silnik RP wysokie spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JASKÓŁ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

silnik RP wysokie spalanie

Post autor: JASKÓŁ » sob paź 01, 2005 13:27

Mam taki problem z silnikiem wcześniej pod maską mojego mk2 pracował 1.6 PN
pękła tuleja i jego miejsce zastąpił 1.8 RP tylko teraz powstaje dylemat mój silnik
pali 13 l LPG na setkę po mieście być morze że to przez gaźnik który zostawiłem
z poprzedniego silnika i pytanie nasuwa się takie czy gdybym zainstalował jednopunktowy
wtrysk paliwa to czy spalanie było by mniejsze i czy przy takim rozwiązaniu muszę zainstalować pompę paliwa w baku . wielkie dzięki :) :) :)



Awatar użytkownika
JASKÓŁ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Post autor: JASKÓŁ » sob paź 01, 2005 15:29

czyli zmiana gażnika na wtrysk nic nieda
wielkie dzięnki ponowie pozdro :metal: :weedman: :metal:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz paź 02, 2005 00:21

to zalezy od wyregulowania gazu lub dopracowac silnik bo moj rp pali 10 L gazu i to nie sa przechwalki tylko fakty, silnik jest na monowtrysku.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn paź 03, 2005 22:06

ja mam instalacje landirenzo ze sterowaniem komputerowym, z silniczkiem krokowym do gazu zainstalowanym na wezu, nie wiem co jeszcze moge ci napisac o tej instalacji, jak mu przycisne to potrafi spalic 10,5 litra g przy jezdzie 160 non stop.Mozecie nie wierzyc ale to prawda , miminalne spalanie bylo cos kolo 8,9 ale to bylo jak mi sie tryb eco w nodze zalaczyl :) Jak bardzo ktos nie wierzy to zaprasam na przejazdzke :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

kadamczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 09:47
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: kadamczyk » pt paź 07, 2005 14:29

HEj
Mam 1.8 RP. Jezdze sobie po gorkach--i moj silnik musi sobie popracowac--codziennie do pracy. MNie pali 9 na 100--i to tez nie jest sciema.



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Re: silnik RP wysokie spalanie

Post autor: j_jasiu » pt paź 07, 2005 16:40

JASKÓŁ pisze:Mam taki problem z silnikiem wcześniej pod maską mojego mk2 pracował 1.6 PN
pękła tuleja i jego miejsce zastąpił 1.8 RP tylko teraz powstaje dylemat mój silnik
pali 13 l LPG na setkę po mieście być morze że to przez gaźnik który zostawiłem
z poprzedniego silnika i pytanie nasuwa się takie czy gdybym zainstalował jednopunktowy
wtrysk paliwa to czy spalanie było by mniejsze i czy przy takim rozwiązaniu muszę zainstalować pompę paliwa w baku . wielkie dzięki :) :) :)
Mój sympatyczny przyjacielu, PN ma gaźnik 2EE (ten sam komp obsługuje PN'a i RP'ka - poprawcie jeżeli się mylę) ale silnik RP ma monowtrysk, mi Jetta paliła po warszawie 12l/100 LPG przy instalacji I generacji. Przypomnę niewiedzącym (poza YGD'ą i kilkoma innymi Borysami) że miałem założoną sportową skrzynię biegów i buta dosyć ciężkiego. Więc radzę ci dobrze zainstaluj sobie pełnego RP'ka a będziesz miał mniej problemów. Miałem przez Jettką, w której był RP'k Golfa MK II 1,6 PN i ten gaźniczek 2EE dużo mnie nerwów kosztował i pieniędzy.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
JASKÓŁ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 21, 2005 20:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała okolice

Re: silnik RP wysokie spalanie

Post autor: JASKÓŁ » pt paź 07, 2005 18:52

Więdz tak mój sympatyczny kolego nie napisałem że mnie także gaźnik 2EE doprowadzał do skrajnej nerwicy i wyje**łem go wstawiając zwykły chyba 2E2 a za resztę porady wielkie dzięki :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 421 gości