czy pompa paliwa ma być słyszalna?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

czy pompa paliwa ma być słyszalna?

Post autor: kapalek » wt maja 13, 2008 16:15

pytanko jak w temacie, przy przekreceniu w stan "zapłon" na zimnym silniku słychac takie wuu od strony baku, później cisza. czy tak ma sie zachowywać pompa paliwa? na ciepłym silniku jak właczem zapłon już nic nie słychać. aha w baku jest ponad 1/4 baku paliwa czyli jak zaleca instrukcja.


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » wt maja 13, 2008 16:48

u mnie też tak jest, więc chyba tak powinno być...
pompę wymienialem 2 tyg. temu:)



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt maja 13, 2008 16:58

kapalek pisze:czy tak ma sie zachowywać pompa paliwa?
tak


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JKMK20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt maja 02, 2008 13:14
Lokalizacja: OLSZTYN / JEZIORANY

Post autor: JKMK20 » wt maja 13, 2008 17:51

ja też tak mam i to jest normalne



Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: Konrado8526 » wt maja 13, 2008 17:53

JKMK20 pisze:ja też tak mam i to jest normalne

a jak nieslychac pompy po przekreceniu na zaplon na zimnym silniku to od czego tak jest?? czyzby pompa sie konczyla juz??



Awatar użytkownika
JKMK20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt maja 02, 2008 13:14
Lokalizacja: OLSZTYN / JEZIORANY

Post autor: JKMK20 » śr maja 14, 2008 10:45

nie jestem specjalistą ale po mojemu to albo masz już sachare w zbiorniku, ale wcześniej pomka daje znać że jest pusto brzęcząc nawet podczas jazdy, dzwięk jest wyrażny i nie ustający, puki sie nie dotankuje do odpowiedniego poziomu, u mnie wystarcza za dyche, albo pomka wydaje swoje ostatnie tchnienie- tak jest przeważnie...ale najprawdopodobniejsza jest ta pirwsza możliwość :)



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » śr maja 14, 2008 11:20

Konrado8526 pisze:
JKMK20 pisze:ja też tak mam i to jest normalne

a jak nieslychac pompy po przekreceniu na zaplon na zimnym silniku to od czego tak jest?? czyzby pompa sie konczyla juz??
Pompe słychać po przekręceniu na zapłon przez jakieś 3 sek. do momentu wytworzenia ciśnienia w układzie paliwowy. Po odpaleniu auta pompa zaczyna dalej pracować i jest ją słychać do momentu zgaszenia auta.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 14, 2008 11:30

przepraszam ,ze sie tak wcinam miedzy wódke , a zakaske, ale mam pytanie.
Ile razy Wam nabija cisnienie pompka przy zapłonie ? po przekreceniu kluczyka słysze takie buczenie , bardziej jakby burczenie w brzuchu , sekunda przerwy i znowu buczenie. Przekaznik pod kierownica ok, wymienialem na inny i to samo. Dawniej nabijalo tylko raz , byc moze pompa nie wyrabia juz ? podczas jazdy jest ok , zadnych niedomagan.
i kolejne pytanko , czy ta pompka w baku chodzi non stop podczas pracy silnika ? bo przy zabawie z plywakiem zauwazylem ze przy wyciagnietej pompie z baku silnik nadal pracuje, byc moze w przewodach jescze bylo paliwo, ale pompka z baku nawet drgnęła.
Czy tak powinno byc ? podejrzewam ze ona ma dostarczyc tylko paliwo do tej pod podłoga, a ta nabija wieksze cisnienie. Takie moje przypuszczenia sa, nie wiem jak to powinno wygladac.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » śr maja 14, 2008 11:34

guti pisze:przepraszam ,ze sie tak wcinam miedzy wódke , a zakaske, ale mam pytanie.
Ile razy Wam nabija cisnienie pompka przy zapłonie ? po przekreceniu kluczyka słysze takie buczenie , bardziej jakby burczenie w brzuchu , sekunda przerwy i znowu buczenie. Przekaznik pod kierownica ok, wymienialem na inny i to samo. Dawniej nabijalo tylko raz , byc moze pompa nie wyrabia juz ? podczas jazdy jest ok , zadnych niedomagan.
i kolejne pytanko , czy ta pompka w baku chodzi non stop podczas pracy silnika ? bo przy zabawie z plywakiem zauwazylem ze przy wyciagnietej pompie z baku silnik nadal pracuje, byc moze w przewodach jescze bylo paliwo, ale pompka z baku nawet drgnęła.
Czy tak powinno byc ? podejrzewam ze ona ma dostarczyc tylko paliwo do tej pod podłoga, a ta nabija wieksze cisnienie. Takie moje przypuszczenia sa, nie wiem jak to powinno wygladac.
Pompka cały czas ci pracuje jak silnik pracuje, na samym zapłonie bedzie działać pare sekund i koniec. dopiero jak motor zacznie pracować to i pompka pracuje, a pod podłoga nie ma pompki tylko filtr paliwa. Co do tego buczenia to dziwny objaw masz powinna raz zabuczeć i napompować paliwo do przewodów, być moze jest to oznak kończącego się jej żywota :-k



Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: Konrado8526 » śr maja 14, 2008 11:35

herflik95 pisze:
Konrado8526 pisze:
JKMK20 pisze:ja też tak mam i to jest normalne

a jak nieslychac pompy po przekreceniu na zaplon na zimnym silniku to od czego tak jest?? czyzby pompa sie konczyla juz??
Pompe słychać po przekręceniu na zapłon przez jakieś 3 sek. do momentu wytworzenia ciśnienia w układzie paliwowy. Po odpaleniu auta pompa zaczyna dalej pracować i jest ją słychać do momentu zgaszenia auta.
No tak ale u mnie po przekreceniu na zaplon jej nie slychac:) ani na zimnym ani na cieplym silnku dopieor po odpaleniu jak przyslucham sie to slysze ta co jest pod spodem obok prawego tylnego kola:/ a ktora to ma byc slychac a jezeli juz to co moze byc przyczyna ze jej nie slychac??:)



Awatar użytkownika
JKMK20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pt maja 02, 2008 13:14
Lokalizacja: OLSZTYN / JEZIORANY

Post autor: JKMK20 » śr maja 14, 2008 11:37

jeżeli nie słyszysz pompki po przekręceniu na zaplon i masz problem z odpaleniem silnika możesz sprawdzić czujnik odpowiadający za ssanie na kolektorze......propozycja,to na przykład nie wyjdzie na badaniu komputerowym,

- może byc rownież przerwa w obwodzie, niekoniecznie w skrzynce bezpiecznikowej tylko przekażnik, poszukaj przekażnika i sprawdż :)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 14, 2008 11:38

herflik95 pisze:a pod podłoga nie ma pompki tylko filtr paliwa.
a zagladales pod spód ? jest pompa i filtr :)
herflik95 pisze:Pompka cały czas ci pracuje jak silnik pracuje, na samym zapłonie bedzie działać pare sekund i koniec.
no to wiem :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Konrado8526
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 21, 2006 17:35
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: Konrado8526 » śr maja 14, 2008 11:38

JKMK20 pisze:jeżeli nie słyszysz pompki po przekręceniu na zaplon i masz problem z odpaleniem silnika możesz sprawdzić czujnik odpowiadający za ssanie na kolektorze......propozycja,to na przykład nie wyjdzie na badaniu komputerowym,

- może byc rownież przerwa w obwodzie, niekoniecznie w skrzynce bezpiecznikowej tylko przekażnik, poszukaj przekażnika i sprawdż :)
no ale jakby byl przekaznik wlaniety to chyba pompa wogole by nie chodzila bo jak odpale to chodzi normalnie:)



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » śr maja 14, 2008 11:40

Konrado8526, jak chodzi normalnie to w czym problem??? nie ma się co przejmować. Moze ze jej nie słyszysz bo bardzo cicho pracuje albo masz wade słuchu i niektórych dzwięków nie słyszysz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości