Golf 3 1,4 problem z rozrusznikiem lub akku - sam nie wiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Golf 3 1,4 problem z rozrusznikiem lub akku - sam nie wiem

Post autor: ditomek » czw paź 06, 2005 10:48

Witam.
Problem opisze na wczorajszym przykładzie.
Jeżdziłem po mieście od sklepu do sklepu (moze 4 km) i nie było problemu z zapalaniem.
Zatrzymałem sie na stacji paliw i po zatankowaniu nie mogłem zapalić. Wszystkie lampki blade a ogroty rozrusznika wskazuja na mocno rozładowany akku.
Panowie mnie popchnęli i wystartowałem.
po dojechaniu pod dom (jakies 500m) i zgaszeniu silnika mówie do kobiety, "patrz teraz" i bez problemu zapalam silnik. Rozrusznik kręci sie jak wściekły i nic nie przypomina o wczesniejszych niedomaganich.
Musze wspomnieć, że podczas zapalania słychać trzaski z rozrusznika a raczej z bendiksa.
Także akku nie jest nowe i wskazuje ślady zurzycia. Ale zastanawiające jest to ze raz zapala a raz nie.
Mam teorie ze winny jest rozrusznik. moze coś się w nim zawiesza i podczas próby zapalania stanowi on zwarcie dla akku (stad wolne jego obroty i gasnące lampki)
Akku jest ładowane - sam sprawdziłem amperomierzem.
Instalacja CA to radio i wzmacniacz - nie sprawiają problemów.
prąd jaki jest pobierany przez samochód podczas postoju to około 100 mA. (moze ciut więcej bo akurat ten zakres amteromierza mam walony).
Jaki prad max moze pobierac samochód na parkingu i co można sprawdzic w instalacji "rozruchoweJ" bo z tego co wiem aby odkręcić rozrusznik to trzeba podwiesić silnik.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » czw paź 06, 2005 11:37

Zeby odkrecic rozrusznik wystarczy, ze delikatnie podniesiesz silnik bo faktycznie jest przykrecony to jednej lapy ( dwie sruby ) ktora trzyma silnik. Inna spraw ze przygotuj sobie klucz 16 !!!... dla mnie to bylo nie lada przeszkoda... no bo nigdy w zyciu nie byl mi taki klucz potrzebny i nie mam. Caly rozrusznik sciaga sie bardzo szybko, przyda sie WD zeby sruby latwiej puscily



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw paź 06, 2005 11:40

jak podeprzeć silnik jesli stoje na kanale?
Chodzi o to w które miejsce silnika konkretnie coś podłozyć.
czy można podpierac miskę - jest ona z cienkiej blachy - nie powygina się?
Nalepszy będzie lewarek ale jak go nie ma to czym?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » czw paź 06, 2005 11:53

Po co sie na kanal pchasz ? Bez kanalu tez dasz rade, tylko ze po prostu gorzej bedzie dojsc do jednej sruby. Ja podlaczylem podnosnik + dosc dluga deska zeby sila sie rozkladala na wieksza powierzchnie, a lewarek ( typ "piesek" ) podlaczylem na laczeniu skrzynia/silnik, nie trzeba go podnosic, wystarczy ze po prostu nie opadnie jak wyciagniesz sruby



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » czw paź 06, 2005 12:01

A może zanim rozkręcisz Rozrusznik włóż do niego inny Akuu i zobacz co się będzie dziłao, bo moim zdaniem to może być wałśnie wina akumulatroa i nie ma siły przekręcić rozrusznika.
Jak włożysz inny akuu i okaże się , że jest ok, to zaoszczędzisz sobie roboty.


Black

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw paź 06, 2005 12:13

blackwhite, obawiam się ze to pomoże. Niemniej jednak będzie to taka sama loteria jak wczesniej. Tyle ze na innym akku. Dodatkowo chciałem się uporac ze zgrzytami bendiksa.
foxiu2k5, gdzie podkładałes deskę? co to za podnośnik piesek?
Pozdarwiam



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » czw paź 06, 2005 12:32

ditomek, http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66603436
to akurat nazwali tu "żaba"
pomiedzy łapą podnośnika, a miejscem styku przy silniku kladziesz deske, wtedy ciężar się rozkłada na wiekszą powierzchnie ( tam mnie przynajmniej na fizyce nauczono :) )
ja podłożyłem tą deske zeby obierała się w miejscu łączenia skrzyni biegów i silnika



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw paź 06, 2005 12:40

Dzięki. Gdzie ja taki podnośnik wykombinuję :-)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
foxiu2k5
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: foxiu2k5 » czw paź 06, 2005 12:52

lepiej sie martw o klucz 16mm !! Ja wszystko musialem poskrecac w polowie roboty bo nie mialem czym odkrecic ostatnich 2 srub :( W sobote bedzie podejscie nr II jak oczywiscie gdzies znajde/pozycze/kupie takie cudo ... i to najlepiej oczkowe
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 163 gości