworzysz drzwi i na słupku nadwozia (nie na drzwiach) masz taki bolec (na nim zatzraskuje sie zamek drzwi). Chyba nie ma zadnej fachowej nazwy.


Grafik komputerowy, specjalista DTP
http://marcin.rokosz.biz

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt paź 07, 2005 21:09

No tak wiem o co chodzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 442 gości