Blokujący się zamek w drzwiach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Blokujący się zamek w drzwiach

Post autor: Boczkowski_D » wt lut 19, 2008 22:20

Witam serdecznie,
Przejrzałem sporą część forum w poszukiwaniu tematu dotyczącego zamków, jednak nie znalazłem odpowiedzi na problem, który gryzie ostatnio mojego golfa. Mianowicie po dłuższym postoju (kilka dni) otwarcie drzwi z kluczyka (centralny zamek) powoduje, że drzwi pasażera (wersja 3-drzwiowa) są zablokowane i nie dają się otworzyć. Drzwi lewe otwierają się bez problemu, oba bolce są w pozycji otwartej, światełka się zapalają, więc wszystkie inne objawy są poprawne. Wygląda na to, że jakiś rygiel nie jest cofany i nie można mechanicznie drzwi otworzyć. Kilkukrotna próba zamknięcia i otwarcia zamków z kluczyka skutkuje i drzwi wreszcie sie da otworzyć. Boję się, że za jaki czas będę musiał pasażerów wpuszczać od lewej strony ;). Jest na to jakiś pomysł?
Wcześniej wyglądało to tak, że drzwi dało się otworzyć za drugim pociągnieciem klamki.

Przy okazji zapytam o dwa inne drobniejsze problemy:
1. Nie włącza mi się światełko w bagażniku. Żarówka i bezpiecznik są ok. Prawdopodobnie nie działa styk w zamku klapy bagaznika. Wiem, że można go jakoś przeczyścić, ale jeśli jest jakaś inna metoda bez babrania się w rozbiórkę zamka, to proszę o info.
2. Zauwazyłem, że czasem wskaźnik temperatury na chwilę opada i za chwilę wraca na swoje właściwe położenie. Sytuacja pojawia się jedynie kiedy silnik nagrzewa się. Po uzyskaniu 90 stopni wskaźnik działa prawidłowo. Czy jest to problem z czujnikiem temperatury?

Pozdrawiam.



mojrzesz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 12:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: mojrzesz » wt lut 19, 2008 23:48

odp 1 Wymienic zamek :chytry:

odp 2 Prawdopodobnie pada czujnik temperatury.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lut 19, 2008 23:52

Boczkowski_D pisze:1. Nie włącza mi się światełko w bagażniku. Żarówka i bezpiecznik są ok. Prawdopodobnie nie działa styk w zamku klapy bagaznika. Wiem, że można go jakoś przeczyścić, ale jeśli jest jakaś inna metoda bez babrania się w rozbiórkę zamka, to proszę o info.
zamek i tak jest nierozbieralny (nity), do zamka dochodzą trzy przewody, jeden doprowadza masę, jeden odchodzi do światełka a trzeci idzie na przód auta. U mnie światełko nie świeciło ale alarm widział że bagażnik otwarty więc postanowiłem przeczyścić zamek (wrzuciłem do benzyny ekstrakcyjnej) i zmostkować dwa z trzech przewodów (lampka + przód auta, żeby nie ten co dobrowadza masę;)). Teraz po około roku czasu zamek już całkiem szlag trafił, będę wymieniał przy pierwszej lepszej okazji.



Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Boczkowski_D » śr lut 20, 2008 23:30

Wygląda na to, że główny problem pozostaje nierozwiązany. Myślicie, że da się ten zamek w drzwiach rozebrać i sprawdzić czy działa on poprawnie. Gdzieś widziałem tutorial rozbierania zamka, ale nie jestem pewny czy można go sprawdzić po wyjęciu. Nie uśmiecha mi się bowiem wymieniać go na nowy, bo to spory koszt.
Help :)



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » śr lut 20, 2008 23:33

schemat drzwi :dol:
http://www.taligentx.com/passat/images/ ... &u=30|0|...

a jeżeli chodzi i temp. i ten tego to mam to samo i dla mnie to jest normalka w tych samochodach, przynajmniej z tymi co ja miałem styczność i u kumpli tak samo

pozdrawiam


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Boczkowski_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sty 27, 2007 11:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Boczkowski_D » śr lut 20, 2008 23:46

Jeśli chodzi o temperaturę płynu chłodzącego to nie jest szczególny priorytet w tym momencie, ale raczej nie chciałbym zostawiać tego tak jak jest bo kiedyś może mnie spotkać przykra niespodzianka i przegrzeje mi się silnik. Wskaźnik temperatury kosztuje ok 60 zł. Z zamkiem niestety jest już gorzej, bo to koszt około 500 zł :/ więc wolałbym naprawić otwieranie drzwi. Zapowiada się niezła przeprawa...
Kolejne sugestie mile widziane.

[ Dodano: 21 Lut 2008 08:45 ]
Patrzyłem na opis rozebrania zamka i zdjęcia tam umieszczone. Wszystko jest ładnie, pięknie, ale czy ktokolwiek podejmował się rozbieraz drzwi i zamek samemu? Jakie jest ryzyko, że taka operacja może przynieść więcej szkody niż pożytku (trzochę zdolności manualnych mam;)). Swoją drogą z tych zdjęć nie mogę się dopatrzeć co może być przyczyną blokowania drzwi, skoro centralny go otwiera...



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Blokujący się zamek w drzwiach

Post autor: MarcoVW » wt mar 04, 2008 17:41

Boczkowski_D pisze:...wcześniej wyglądało to tak, że drzwi dało się otworzyć za drugim pociągnieciem klamki..
Miałem to samo , zaczelo sie ze jak otwierałem auto z pilota i ciagnolem za klamke to dzwi sie nie otwieraly , pociagnolem jeszcze raz i sie otworzyly. Rygle sie podnosiły normalnie.
Po czasie też coś zaczeło szwankować otwieranie od wewnątrz .

A wieć zamek został zmontowany , wyczyszczony i nasmarowany. Poprostu był juz zapieczony.

Znalazlem fotke zamka na forum i niebieska strzałką zaznaczyłem miejsce w ktorym sie zapieka. Skobelek w tym miejscu nie odbijał.

Obrazek



TomiNeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 01, 2008 23:15
Lokalizacja: PRASZKA

Post autor: TomiNeo » wt mar 04, 2008 18:33

U mnie pomogło posmarowanie zamka olejem maszynowym LAN. Zamka nie rozbierałem, po prostu go zalałem olejem. najprostrze rozwiązania czasami skutkują.


TomiNeo

Frutek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 25, 2007 19:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Frutek75 » ndz maja 11, 2008 22:52

Spróbuj wyciągnąć wkładkę zamka z drzwi które ci szwankują i tam jest zaczepiona linka do klamki ,gdy wyciągniesz zamek i polukasz to zobaczysz o co chodzi. W każdym razie ta linka ma tam możliwość regulacji i jest tak, że jeśli jest za mocno podciągnięta to dzieją się takie rzeczy jak piszesz. Jeśli to nie poskutkuje to pewnie trzeba rozbierać i czyścić zamek ale zacząłbym od tego. Mnie poz rozbieraniu drzwi i ponownym złożeniu działy się takie dziwy bo napiąłem za bardzo linkę chcąc, żeby łatwiej otwierać drzwi. Efekt był taki, że otwierały się dobrze dopóki nie zamknąłem centralnego. Później przestały otwierać się wogóle:( Byłem w lekkim szoku bo jeszcze wtedy nie wiedziałem o co chodzi ale necik pomógł:) i musiałem ściągać tylne drzwi żeby dostać się do śruby wkładki zamka. Później trochę poluzowałem linkę i po zamknięciu centralnego musiałem klamką ruszać dwa razy, poźniej poluzowałem jeszcze i wszystko wróciło do normy:)
Dziwne to jest bo wydawać by się mogło, że powinno być odwrotenie i szkopuł w tym, że jest odwrotenie ale do pewnego momentu:)
Pozdrawiam!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości