Problem z klimą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zupełnie zielon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 27, 2007 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: zupełnie zielon » ndz maja 04, 2008 18:18

To i ja wykorzystam temat na opisanie moich problemów. Niedawno nabiłem klime ale przy okazji wyszło że do sprężarki nie dochodzi prąd. Oddałem do elektryka i ten sprawił ze prąd już dochodzi ale sprężarka włącza mi się tylko na zimnym silniku. Jeśli silnik się nagrzeje to klima przestaje działać. Druga sprawa to rytmiczne stukanie na wolnych obortach silnika. Dzieje się to tylko wtedy gdy sprężarka jest włączona. Kiedy dodam gazy to stukanie ustępuje. No i sprawa kolejna to nie włączające się wentylatory kiedy wychodzę z trybu ECON.

Ktoś coś poradzi?



mlodysiedem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lis 17, 2007 11:13
Lokalizacja: charsznica

Post autor: mlodysiedem » wt maja 13, 2008 16:38

ja mam takie pytanko...a mianowicie chciałbym wiedziec jak to jest z tymi wentylatorami czy wyłączają sie podczas jazdy?czy sprezarka tez sie wylacza? mam manualna klime i wszystko dziala ok. ktos napisal ze po wlaczeniu klimy wentylatory chodza na 1 biegu... u mnie odrazu na 2 czy to normalne? prosze o odpowiedz...



Stuff2007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 13, 2008 20:07
Lokalizacja: wROCłAW

Post autor: Stuff2007 » wt maja 13, 2008 20:23

Witam mam podobny problem klima jakby byla rozszczelniona , szarpi mi na 2 biegu o co chodzi z gory wielkie thanks mam 1.4 16 V 98r


STRZAłA OD GENERAłA

Awatar użytkownika
Forest89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: pn lut 25, 2008 12:48
Lokalizacja: Osaka
Kontakt:

Post autor: Forest89 » wt maja 13, 2008 21:01

Skoro chodzi Wam na 2 biegu to chodzi na trybie awaryjnym. Też to miałem w swoim, chodziło tylko na drugiem biegu, czyli awaryjnym. Pomoże tylko wymiana na nowy wentylator. Ja kupiłem zamiennik za niecałe 150 zł i jak narazie chodzi ładnie ;)



mlodysiedem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lis 17, 2007 11:13
Lokalizacja: charsznica

Post autor: mlodysiedem » śr maja 14, 2008 06:57

czyli po wlaczeniu klimatyzacji maja chodzic na 1 biegu? a co z drugim biegiem? czy moze mi to ktos opisac jak to wszystko sie zachowuje podczas długiej jazdy?
Ostatnio zmieniony śr maja 14, 2008 07:00 przez mlodysiedem, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Forest89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 565
Rejestracja: pn lut 25, 2008 12:48
Lokalizacja: Osaka
Kontakt:

Post autor: Forest89 » śr maja 14, 2008 12:50

mlodysiedem pisze:czyli po wlaczeniu klimatyzacji maja chodzic na 1 biegu?
Tak po włączeniu klimatyzacji wentylatory od razu działają na 1 biegu. Ten 2 bieg tak jak mówiłem jest awaryjny.



romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: romanek84 » śr maja 14, 2008 13:02

dołącze się do tematu troszke inne pytanie
jak sprawdzić czy klima jest nabita? autko kupiłem z włoch miesiąc temu i nie wiem może ktoś nabijał tam.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr maja 14, 2008 13:14

romanek84 pisze:jak sprawdzić czy klima jest nabita?
a działa ?

[ Dodano: 14 Maj 2008 13:21 ]
kilka razy miałem przypadki, że kuple mający VW i Seaty z klimą pytali mnie dlaczego u nich klima nie działa, poszliśmy zobaczyć i co się okazało, włączali przycisk AC (klima manualna) latem i żadnej reakcji (przycisk wchodził ale się nie podświetlał i nie było czuć efektu jej włączenia - chwilowa zmiana obrotów, przyduszenie silnika podczas jazdy) i co się okazało...
... pokrętło szybkości nawiewu nie było ustawione na żadnym biegu tylko na "0".
Wiadomo przecież, że wtedy klima nie zadziała,
jaki uśmiech radości jak przełączyłem na 1 bieg i zaczęła chłodzić :jezor:
każdemu się może zapomnieć na jakiej zasadzie i kiedy to działa :D


Obrazek

mlodysiedem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lis 17, 2007 11:13
Lokalizacja: charsznica

Post autor: mlodysiedem » śr maja 14, 2008 14:05

Sorry ze tak to ciagne ale nie rozumiem do konca... Dlaczego w awaryjnym?nie mam zadnych bledów...klima chłodzi...i wydaje mi sie ze jest wszystko ok...nie wiem czy wszyscy tak maja ale po przekreceniu kluczyka (bez uruchamiania silnika) nacisne AC wentylatory obracaja sie na 1 biegu...co moze byc przyczyna trybu awaryjnego? bo wydaje mi sie ze nie wentylatory...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 14, 2008 14:14

mlodysiedem pisze:trybu awaryjnego?
to jest złe określenie, po prostu wentylatory maja dwa (czasem trzy) biegi, jesli pierwszy bieg nie wydoli z chłodzeniem silnika to załącza sie drugi. I tyle, nie jest to żadne awaryjne tylko normalne działanie. W MK3 po włączeniu klimy wentylatory chodza od razu na drugim biegu, dziwi ze mnie w MK4 na pierwszym, ale nie wiem, nie znam MK4
Ostatnio zmieniony śr maja 14, 2008 14:33 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr maja 14, 2008 14:18

mlodysiedem pisze:po przekreceniu kluczyka (bez uruchamiania silnika) nacisne AC wentylatory obracaja sie na 1 biegu...co moze byc przyczyna trybu awaryjnego? bo wydaje mi sie ze nie wentylatory...
klima nie będzie działać bez uruchomienia silnika - to jest normalne bo sprężarka jest napędzana z paska wielorowkowego, który się nie przesuwa po kołach pasowych jak silnik jest wyłączony,
jeżeli po załączeniu klimy na uruchomionym silniku wentylator chodzi od razu na II biegu to wina leży po stronie sterownika wentylatorów lub przy jego kostkach zaciskowych - kumpel tak miał - okazało się, że sterownik jest OK (koszt jego wymiany to około 200 zeta) a gdzieś był słaby styk na przewodach przy kostce sterownika i od razu włączał II bieg.
Najlepiej rozłączyć wtyczki przy sterowniku i wentylatorze oraz wyjąć bezpieczniki (3 sztuki zielone) przy akumulatorze i dokładnie wyczyścić - najlepiej środkiem w spreyu do czyszczenia zacisków elektrycznych i zobaczyć jaki będzie efekt.


Obrazek

mlodysiedem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lis 17, 2007 11:13
Lokalizacja: charsznica

Post autor: mlodysiedem » śr maja 14, 2008 16:02

wyczyscilem i nic...ten sam efekt...moze to nie ma nic z tym wspolnego... ale jak rozgrzalem silnik wentylatory wlaczyly sie na 1 biegu.



Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » śr maja 14, 2008 16:07

mlodysiedem, widocznie tak ma być włączają się od razu na 2 biegu jak chodzi AC żeby nie przegrać silnika w korkach. Tak to zaprojektowali i tak ma być. Co za różnica czy na 1 czy na 2 biegu ważne że woda ma max 90 stopni :bigok:


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

mlodysiedem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob lis 17, 2007 11:13
Lokalizacja: charsznica

Post autor: mlodysiedem » śr maja 14, 2008 16:13

i chyba masz racje... jak cos chodzi to po co psuc...dzieki... nara



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości