problem z 2.0 GTI V8-pożera kolosalnie olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 27, 2004 19:53
Lokalizacja: Podlaskie

problem z 2.0 GTI V8-pożera kolosalnie olej

Post autor: Karol » czw paź 06, 2005 19:55

Witam, mam duży problem ze swoim golfikiem łyka mi strasznie olej, kiedy go zakupiłem silnik chodził na syntetyku do czasu aż dolałem do niego 5l !!!! na 10tys.km, potem zalałem półsyntetyk i troche wzioł mniej,międzyczasie sprawdzono cisnienie na tłokach -14,14,13,12,mechanik powiedział ze jest ok,no i nie wiem co mu dolega.Teraz zalałem mineralny i wiecie co połkną prawie 3l .doradźcie cos .silnik ma przejechane 200tys.km , od roku jest na gazie ,czy to już koniec silnika,doradzcie cos:crazy:



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: problem z 2.0 GTI V8-pożera kolosalnie olej

Post autor: briano » czw paź 06, 2005 21:26

Witam Podlasiaka :) Przydało by się aby jakiś odbry mechanik się nim zajął skoro bierze tyle oleju trzeba znaleźć przyczyne , moze usczelaniacze moze coś wiecej. Ale to już robota dla mechanika :hmm:


Zobacz co teraz sprzedaje: http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=140917 !!!

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » czw paź 06, 2005 21:50

a kopci ??


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 06, 2005 22:38

w każdym razie sie nie załamuj. Kompresja super, to najwyżej tzw maly remont (pierścienie i uszczelniacze)zrobisz. A może sie okaże że to tylko uszczelniacze. Moje 2 dwulitrowce też troche biorą. Jakieś 1-1,5 l na 10000. mają po 240 tys. W ogóle czytałem że niektóre z dwulitrówców lubią brać olej, nawet od nowości, w nowych prawie autach jak oktawie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości